Forrest Griffin o dziecku z rakiem na Twitterze

autor:
15 Luty 2012
Forrest Griffin o dziecku z rakiem na Twitterze


jedna z reakcji na ostatnią wypowiedź Forresta

Istnieje pewien problem, gdy chcesz pisać więcej o polskim MMA. Mianowicie zawodnicy MMA w Polsce (poza „freakami”) są wyjątkowo zamknięci w sobie i niemedialni. Nie mówią nic, dopóki ich o to nie poprosisz, skupiając się na treningu i swoim prywatnym życiu. Tego problemu nie ma Forrest Griffin, który po „rape is a new missionary” podzielił się na Twitterze nowymi kontrowersyjnymi przemyśleniami, tym razem nazywając dziecko chore na raka „głupkiem”.

Spotkałem dziecko chore na raka, które wydawało się być szczęśliwsze ode mnie. Zamiast zapytać samego siebie o to, dlaczego jestem taki ponury, zapytałem się co ten dzieciak takiego ma, ze jest tak szczęśliwy? Czy ono nie wie, że ma raka?

Sama wypowiedź nie ma oczywiście obraźliwego wydźwięku, ale zdecydowanie Griffin nie popisał się tu delikatnością. Forrest „wypiął się” też na fanów, którym nie spodobała się jego wypowiedź. Poniżej jego krytyczne odpowiedzi:

Powinieneś powiedzieć „wow, to dziecko jest zdecydowanie inspiracją”. Jeżeli tego nie zrobiłeś, przestań mnie k**** śledzić na Twitterze[quit f****ing following]

Dla was wszystkich, to ja jestem gościem, który spotyka się z dziećmi chorymi na raka. Moim celem w życiu jest odnaleźć swoje szczęście przez pomaganie innym w odnalezieniu ich.

Działalność Forresta jest naprawdę godna szacunku, ale może prowadzenie Twittera niech pozostawi żonie. Wielu zagranicznych fighterów, z którymi się kontaktowaliśmy korzysta z managmentu małżonek i kontakt z nimi był naprawdę świetny, żeby wspomnieć tu tylko Kelly Horwich. Poniżej zdjęcie szczęśliwej pary, aby dopełnić tego pudelkowego newsa.

Komentarze

 • Blade

  Przecież nie nazwał tego dziecka głupkiem i wypowiedź -Powinieneś powiedzieć ?wow, to dziecko jest zdecydowanie inspiracją? świadczy o tym, że jednak nie miał nic złego do powiedzenia o dzieciaku. Przynajmniej ja to tak odbieram.

 • F. Georgiew

  Jezu, ale wtopa, chciałem być milszy niż Forrest i zamiast „dumbass” napisałem „dzieciak”. Oczywiście w pierwszym zdaniu powinno być „co ten głupek takiego ma”.

  Nie zmienia to faktu, że nadal tak naprawdę go nie obraził. Problem w tym, że to delikatna sprawa, a potem mainstreamowe media piszą, że „zawodnik MMA nazwał dziecko z rakiem głupkiem”. Kiedyś Korwin-Mikke tak miał z jakimś niepełnosprawnym. To już kolejny raz, kiedy Griffin przenosi swój ostry i bezpośredni język bezpośrednio do Internetu. A 140 znaków na Twitterze wymaga dużego talentu pisarskiego, by zostać dobrze zrozumianym. W tym wypadku w moim odczuciu go zabrakło.

 • Blade

  Prawdopodobnie Forrest chciał dobrze, tylko źle się wyraził, bądź został źle zrozumiany.