Fotka dnia: Cecil Peoples punktuje 49-46 dla Condita

05 Luty 2012
Fotka dnia: Cecil Peoples punktuje 49-46 dla Condita

O kontrowersyjnym sędzim pisaliśmy wielokrotnie. Cecil Peoples – bo o nim mowa – i tym razem zaznaczył swoją obecność na UFC 143, punktując piątą rundę dla Carlosa Condita. Jego wierni fani szybko zgotowali mu prezent.

Dla naszych mniej „anglojęzycznie” zorientowanych czytelników, pozwolę sobie przetłumaczyć podpis:

„Nie oglądam walk, które punktuję, ale jeżeli już to robię to daję Carlosowi piątą rundę.”

Cecil punktował pojedynek na 49-46 na korzyść Condita, nie był co prawda w tym przypadku odosobniony.

Komentarze

 • Fox

  „Unified Rules” mówią jasno o zasadzie „większościowej” więc błędu Cecil tym razem nie popełnił. Sędziowie powinni oceniać według zasad a nie przekonań.

 • sony

  Nie wiem o co wam chodzi, to nie Polska, gdzie naciaga się wyniki rodaków. Ci sędziowie nie mają żadnego biznesu w tym by wygrał jeden lub drugi zawodnik. Jedyny niesmak pozostaje po artykułach psychofanów diaza.

 • Paweł

  A ja nie rozumiem jak można ostatnią rundę punktować dla Condita. W stójce miał może delikatną przewagę, ale później Diaz zaliczył obalenie i dwie próby poddania (RNC i armbar)… NO TAK CZY NIE ?

 • Fox

  Można…zgodnie z zasadami trzeba nawet. W 5 rundzie do parteru zeszli na trochę ponad minute przed końcem rundy .
  „Judges shall use a sliding scale and recognize the length of time the fighters are either standing or on the ground, as follows:
  if the mixed martial artists spent a majority of a round on the canvas, then:
  Effective grappling is weighed first; and
  Effective striking is then weighed”

 • sony

  Diaz wyglądał tak nieudolnie za plecami Condita, że żal mi go było. Wyglądało to raczej jakby diaz go przytulił, żeby Condit go już więcej nie bił. Jedynym rezultatem tego obalenia było zebranie paru mocnych łokci na korpus przez diaza.

 • gumtree

  Sony dobrze prawi – dac mu vodki!!! 49-46 Condit!

 • Halucynogen

  Smieszne sa wasze komentarze. Czym wygral Condit? Widzieliscie staty? NA glowe i korpus Diaz mial wiecej uderzen. Wygral low kickami. Low kickami ktorych Diaz przyjal 100 ponad. To jest naprawde cyborg. High kicki przyjmowal na glowe. Gosc jest niezniszczalny .. Dlaczego tak bylo? Condit nie potrafi kopac? Jego styl to muay thay. Condit potrafi kopac. On kopal zeby smieszne punkty robic. Takewondoo nie MMA. On niekiedy biegiem uciekal plecami odwrocony. Przy nim GSP to prawdziwy agresor. Wsytd i tyle. To nie jest mistrz. Miala byc wojna wyszedl cyrk.

  NIe lubicie DIaza i tyle. Spojrzcie obiektywnie na sprawe. Jaralem sie ta walka, dwoch kolesi nie bojacych sie wymian. A tutaj takie cos. Smiech na sali. Jedno wielkie dno.

 • F. Georgiew

  Sony, mówisz o psychofanach Diaza, a jednocześnie w tym samym zdaniu piszesz, że wyglądał żałośnie za plecami Condita. Zobacz sobie na zdjęcia z walki i przyjrzyj się z jakim spokojem walczy on o lepszy chwyt, dwa razy był bardzo blisko podebrania szczęki i zduszenia Condita. A to wszystko w ostatniej minucie piątej rundy. Czy aby na pewno zwolennicy Diaza są nieobiektywni?

  I czy zdegustowani fighterzy na Twitterze to też psychofani? Nie każdemu musi się podobać fakt, że ktoś kopie żeby punktować, a nie zadawać obrażenia. Po przyjęciu rekordowej liczby lowów Diaz nawet nie kulał, coś tu jest nie tak.

 • TD

  Miałem już dawno napisać to co powiedział Franek, że okopane nogi Diaza nie pokazały nawet śladu po uderzeniach, nie było żadnego skutku.
  Co więcej, wystarczy popatrzyć na kilka czystych kopnięć na głowę i to dopiero szok – głowa Diaza w ogóle nie odskakiwała. Jakim cudem głowa nie odskakiwała od kopnięcia? Baby kicks – tak jak powiedział Diaz.

 • gumtree

  Low kicki znacznie zwolnily Diaza, przeciez widac to bylo golym okiem. Moze sie pojednaja w koncu dwa obozy. Proponuje remis i walke rewanzowa:) War Condit! 🙂