Dan Henderson następny w kolejce po pas

31 Marzec 2012
0
Dan Henderson następny w kolejce po pas


Kolejny pas? Już mi się nie mieszczą na półce pod telewizorem…

Po pamiętnym UFC 100 w 2009 roku, gdzie Hendo zdobył nokaut roku, coś zaczęło się psuć na linii „Dan Henderson <> Dana White”. Jego kontrakt z UFC dobiegł końca i wkrótce brak porozumienia a propos oferowanych stawek, zmusiły go do przejścia do konkurencyjnego jeszcze wtedy Strikeforce.

Po przejęciu nr 2 przez Zuffę, Dan powrócił do najlepszej organizacji MMA na świecie, gdzie stoczył dotychczas najlepszą walkę 2011 roku, przez wielu uznaną za najlepszy pojedynek wszech czasów. W wieku 41 lat Amerykanin nie ma już zbyt wiele do udowodnienia jako fighter, bo osiągnął więcej niż większość może tylko marzyć. Od listopada zeszłego roku prowadzi więc mocną kampanię na rzecz walki o pas, bo tylko takie już go interesują. Przez długi czas Dana White unikał komentarzy na ten temat, ale na niedawnej konferencji prasowej przed UFC 146, wreszcie skomentował sytuację.

„Tak, Dan Henderson dostanie zwycięzcę pojedynku ‚Jones vs. Evans’ lub zwycięzcę walki ‚Anderson Silva vs. Chael Sonnen’. Dan chce wyłącznie walk o tytuł. Wiecie, sporo było już na temat tego co powiedziałem. Oto jak wygląda sprawa. Zaoferowałem Danowi dwie walki. Dan chce tej walki. Normalnie tego nie robię. Ci goście nie siedzą i nie czekają na to, żeby wybrać sobie pojedynek. Było zaledwie kilka specyficznych przypadków kiedy tak się stało i byli to zawodnicy, którzy sobie na to zasłużyli lub im się należało. Dan Henderson jest jedną z takich osób. Henderson jest na tym rynku od zawsze. On ma czterdzieści-coś lat. Nokautował gości na lewo i prawo, jeżeli więc zamierza czekać na walkę o tytuł, może to zrobić.”

Ok, wyjaśnione. Jedna kwestia z głowy, pozostaje jedynie czekać na rozwój sytuacji. Zastanawia jedynie jedno. Czy Dan byłby zainteresowany gdyby pozwolono mu walczyć wyłącznie z Sonnenem, gdyby ten okazał się zwycięzcą w pojedynku ze Spiderem?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o