Demian Maia schodzi do wagi półśredniej, celuje w walkę z GSP

autor:
14 Marzec 2012
Demian Maia schodzi do wagi półśredniej, celuje w walkę z GSP

Jak ogłosił przed chwilą na Twitterze Demian Maia, jego następna walka w UFC odbędzie się w wadzie półśredniej. Maia zdecydował się na obcięcie dodatkowych siedmiu kilogramów, by prędzej wrócić do walk z czołowymi zawodnikami, tym razem w nowej kategorii, a jego ostatecznym celem jest zmierzenie się z samym Georgesem St. Pierre. O tym, a także o planach co do manipulowania wagą w dniu walki w środku posta.

Po walce z Chrisem Weidmanem Maia doznał kontuzji dłoni. Operacja i rehabilitacja przeszły jednak nadzwyczaj pomyślnie i Brazylijczyk już wrócił do treningów. Wbrew oczekiwaniom, wielokrotny mistrz świata brazylijskiego jiu-jitsu nie przekroczył w trakcie rehabilitacji 90kg, co sprawiło, że zdecydował się na zejście wagę niżej.

Wydaje się, że Demian coraz większy nacisk kładzie na fizyczność. Zaczynał jako bardzo mały zawodnik kategorii średniej, następnie do swoich treningów włączył więcej ćwiczeń z ciężarami, budując coraz solidniejsze zasoby siły, a następnie „dołożył” jeszcze nieco mięśni, w zasadzie wyrównując do poziomu swojej kategorii (optycznie, lokalne media w Brazylii twierdzą, że w trakcie walki potrafił być 5kg lżejszy od swoich rywali).

Maia zapowiada, że choć od walki od tytuł dzieli go kilku przeciwników, zrobi wszystko żeby zmierzyć się z obecnym mistrzem wagi półśredniej, GSP. W dniu walki chce ważyć około trzech kilo mniej niż miało to miejsce w dotychczasowej kategorii, czyli około 85-86kg.

Komentarze