FOX chce powstrzymać Rogana. Kto powstrzyma FOX?

22 Marzec 2012
FOX chce powstrzymać Rogana. Kto powstrzyma FOX?


Po rozgrzewce trenujemy gumową gardę…

W jednej z prywatnych rozmów ze Stitchem, słynny Cutman zdradził czemu największa organizacja na świecie zawdzięcza swoją potęgę. To przede wszystkim lojalna ekipa, która raz zdradzona nie zapomina, czego przykładem jest wielu zawodników i osób z kręgów MMA.

Popularny komentator i ikona UFC – Joe Rogan – stanie prawdopodobnie przed jednym z najtrudniejszych testów w karierze UFC. Po podpisaniu nowego dealu z telewizją FOX, ochów i achów nie było końca. Można się było jedynie domyślać, że jedna z największych stacji telewizyjnych wymusi pewne zmiany na organizacji, chcąc wprowadzić własne, sprawdzone rozwiązania.

Okazuje się, że jedną z nich jest próba „wyciszenia” emocji Joe Rogana, który jak wiadomo, podchodzi do swojej pracy niezwykle emocjonalnie i jest to jedna z głównych cech, za które cenią go kibice. Oto głos w sprawie od samego Rogana.

„Spójrzcie. Robię UFC od jak dawna? Kto to k***a wie? 1997. Niezwykle rzadko bywa, że ktokolwiek mówi cokolwiek na temat tego co robię. Ale w momencie w którym zaczęliśmy być wyświetlani na FOX, producent szepnął mi na ucho, że dyrektor powiedział: „Powiedz mu żeby się lekko uspokoił.” Kiedy się czymś ekscytuję, kiedy ekscytuję się czymkolwiek – to jest naturalne. Pompuję wówczas całą sytuację. Kiedy jestem akurat podpalony… oczywiście, że publiczność to lubi! Ale ci pierd****i dyrektorzy, nie mówię o tych z FOX, ta duża grupa ludzi w pozycji producenta, wielu z nich myśli, że są kreatywni. Robię to od zawsze. Oni albo to lubią albo nie. Większość to lubi. Jeżeli to nie brzmi jak twoi kolesie z baseballu czy twoi kolesie z koszykówki… to nie powinno. Naprawdę nie! To inny, pierd****y sport i to jest sposób w jaki to robię. Jeżeli byłby to football, prawdopodobnie nie robiłbym tego w ten sposób. Macie szczęście, że nie klnę! To znaczy jestem szczęściarzem, że mam pracę. Naprawdę, ja też jestem szczęściarzem. Ale całe to gadanie za kulisami „Oh, naprawimy to i tamto. Tak jak z tym co dzieje się w filmach, to samo dzieje się w serialach. To stałoby się również z tym podcastem. Przeniesiemy go do studia i wprowadzimy ekipę reżyserską a później ktoś będzie mi szeptał do ucha – Hej, a może tak zmienimy temat. To jest zły temat. Zdajecie sobie sprawę jak bardzo by byśmy tutaj poszaleli?!”

P.S. Przy okazji żądam przywrócenia gladiatora z czołówki!

Komentarze

 • Wonsz

  Jestem w 100% za Joe. Gościu bardzo dobrze wykonuje swój zawód. Jego komentarz i styl jest tak samo znakiem rozpoznawczym tej federacji jak np. styl zapowiedzi Buffera. 😛

  Poza tym – też chciałbym powrotu gladiatora przy wyświetlaniu głównej karty! (chociaż fajnie się ogląda Royce’a Gracie z pierwszych UFC ^^)

 • PPVmaster

  Co wy tam wiecie o intro. Nowe jest sto razy lepsze od gladiatora… a Joe powinien komentować wszystkie gale zamiast tego nudnego Anika.

 • TD

  Z całym szacunkiem do muzy elektronicznej, ale ta w ogóle tam nie pasuje. Ciężki, rockowy klimat jest idealny.

  Najlepiej dodać jeszcze krew, czaszkę i psa a idealnie by było gdyby była to zakrwawiona czaszka psa 😛

 • Blade

  Ten gladiator był okropny, dobrze że go nie ma, a Rogan najlepszy komentator MMA ever.

 • chu

  Wonsz powiedział wszystko na ten temat. Naprawde głos i podnietka Rogana kojarzy mi sie z UFC i tak powinno zostać. Gość jest bardzo dobry w tym co robi. Tak swoją drogą, moim zdaniem Juras tez daje rade!

 • Wardziak

  Juras akurat jest beznadziejnym komentatorem. Nie trawię go…

 • Artur

  Niezrozumiałe tłumaczenie. A myślałem, że „kto dba o to, że to UFC?” w ustach Jacksona to już dużo.

 • Paweł

  Juras jest spoko, ale Janisz…….
  I Rogan musi być! Oglądanie gali z komentującym Anikiem to jak seks z głuchoniemą kobietą. I nie… nie wiem tego z własnego doświadczenia. 😀

 • jand

  Ja szanuję więdzę Rogana, tylko on potrafi wytłumaczyć laikom co się dzieje w parterze. Natomiast nie moge go słuchać jak się ekscytuje swoim wykastrowanym głosem. Ponadto Rogan regularnie wykracza poza swoje kompetencje jako komentator. Myśli, że skoro jest w tym sporcie od 1997 to wolno mu oceniać pracę innych ludzi. To jak zwrócił ostatnio uwagę yamasakiemu kiedy ten niesłusznie odjął punkty było nieprofesjonalne. Oczywiście, że sędziowie popełniają błędy i powinno się o tym mówić ale to nie jest robota komentatora a raczej Dana White’a. Poza tym rogan powinien przestać palić jointy bo jego zasób słów się ewidentnie kurczy. Używa słów ktorych sam chyba nie rozumie, jakby siedział ze słownikiem przed galą i uczył się sformuowań takich jak „tremendous amount of momentum” czy „pass with flying colours” które powtarza do zdarcia. Szczerze mówiąc słuchanie komentarza Anika czy nawet Coutura jest miłą odmianą. Mimo wszystko wolę sciągnąć galę z komentarzem rogana niż obejżeć w tv galę z komentarzem Jurasa i Janisza. Juras jest świetnym komentatorem ale Janisz jest niemerytoryczny, po prostu sie nie zna. Śmieszy mnie jak podważa autorytet Jurasa i kłóci się z nim o to czy ręka zawodnika jest złamana po dźwigni czy nie jest złamana…

 • Qwerty

  FOX i cała oprawa, która z FOX’em sie pojawiła to jeden wielki syf i kicz. To jest tak gówniane i bez emocji, że aż żal dupe ściska.