Jake Shields wraca do wagi średniej

autor:
28 Marzec 2012
Jake Shields wraca do wagi średniej

Po przeciętnych występach w wadze półśredniej Jake Shields wraca do kategorii średniej, w której świecił największe triumfy. Wiadomość ta została podana we wtorek w programie UFC Tonight emitowanym w telewizji Fuel TV.

W wadze średniej Shields był mistrzem Strikeforce po tym jak pokonał Jason „Mayhema” Millera. Później obronił pas w starciu z Danem Hendersonem, w którym był dużym underdogiem. Miał wtedy serię 15 zwycięstw w z rzędu. Po przejściu do UFC od razu zdecydował się na zejście do dywizji półśredniej. Po kontrowersyjnej wygranej na punkty z Martinem Kampmannem, przegrał starcie o pas z Georgesem St-Pierre’em. Następnie został znokautowany przez Jake’a Ellenbergera, a w swoim ostatnim występie na UFC 144 wypunktował Yoshihiro Akiyamę.

Decyzja Shieldsa jest jak najbardziej słuszna. Do kategorii 170 funtów musiał zrzucać sporo wagi, co widocznie odbijało się na jego kondycji. Ponadto duże ścinanie wagi nie dawało mu przewagi fizycznej nad rywalami. Ciekawe jakiego rywala UFC zaproponuje mu na powrót do dywizji średniej.

Komentarze