King Mo wyrzucony ze Strikeforce!

autor:
28 Marzec 2012
King Mo wyrzucony ze Strikeforce!

Mohammed Lawal stawił się wczoraj na posiedzeniu sądu, który rozpatrywał sprawę stosowania nielegalnego dopingu przy okazji jego ostatniej walki z Lorenzem Larkinem. Nie tylko został on dość surowo ukarany przez NSAC, ale także Dana wyrzucił go ze Strikeforce najprawdopodobniej ze względu na obraźliwy wpis względem jednej z członkiń komisji na Twitterze. Więcej o sytuacji i konsekwencjach w środku posta.

W sprawie zawieszenia ze strony NSAC:
King Mo zmuszony będzie oddać 30% ze swojego 85.000$ wynagrodzenia, a także bonus za wygraną, który wynosił 15.000$. Wynik walki zostanie zmieniony na „no contest”, a samego fightera czeka 9 miesięcy zawieszenia.

Linia obrony Lawala opierała się na stwierdzeniu, że wykrytą substancję (drostanolon) zawierał suplement, który przyjmował w końcówce cyklu treningowego – S-Mass Lean Gainer.

Sam Lawal nie jest zaskoczony takim werdyktem, ponieważ zdawał sobie sprawę, że sądzenie się z NSAC zazwyczaj kończy się orzeczeniem winy zawodnika. Poczuł się jednak głęboko urażony tym, że po 15 minutach wypowiadania się po angielsku, jedna z osób, która go sądziła zapytała go, czy umie mówić i czytać po angielsku, pomimo tego, że wiedziała, że skończył college. Następnie sugerowano mu, że jego kontuzja kolana jest kłamstwem użytym w celu przekonania komisji do swoich racji.

Lawal przechodził ostatnio poważną infekcję, która sprawiła, że stracił aż 13kg, pomimo bycia poza cyklem treningowym. W związku z tym zawieszenie do jesieni aż tak go nie boli, ponieważ i tak nie mógłby walczyć w najbliższych miesiącach.

W sprawie wyrzucenia ze Strikeforce:
Dana White poinformował niedługo potem, że King Mo zostaje wyrzucony z Zuffa. Choć nie opatrzył tego żadnym komentarzem, wszystko wskazuje na to, że powodem były te wpisy na Twitterze:

Szczerze mówiąc, uważam że Lundvall zachowała się jak rasistowska dz**ka, pytając mnie czy potrafię czytać lub mówić po angielsku. Idź z tym gó**em gdzieś indziej s**o!

To zabawne jak ludzie oburzają się, że nazywam komisję rasisowską. Ale to nieprawda. Była tam jedna osoba, która przekroczyła granice pytaniem, które mi zadała. Uznałem to za obraźliwe, pełne uprzedzeń i nieco rasistowskie. Mówię tak z moich dotychczasowych doświadczeń.

Komentarze