Rząd Tajlandii banuje MMA

30 Marzec 2012
Rząd Tajlandii banuje MMA

Dotarła do nas niezwykle dziwna wiadomość, która mówi o tym, że w Tajlandii zakazano MMA. Mówiąc „dziwna” chodziło oczywiście o krwawą i waleczną kulturę tego kraju, która od setek lat ma to wpisane w DNA.

Większość znanych mi osób, które odwiedziły Tajlandię, mówią o niej jak o kraju marzeń. Czysto, porządek, niedrogo i spokojnie. Tajlandia ma jednak drugie oblicze o którym wiedzą wszyscy, ale nikt nie powie tego głośno. To najstraszliwsze na świecie więzienia, korupcja i bezprawie oraz organizowane walki zwierząt. Do tego krwawe Muay Thai, które z młodych mężczyzn czyni często weteranów sportu.

I tak, wobec czystych faktów, ministerstwo sportu orzekło w tym tygodniu, że MMA jest zbyt brutalne i zakazało organizowania eventów. Rzekomą decyzję minister poparł tym, że MMA powoduje erozję ich Muay Thai i zamazuje prawdziwy oraz szlachetny obraz sportów walki, jakie kojarzą się z Tajlandią.

Jak nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie od dziś wiadomo, że ten turystyczny kraj utrzymuje się w dużej mierze z tego co przywiozą goście zza granicy, również ci, którzy licznie przyjeżdżają do Tajlandii z powodu ichniejszego Muay Thai. Trenowanie MMA nie zostało zabronione.

Komentarze