Silva ostro o Sonnenie

autor:
14 Marzec 2012
Silva ostro o Sonnenie

Anderson Silva niewiele razy odpowiadał na zaczepki mistrza trash-talku Chaela Sonnena. Teraz jednak zareagował dosyć ostro (jak na siebie) i poczynił obszerny wywód na temat „gangstera z Oregonu”. Cała wypowiedź „Pająka” dla brazylijskiej telewizji w środku posta.

Co Chael Sonnen stanowi dla mojej kariery? Nic! On jest opętany przez demony. Taka jest prawda. Jest zawodnikiem, który oblał test antydopingowy, walczył ze mną, gdy byłem kontuzjowany. Jest człowiekiem, który ma problemy z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Nie szanuje nic i nie szanuje naszego kraju. Co sobą reprezentuje? Nic. Szanuję opinie i stanowisko promotorów walki oraz właścicieli organizacji, jednak w mojej opinii on nie powinien dostać ze mną rewanżu. Ale to coś o czym nie ja decyduje. Przygotuje się do tej walki jak do każdej innej. On znieważa naszych sportowych idoli takich jak np. Lance Armstrong. On ma problemy osobiste, jest skomplikowany. Uwaga, jaką poświęcają mu media brazylijskie, jaką poświęca mu Palhares, jest bardzo szkodliwa. Odwrotna sytuacja, w której to Brazylijczyk obraża Amerykanów, ich idoli i wygłasza to w ich państwie, jest nie do pomyślenia. Brazylijczycy powinni być bardziej patriotyczni, jak Amerykanie.

Sonnen już dwa lata regularnie obraża Silvę i nieźle się na tym wypromował. Anderson bierze całą tą sytuację co raz bardziej osobiście i jestem ciekaw jak to wpłynie na pojedynek rewanżowy. Dla przypomnienia Silva vs. Sonnen II na czerwcowym UFC 147 w Brazylii.

Komentarze