Spora dawka newsów z UFC

autor:
22 Marzec 2012
Spora dawka newsów z UFC

W ostatnich dniach UFC uraczyło nas pokaźną liczbą ogłoszeń na temat nowych eventów, walk i innych rzeczy. Ten news w dużym skrócie przedstawia najważniejsze informacje z organizacji Zuffy.

Rewanż Andersona Silvy z Chaelem Sonnenem odbędzie na stadionie piłkarskim w Rio de Janeiro, który może pomieścić 80 000 widzów. Brazylijska gala 16-ego lub 23-ego czerwca.

Pięciorundowe starcie Jake Ellenberger vs. Martin Kampmann będzie walką wieczoru gali TUF Finale zaplanowanej na 1-ego czerwca.

UFC zamierza podbić Kanadę. Gala z numerem 149 odbędzie w Calgary – zobaczymy na niej Jose Aldo (rywal jeszcze nie jest znany), zaś UFC 152 (22 września) i 154 (17 listopada) odbędą się odpowiednio w Toronto i Montrealu. Na którejś z gal zapewne zobaczymy Georgesa St-Pierre’a, który przechodzi obecnie rehabilitację po urazie kolana.

Po tym jak Frankie Edgar dostał rewanż z Benem Hendersonem Anthony Pettis postanowił zaleczyć pewien nieujawniony uraz. Operacja jakiej się podda w najbliższym czasie wykluczy go z treningow na około 8 tygodni.

Powtórzony półfinał turnieju wagi muszej pomiędzy Ianem McCallem a Demetriousem Johnsonem obędzie się na gali UFC on FX 3 (8 czerwca).

Matt Hughes waha się czy ostatecznie zakończyć karierę czy może zawalczyć po raz ostatni. Decyzję podejmie po konsultacji z Daną White’em. Chętny do starcia z Hughesem jest Dan Hardy, który od kilku tygodni prowadzi dość agresywną kampanię mająca na celu starcie z legendą tej kategorii.

Do już bardzo ciekawej rozpiski UFC 148 oficjele organizacji dorzucili dwa kolejne zestawienia: Demian Maia zadebiutuje w wadze półśredniej przeciwko Koreańczykowi Dong Hyun Kimowi, a w kategorii średniej Costa Philippou skrzyżuje rękawice z Rikim Fukudą.

Przypominamy także, że w nadchodzącą sobotę startuje brazylijska edycja TUF-a, gdzie trenerami są Wanderlei Silva i Vitor Belfort.

Ponadto ogłoszono kilka starć z undercardów, które możecie śledzić na bieżąco w dziale ROZPISKI.

Komentarze