Typowanie Strikeforce: Tate vs. Rousey

autor:
02 Marzec 2012
0
Typowanie Strikeforce: Tate vs. Rousey

Po dłuższej nieobecności Strikeforce powraca ze swoją galą. A na niej starcie o prymat w kobiecym MMA – Misha Tate skrzyżuje rękawice z Rondą Rousey. Ponadto na karcie walk tacy zawodnicy jak K.J. Noons czy też Paul Daley. Typowanie redakcji w rozwinięciu.

Miesha Tate vs. Ronda Rousey

Łukasz: Nie jestem znawcą walk kobiet, powiem więcej ? bardzo niechętnie i niejako z obowiązku je oglądam. Biorąc to pod uwagę nie mam zbyt wiele do napisania na temat tego pojedynku. Rousey to medalistka olimpijska w judo, wokół której jest spory hype. Jest faworytką bukmacherów. Stoczyła jedynie cztery walki i we wszystkich zwyciężała w ciągu 50 sekund. Nikt jej nigdy nie przetestował. O Tate wiemy więcej, chociażby na podstawie czterorundowej walki z Marloes Coenen zakończonej poddaniem i zdobyciem tytułu w kategorii koguciej. Nie wiem jak Rousey będzie wyglądać kondycyjnie na dystansie 5 rund, a także jak zachowa się w przypadku, gdy nie uda jej się rzut judo i dominacja w parterze, co jest prawdopodobne. Wbrew bukmacherom postawię na Tate przez decyzję.

Franek: Tutaj typ może być tylko jeden. Ronda Rosey dotychczas posiadała podobne umiejętności bokserskie co Miesha Tate (mówiąc wprost – niewielkie), ale jej olimpijskie judo dostosowane pod walkę bez chwytów powinno stanowić o rozstrzygnięciu tej walki. Widziałem nagrania Rondy robiącej zapasy z bandą ormiańskich zakapiorów jak równy z równym, także nie mam złudzeń, że Miesha nie będzie stanowić większego wyzwania dla predendentki do tytułu. Wciąż jest wiele niewiadomych jeśli chodzi o niektóre aspekty byłej judoczki, ale spodziewam się pozytywnych zaskoczeń. Myślę, że Tate jest cięższa do odklepania niż jej dotychczasowe przeciwniczki, dlatego walka może potrwać dłużej, niż większość osób się spodziewa i nagle może się okazać, że o wiele większym czynnikiem stanie się cardio i umiejętność rozluźnienia się w odpowiednich momentach, tym bardziej, że wywodzą się ze sportów, które nie do końca kierują się takim podejściem – parter w judo jest szybki i szarpany, a nieustanne parcie do przodu zapaśników także nie służy regeneracji sił. Tak czy inaczej, spodziewam się, że po dwóch czy trzech próbach poddania Mieshy balachą, Ronda straci cierpliwość i dojdzie do brutalnej próby wymuszenia TKO na sędziach lub przejdzie do innej techniki typu mata leao. Ronda Rousey przez poddanie, 2 runda.

K.J. Noons vs. Josh Thomson

Łukasz: Noons swego czasu był lansowany na najlepszego boksera w MMA. Skąd te pomysły się brały? Nie mam pojęcia. Z jego umiejętnościami spokojnie poradzili sobie Nick Diaz i Jorge Masvidal. Tym razem rywal łatwiejszy, bo Thomson nie walczył grubo ponad rok, może być nieco zardzewiały i tak naprawdę nie wiadomo czy z dawnej formy jeszcze coś zostało. Noons ma duże braki w parterze i musi utrzymać to walkę w stócje ? jeśli mu się to uda jest szansa na odprawienie Thomsona przed czasem. Jeszcze w tym miejscu mała dygresja. W amerykańskich mediach pojawiły się spekulacje, że zwycięzca tej walki może dostać starcie o pas z Gilbertem Melendezem. Żart? Kpina? Czy ktoś naprawdę nie lubi tej dwójki? Przecież taki matchup nie wyprzedałby sali gimnastycznej? No dobra trochę mnie poniosło, ale przepaść między mistrzem a resztą stawki jest ogromna. Melendez powinien szybko trafić do UFC, bo marnuje się w Strikeforce. Niech fani tweetują do Dany White?a czym prędzej. Wracając do meritum: Noons przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Bardzo równa walka, moim zdaniem najtrudniejsza do wytypowania na karcie. Wiele osób podkreśla jednopłaszczyznowość Noonsa, ale w jego ostatnich walkach widać było znaczący postęp i z boksera stał się zdecydowanie zawodnikiem MMA. Josh Thomson z kolei nie posiada jednej „supermocy”, za pomocą której mógłby zdominować Noonsa, w dodatku dość dawno nie widzieliśmy go w klatce. Myślę, że Noons nieco nas zaskoczy, da solidny występ, pokaże obronę przed obaleniami i wypunktuje Thomsona wygrywając przez jednogłośną decyzję.

Paul Daley vs. Kazuo Misaki

Łukasz: Daley gdzieś się zagubił po swoim głupim występku w starciu z Koscheckiem. Od tamtej pory przegrał z Nickiem Diazem i Tyronem Woodley?em i wymęczył dwie decyzje w angielskiej federacji BAMMA i kanadyjskiej Ringside MMA. Gdzie się podział „Semtex” w rękach Anglika? Może uda mu się znokautować 35-letniego Misakiego. Japończyk walczy co raz rzadziej, pewnie kondycja już nie ta i jestem ciekaw czy dotrzyma tempa Daley?owi. Musi wykorzystać największą słabość Wyspiarza ? walkę w parterze. Jednak nie wydaje mi się, aby to się udało. Daley przez KO/TKO w 3 rundzie.

Franek: Paul Daley będzie chciał koniecznie pokazać się z dobrej strony, by zabezpieczyć sobie miejsce w UFC po likwidacji Strikeforce, która moim zdaniem nastąpi najpóźniej 1-2 gale po wygaśnięciu obecnej umowy z Showtime. Kazuo Misaki radził sobie z ciężko uderzającymi zawodnikami, jednak nie widzę go w walce z powracającym, zmotywowanym i eksplozywnym Daleyem. Daley przez TKO w 1 rundzie.

Ronaldo de Souza vs. Bristol Marunde

Łukasz: Debiut w Strikeforce, walka z krótkim czasem na przygotowanie i rywal w osobie Jacare. Można trafić gorzej? Bristol Marunde wykazał się odwagą i wziął walkę na niecałe trzy tygodnie przed galą. Nie może to skończyć się inaczej jak poddaniem przez Brazylijskiego asa parteru. Souza przez poddanie w 1 rundzie.

Franek: Bristol Marunde nigdy nie mierzył się z przeciwnikiem klasy Jacare, a ten na pewno będzie chciał pomścić ostatnie niepowodzenia i jeśli uniknął poważniejszych kontuzji podczas obozu treningowego powinien wyglądać świeżo i pewnie. Brazylijczyk może wpaść w pułapkę, której nie uniknął ostatnio Demian Maia, mianowicie chcieć zaprezentować się jako striker czy nagle stracić wiarę w swoje jiu-jitsu. Walka niekoniecznie musi skończyć się przez poddanie, myślę jednak, że będzie to duszenie zza pleców jeszcze w pierwszej rundzie. Jacare przez poddanie, 1 runda.

Lumumba Sayers vs. Scott Smith

Łukasz: Z każdą kolejną walką Smitha drżę o jego zdrowie. Brutalne nokauty jakie zbiera są naprawdę niebezpieczne i przykro się na nie patrzy. Smith powinien skończyć karierę i zająć się czymś innym. On jednak walczy dalej. Na szczęście w starciu z Sayersem to on jest faworytem i jeśli zachowa ostrożność to wygra ten pojedynek przez decyzję. Smith przez decyzję.

Franek: Scott Smith przez TKO w 3 rundzie.

Alexis Davis vs. Sarah Kaufman

Łukasz: Kaufamann przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Nie będę udawał, że znam świetnie walki Alexis Davis. Nie posiada ona „męskiej” techniki i jej walki nieco kłuły mnie w oczy. Z kolei Kaufman jest dobrą kickboxerką z niezłymi zapasami i nie do końca potrafię sobie wyobrazić, co Davis mogłaby jej przeciwstawić. Spodziewam się dość pewnego zwycięstwa Kaufman przez TKO w 1 rundzie, a stąd już tylko droga do zasłużonej walki o tytuł.

Pat Healy vs. Caros Fodor

Łukasz: Healy przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Fodor przez jednogłośną decyzję.

Ryan Couture vs. Conor Heun

Łukasz: Couture przez decyzję.

Franek: Conor Heun przez poddanie, 2 runda.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o