UFC nie jest zainteresowane Fedorem

autor:
28 Marzec 2012
UFC nie jest zainteresowane Fedorem

Dana White zdementował pogłoski mówiące, że UFC jest zainteresowane zakontraktowaniem Fedora Emelianenko. Sam Rosjanin powiedział ostatnio w wywiadzie dla Sportbox.ru, że rozważa walkę w UFC, ale White szybko stwierdził, że nie ma na to szans.

Prezydent UFC lakonicznie odpowiedział na prasowe doniesienia:

Nie ma takie opcji.

W czasach świetności Fedora White usilnie zabiegał o pozyskanie Rosjanina. W 2009 roku negocjował z jego managerami walkę z Brockiem Lesnarem. Oferował górę pieniędzy i był gotowy na duże ustępstwa. Pozwolił nawet na starty „Ostatnie Cara” w turniejach sambo. W tamtym czasie mówił:

Jeśli chce, to może walczyć w turniejach sambo w nawet każdy czwartek.

Managment Rosjanina ofertę wówczas odrzucił. Teraz role się odwróciły: to Fedor usilnie pragnie walczyć dla Zuffy, a zainteresowania ze strony White’a brak. Tak kwituje cała sytuację White:

Oferowałem górę pieniędzy i robiłem wszystko by doszło do tego dealu, a oni wysuwali co raz to dalej idące, nierealistyczne żądania. Została im przedstawiona niesamowita oferta, a oni ją wyśmiali. Teraz już się nie śmieją.

Faktycznie team Rosjanina zmienił teraz nastawienie. Niestety legenda Fedora po trzech porażkach w Strikeforce została poważnie nadszarpnięta, a walki takie jak z Jeffem Monsonem na M-1 Global nie poprawiają notowań Rosjanina. Wydaje mi się, że droga Emelianenki do UFC jest raczej zamknięta.

Komentarze

 • Pawel

  Chyba nigdy nie dowiemy sie dlaczego Fedor nie przeszedl do UFC w 2009.

 • 250

  Już to wiemy – był zbyt pazerny i teraz…ch*j mu w oko

 • F. Georgiew

  Ludzie w Zuffa nie są głupi, wiedzą, że Fedor nadal przynosi dużą kasę i gdyby faktycznie poszedł na ustępstwa z pieniędzmi, to braliby go w ciemno. Najwyraźniej albo Fedor wciąż żąda zbyt dużych pieniędzy, albo po prostu w UFC znaleźć się nie chce (lub znów jego managment świruje).

  Nie widzę opcji, w której Fedor dzwoni do UFC i mówi „chcę walczyć w UFC, dajcie mi walkę na dowolnym main cardzie z kimkolwiek z top10, zapłaćcie porządne, ale zwyczajne pieniądze, to przyjadę”, a Dana mówi, że go nie chce.

 • Blade

  Lorenzo mowil, ze droga dla Fedora to UFC jest otwarta, gdy pieniadze nie beda przesadnie ogromne. Chetnie bym zobaczyl Fedora w UFC w walkach z kims z top20, bo z top10 przegra.

 • GruenbergFilip

  Jego walka z Monsonem,o ktorej wspomnieliscie to chyba najnudniejsza potyczka jaka w zyciu widzialem. Niestety Fedor jest juz u schylku kariery i jedyne co by osiagnal w UFC to dodatkowe zera na koncie.

 • TD

  Ej no, dajcie go Jankowi ^^

 • pavulon

  Vadim ciągnie się za nim jak grzech pierworodny, potem jeszcze reszta świty i na koniec pop. Skończy się na tym, że go wydoją i zostanie na lodzie

 • jand

  fedor vs pudzianeiro!

 • DanteV

  Pavulon – na lodzie nie zostanie nigdy ….ale zniszczyli mu karierę to na pewno.

 • shogun

  haha jak czytam niektore komentarze to leze na ziemi ze smiechu. ” Chetnie bym zobaczyl Fedora w UFC w walkach z kims z top20, bo z top10 przegra „fedor zjadlby polowe zawodnikow top 10. lesnar nie mial by z nim szans, roy nelson, mir, z valasquezem moglby miec problem, ale i tak by wygral, nawet z overeemem ma duze szanse, tak to jest jak koles dominuje ( i kończy ) zawodnikow przez 28 walk, nagle przegrywa 3 walki i jest zużytą ścierką do wycierania podłogi… fedor jest,był i będzie legendą, jedynym problemem w jego karierze sa jego menagerowie i nie, fedorowi nie chodzi o wiecej i wiecej pieniedzy ( dream czy inne M-1 nie placi wiecej od ufc , oni sie tylko godza na popierdzielone warunki jego menagmentu .