UFC nie jest zainteresowane Fedorem

autor:
28 Marzec 2012
UFC nie jest zainteresowane Fedorem

Dana White zdementował pogłoski mówiące, że UFC jest zainteresowane zakontraktowaniem Fedora Emelianenko. Sam Rosjanin powiedział ostatnio w wywiadzie dla Sportbox.ru, że rozważa walkę w UFC, ale White szybko stwierdził, że nie ma na to szans.

Prezydent UFC lakonicznie odpowiedział na prasowe doniesienia:

Nie ma takie opcji.

W czasach świetności Fedora White usilnie zabiegał o pozyskanie Rosjanina. W 2009 roku negocjował z jego managerami walkę z Brockiem Lesnarem. Oferował górę pieniędzy i był gotowy na duże ustępstwa. Pozwolił nawet na starty „Ostatnie Cara” w turniejach sambo. W tamtym czasie mówił:

Jeśli chce, to może walczyć w turniejach sambo w nawet każdy czwartek.

Managment Rosjanina ofertę wówczas odrzucił. Teraz role się odwróciły: to Fedor usilnie pragnie walczyć dla Zuffy, a zainteresowania ze strony White’a brak. Tak kwituje cała sytuację White:

Oferowałem górę pieniędzy i robiłem wszystko by doszło do tego dealu, a oni wysuwali co raz to dalej idące, nierealistyczne żądania. Została im przedstawiona niesamowita oferta, a oni ją wyśmiali. Teraz już się nie śmieją.

Faktycznie team Rosjanina zmienił teraz nastawienie. Niestety legenda Fedora po trzech porażkach w Strikeforce została poważnie nadszarpnięta, a walki takie jak z Jeffem Monsonem na M-1 Global nie poprawiają notowań Rosjanina. Wydaje mi się, że droga Emelianenki do UFC jest raczej zamknięta.

Komentarze