Wieści zza oceanu

autor:
13 Marzec 2012
Wieści zza oceanu

Zbiorczy news, który w telegraficznym skrócie przedstawia plotki i wydarzenia z amerykańskiego MMA.

Anthony Jonson podpisał kontrakt z organizacją Titan Fighting Championships i wystąpi na gali z numerem 22, którą zaplanowano na 25 maja w Kansas City. Rywal Johnsona nie jest jeszcze znany.

Manager Joe Warrena mocno skrytykował arbitra piątkowej walki jego podopiecznego z Patem Curranem. Chodzi oczywiście o zbyt późne przerwanie pojedynku, w wyniku czego Warren zebrał sporo niepotrzebnych ciosów. Ponadto opiekun interesów 35-letniego zawodnika wyjawił, że Warren w następnej walce wystąpi w limicie 135 funtów.

Inny manager – Cesar Gracie – również postanowił zabrać głos w imieniu swojego zawodnika. W ostatnich dniach poinformowano, że Gilbert Melendez wystąpi na majowej gali Strikeforce, jednak nie ujawniono jego przeciwnika. I tutaj Gracie podzielił się swoimi pomysłami – jako rywala dla Melendeza widziałby BJ Penna albo Anthony’ego Pettisa, a nie Josha Thompsona czy też Pata Healy, którzy są dość mizernymi pretendentami. Moim zdaniem pomysł Gracie jest niemożliwy do spełnienia, bo UFC nie puści swoich gwiazd do Strikeforce.

Tyron Woodley czeka na starcie o tytuł Strikeforce w wadze półśredniej (pas zwakował Nick Diaz). „T-wood” ma nadzieję, że do walki dojdzie 19 maja na Strikeforce: Barnett vs. Cormier. Utalentowany zapaśnik wymyślił już sobie nawet rywala w osobie Nate’a Marquardta. Patrząc na listę zawodników Strikeforce to bardzo rozsądne zestawienie.

Komentarze