Stary, dobry Hendo wie, gdzie tkwi klucz do pokonania Jona Jonesa

23 Kwiecień 2012
2
Stary, dobry Hendo wie, gdzie tkwi klucz do pokonania Jona Jonesa

Dzięki Bogu, że jest jeszcze Dan Henderson. Kiedy kilka tygodni temu pisaliśmy o „Hendo” w kwestii pasa dywizji pół ciężkiej, mało kto odbierał to tak mocno jak dzisiaj, kiedy wiadomo już, że nawet Rashad Evans nie dał rady. 42-letni Amerykanin uważnie śledził ostatnie wystąpienie Jona Jonesa i wie, gdzie tkwi złoty środek.

„Musisz naprawdę skrócić dystans w walce z Jonem i często kończyć z nim w klinczu. On jest lepszy w klinczu niż większość gości… ale to jest miejsce, gdzie czuję się najbardziej komfortowo. Jednocześnie, muszę naprawdę uważać, żeby nie złapać jednego z tych głupkowatych łokci, które tak często posyła.”

To, czego najbardziej nam brakowało w sobotniej walce wieczoru UFC 145, to zbyt mało akcji, które mogłyby na poważnie zagrozić obecnemu mistrzowi LHW. Szybko dostrzegł to również Dan Henderson, którego doświadczenie w MMA sięga 1997 roku.

Taktyka Rashada powinna być nieco bardziej wymieszana różnymi elementami, np. powinien trzymać dystans i zagrażać więcej ze sprowadzeniami, kładąc Jonesa na plecach. Rashad walczył pojedynek Jonesa a nie swój własny… zdecydowanie widziałem luki, które Rashad powinien wykorzystać.”

Kiedy i gdzie dojdzie do spotkania starej szkoły z nową szkołą walki? Jeszcze nie wiemy, wiadomo jedynie, że do spotkania dojdzie na pewno co potwierdził sam Dana White.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Spietrrokov Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
S
Gość
S
Offline

Teoria całkiem fajna, zobaczymy jak będzie z praktyką.

pietrrokov
Gość
pietrrokov
Offline

Dobrze gada. Ciekawe jak zrealizuje game plan.