Dana White o PED, Nicku Diazie, Jonie Jonesie i kilku innych sprawach

autor:
30 Maj 2012

Obszerny wywiad z Daną White’em w programie Inside MMA. Prezydent UFC porusza w nim kwestię PED, Nicka Diaza, Jona Jonesa i inne.

Komentarze

 • Hellraiser

  Jakieś streszczenie po polsku? 🙂

 • dantev

  A jednak Wojtku….a kłóciłeś się …..90 dni bez kontaktu czyli bez sparingów

 • halls

  niech ktoś streści o czym mówi, bo nie chce mi się przez 17 min słuchać łysego

 • M1global

  Dołączam się do prośby o streszczenia.

 • F. Georgiew

  Dana mówi pytany o PED, że MMA jest bezpieczne, bo nie było nigdy wypadków śmiertelnych i chorych kontuzji. Okres przymusowej rekonwalesencji wynosi po cięższych walkach bardzo długo, więc sportowcy są o wiele bezpieczniejsi niż ci, którzy walczą co tydzień. I choć uważa, że PED to problem, to ilość osób zawieszonych przy niezależnych testach przy dotychczasowych 1700 walkach była bardzo niewielka.

  Dana nie jest entuzjastą zawieszenia Diaza, ale uważa, że to całkowicie uczciwe, bo zrobił coś sprzecznego z zasadami komisji. Co do Sonnena i zezwolenia na TRT, nazywa to wewnętrzną sprawą komisji i uważa, że będziemy tego widzieć więcej w przyszłości.

  Ricardo Almeida został sędzią i Dana jest przekonany, że zawodnicy w rolach sędziów to konieczność i przyszłość, ponieważ Steve Mazagatti nigdy nie dostał ciosy czy nie był duszony i widać to w jego walkach 😉

  Dana mówi, że jest jeszcze mnóstwo pracy, że eventy na stadionach nie spadają z nieba, że 11 lat to bardzo krótko i wciąż jest jeszcze multum drzwi do otworzenia.

  Co do Jonesa, Dana i Lorenzo już z nim rozmawiali i liczą na to, że to będzie przykład dla innych czego nie robić. Walka z Hendersonem nie jest zagrożono.

  Dana mówi też o wspomaganiu fighterów, masło maślane, nie tłumaczę.

  O Strikeforce mówi, że organizacja dobrze sobie radzi i nigdzie nie zniknie. Melendez ma być główną gwiazdą tej organizacji.

 • halls

  Dzięki za tłumaczenie. A Steve Mazagatti to faktycznie przesadzony kolo 😉 KSW powinno go zatrudnić na walkę Sappa a MMAA na walkę Najmana