Frank Mir zna swoje atuty i nie zawaha się ich użyć

25 Maj 2012
Frank Mir zna swoje atuty i nie zawaha się ich użyć

Zanim zaprezentujemy listę mocnych punktów, które – wg Franka Mira – zadecydują w starciu z Juniorem dos Santosem, sprawdźmy waszą intuicję i porównamy ją po wszystkim z sobotnim wynikiem.

[poll id=”60″]

Oto lista argumentów, które Mir uważa za swoją przewagę nad obecnym mistrzem:

– walka o tytuł nie jest dla niego niczym nowym, nie ciąży na nim presja
– przywykł do świateł kamer, które dla Juniora są czymś świeżym
– dos Santos spędził za mało czasu w oktagonie (średnia to 2 minuty na walkę)
– ma najwięcej wygranych w UFC spośród wszystkich ciężkich
– Junior wraca po kontuzji
– im dłużej potrwa walka, tym szybciej Junior wypompuje się z szybkości

Junior dos Santos ma na to jedną, zasadniczą opinię:

„Kiedy w trakcie walki Frank znajdzie się w niekorzystnej sytuacji, wówczas nie ma serca aby uciec z tego i przeformować szyki.”

Patrząc wstecz na niektóre z walk, np. rewanż z Brockiem Lesnarem, faktycznie ciężko jest się z tym nie zgodzić. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę drugie wystąpienie z Minotauro, fakty całkowicie obalają tezę Brazylijczyka, bo pokazują, że Mir potrafi wyjść obronną ręką z najgorszej opresji.

Komentarze

 • Paweł

  Mir przez poddanie, albo decyzję. Nie wiem jakim cudem, ale wierzę w to.

 • dwadasd

  Male szanse. Dla mnie dos Santos to pewniak w tej walce- ko/tko 1 runda

 • dontpanic

  Postawilem wszystko $$$ na JDS i ale czasem miewam błędne myśli.

 • DX

  Mirowi juz po 4tej minucie zabraknie tlenu, nie ma mowy ze wytrzyma „5” rund do decyzji, w pierwszej rundzie powinien obalic jds i zrobic z niego nogueiraa.

  hej kiedy wywiad z mamedem z tym „ufc” kontraktem co mu oferowali? 15/15 tysiecy? kazdy myslal ze bedzie dostawal „miliony” hahahaha pisalem ze jest „nikim” za oceanem (niestety-szkoda) a on mowi ze Bisping dostaje 500 tysiecy a jest nizej w rankingu od niego hahahaha smieszne.

  https://sport.wp.pl/kat,60960,title,Khalidov-dla-WP-czekam-na-dalsze-negocjacje-z-UFC,wid,14519535,wiadomosc.html?ticaid=1e831

 • shogun

  Śmiesznie ze wedlug ankiety Junior moze wygrac przez nokaut, a mir przez Knock out . nie wiedzialem ze istnieje jakaś różnica xD

 • Wonsz

  @Shogun
  Mir jest z AMERYKI. Oni muszą mieć wszystko fajniejsze i najlepiej in inglisz. Mirowe nokauty są więc „takie fajne, amerykańskie”. xD

 • HadHod

  Jak oglądałem treningi medialne to wydawało mi się, że Mir jest jakiś mały. Może taki ma GamePlan żeby wymęczyć przeciwnika – jak Najman? 😀

 • TD

  Zapomniałem zmienić u Mira na nokaut ^^ Done…

 • Azozan

  I tak będzie zemsta za Minotauro. Fatality 😀

 • DX

  Jak zauważyliście JDS totalnie zdominował Mira przy ważeniach.

  Patrzcie jak blisko zaciśnięte pięści JDS’a są Mira brody, to znak braku szacunku, to oznaka słabości Mira który nic nie mógł zrobić, wyglądał głupio, wyglądał jak piesek czekający na rozkaz od swojego pana.

 • DX

  Mir jest prawie tego samego wzrostu i wagi co JDS ale postawa JDS’a robi wrażenie że jest silniejszy i większy. To jego opatentowana postura jak już zauważyliście na każdym jego ważeniu. Jestem rozczarowany Mirem że na to pozwolił.