Gracie Breakdown – Palhares vs. Belcher, Diaz vs. Miller

autor:
07 Maj 2012

Bardzo ciekawie rozłożona na części technika parterowa zawodników z main cardu gali transmitowanej na FOX. A jest co analizować, bo pojawiają się tam tak egzotyczne w MMA techniki jak twister, banana split, uciskówka na łydkę, poruszanie się w parterze przewrotami, ale także skrętówki, gilotyny i cała gama możliwych zajść za plecy oraz innych rozwiązań.

Komentarze

 • zxc

  Eddie Bravo znacznie lepiej wyjaśnił co tam się działo, możliwe scenariusze i techniki

  Na początek sytacja Calf Crank. Bracia Gracie gadali tam coś o możliwym założeniu dźwigni przez Palhares’a, jednak to nie było możliwe. Spójrz sobie na 5:20, w takiej pozycji nie da się wyciągnąć ręki na balachę, ponieważ ręka (w tym przypadku Eddiego) znajduje się obok nogi przeciwnika a nie pomiędzy nimi.

  Ponadto w przypadku uwolnienia nog- Eddie pokazał, że wystarczy złapać za palce i ciągnąć w dół. W takiej pozycji przeciwnik nie ma żadnej możliwości wyciągnąć balachy!
  Eddie znacznie głębiej wyjaśnił możliwe scenariusze i techniki.

  Dalej- przy próbie twistera. Eddie Bravo znacznie lepiej to wyjaśnił. Przy próbie twistera Belcher po prostu robił to na szybko i niedokładnie. Bracia Gracie w ogóle nie zwrócili na to uwagi. Wystarczy obejrzeć jeszcze raz walkę. Belcher nawet nie przeciągnął ręki Palharesa głębiej pod szyję, tylko rzucił się na hurra, więc było to łatwe do wybronienia dla Palharesa. Gdyby Belcher zrobił to wolniej, ale dokładnie to pewnie dopiąłby tego twistera.

  Dalej- bracia Gracie powiedzieli, że Belcher poszedł po Banana Slit, który niektórzy nazywają Crouch Ripper. Eddie Bravo wyjaśnił, że to nie był Banana Split, zaprezentował jak wygląda Banana Split (10 miuta 50 sekunda) i wyjaśnił, że Crouch Ripper i Banana Split to NIE TO SAMO!

  Dalej- Eddie Bravo poprawnie zaprezentował technikę Crouch Ripper, w przeciwieństwie do braci Gracie, którzy wszystko pomieszali i zupełnie źle ułożyli nogi. W taki sposób jak to zaprezentowali bracia Gracie żadnemu rozciągniętemu (czyli w zasadzie każdemu) zawodnikowi nie można zrobić krzywdy ani go poddać. Bo w tej technice chodzi o to, żeby nogę przeciwnika odpychać, jednocześnie drugą trzymając blisko klatki piersiowej. Bracia Gracie zaprezentowali to w taki sposób, że to nogę trzeba dociskać do swojej klatki piersiowej i to jest zły sposób.

  I na koniec.
  Zobaczcie sobie jaki stopień BJJ ma Eddie Bravo a jaki żółtodzioby Gracie, to wtedy może zrozumiesz, dlaczego Eddie wykonał i zaprezentował wszystko poprawnie, w przeciwieństwie do braci Gracie.

  Eddie przynajmniej wrzucił zdjęcia z walki, by pokazać, że wszystko co robią jest identyczne z tym co było podczas walki. Bracia Gracie często w swoich filmikach po prostu robią układ inny niż był w rzeczywistej walce.

  Eddie Bravo zakończył swój filmik po pokazie Crouch Rippera, bracia Gracie omówili walkę dalej. Gdyby Eddie zaczął omawiać to co działo się dalej to filmik pewnie trwałby z godzinę 🙂