Kto dla Fabera?

autor:
08 Maj 2012
Kto dla Fabera?

Wczorajsza wiadomość o kontuzji Dominicka Cruza zasmuciła wielu fanów i poważnie skomplikowała sytuację w dywizji koguciej. Cruz będzie pauzował od 9 do 12 miesięcy, tak więc UFC zdecyduje się zestawić walkę o tymczasowy pas. Pytanie tylko kto wystąpi naprzeciw Urijah Fabera na UFC 148? Mówi się o trzech kandydatach: Renanie Barao, Michaelu McDonaldzie i Evanie Menjivarze.

Najpoważniejsza wydaje się być kandydatura Renana Barao. Brazylijczyk rozpoczął swoją karierę od porażki (rok 2005) i od tamtej pory zanotował 28 zwycięstw (rozdziela je jeden pojedynek zakończony jako NC). W UFC ma serię trzech wygranych z rzędu – jego ofiarami padali kolejno Cole Escovedo, Brad Pickett i Scott Jorgensen. Barao ma zestawioną walkę na UFC 148 z Menjivarem, dlatego też byłby w pełni przygotowany do konfrontacji z Faberem. Menjivar to chyba najsłabsza kandydatura, aczkolwiek w UFC jest także niepokonany (3-0). Jego wyższość musieli uznać Charlie Valencia, Nick Pace i John Albert. Podobnie jak Barao, „Duma Salvadoru” jest w trakcie obozu przygotowawczego do UFC 148. W kontekście walki o pas interesująco wygląda osoba McDonalda, który na niedawnym UFC 145 szybko znokautował Miguela Torresa. W UFC ma bilans 4-0 – oprócz wygranej z byłym mistrzem WEC zwyciężył w konfrontacjach z Edwinem Figuerą, Cgrisem Chariaso i Alexem Soto.

Osobiście chciałbym zobaczyć walkę Faber vs. Barao, ponieważ Brazylijczykowi daje największe szanse na zwycięstwo z „California Kidem”. A kogo Wy widzielibyście w pojedynku o tymczasowy pas wagi koguciej UFC?

Komentarze

 • TD

  Barao go rozjedzie… fresh blood!

 • loloo

  Faber vs Mcdonald !!

 • Zenobi

  Barao jeszcze ma za słabe zapasy. Mogliby mu dać na pożarcie McDonalda, a Barao ich i tak wymiecie za dwa latka.

 • Ars

  Barao bez gadania. Mistrz jakich malo