Rich Franklin vs. Wanderlei Silva na UFC 147

autor:
31 Maj 2012
Rich Franklin vs. Wanderlei Silva na UFC 147

Rich Franklin (28-6) został wybrany na zastępczego rywala dla Wanderleia Silvy (34-11-1), który miał zmierzyć się z Vitorem Belfortem w walce trenerów TUF: Brazil na UFC 147. Walka odbędzie się w catchweightcie 190lbs, a Franklin zwolnił miejsce na karcie UFC 148, gdzie miał mierzyć się z Cungiem Le.

Komentarze

 • MMAniak

  Generalnie to bardzo dobre zastępstwo za Vitora. Jednak nie wiemy w jakiej formie jest Ace, gdyż po ostatniej walce z Forrestem(początek 2011r.) nie widzieliśmy Go w oktagonie. Od czasu pierwszej walki Franklin vs Silva minęły zaś 3 lata i z pewnością Panowie stracili trochę świeżości, a Vitor jak by nie patrzeć, wciąż kręci się blisko pasa i mimo upływu lat jest w doskonałej dyspozycji. I może nawet lepiej, że doszło do tej walki, bo Panowie dokończą pewną historię sprzed 3 lat i ta walka wydaje mi się, że będzie bardziej widowiskowa niż pojedynek Belfort vs Silva, ze względu na to, że pewnie byłaby to jednostronna walka(korzystnie dla Vitora). Z drugiej strony bardzo oczekiwałem rewanżu, po tym co stało się w pamiętnym pojedynku na UFC Brazil w 1998 – ale według mnie to tylko kwestia czasu, do tej walki dojdzie prędzej czy później 🙂

 • Blade

  co za lipa… Franklin vs Kung Le, to miala byc ekscytujaca walka, bardzo na nia czekalem, a tutaj takie kwiatki… az mnie zdolowal ten news. i kogo dadza teraz Kungowi? :/ Jakiegos parterowca? :/

 • MMAniak

  @Blade – Patricka Cote 🙂

 • F. Georgiew

  Myślę, że Franklin powinien dać radę z Silvą, pomimo tego, że ten ostatnio trochę się odbudował zwycięstwem i coachowaniem w TUF Brazil.

  Patrick Cote też stosunkowo prosty start, od razu nasuwa się porównanie do sytuacji Mameda, ale już sobie odpuszczę 😉

 • MMAniak

  Też tak sądzę. Tylko według mnie w razie wygranej Franklina, rewanż Silvy z Belfortem, nie wchodzi w grę. To byłby wielki krok w tył dla Vitora(chyba, że tymczasowo nie znaleźliby dla Niego lepszego oponenta)
  Z drugiej strony zbierając wszystkie fakty do kupy, przyszło mi do głowy, że to Vitor mógłby zastąpić Franklina w pojedynku z Cungiem Le, gdyby tylko w pełni wyzdrowiał, a taka walka miała się już odbyć na UFC 139. Bardzo się namieszało..
  Wydaje mi się, że Franklin zafunduje nokaut Wandowi(jednak nie obstawiałbym tej walki), choć chciałbym zobaczyć pojedynek podobny do tego z UFC 99.

  Co do Patricka Cote to zgadzam się z Frankiem..

 • F. Georgiew

  Za krótki okres, dodatkowe dwa tygodnie raczej nic tu nie dadzą, poza tym jest już Cote. UFC ma tak głęboką kieszeń jeśli chodzi o topowych zawodników, że spokojnie coś zmontują dla Vitora, przecież może on walczyć też z Franklinem w wypadku jego efektownego zwycięstwa, bo już raz go znokautował 😉 Moim zdaniem UFC może chcieć odsunąć na chwilę Vitora od tytułu i dać szansę Munozowi lub włączyć w eliminatory Bispinga, ale to tylko jakieś moje luźne wyczucie na podstawie prywatnych sympatii Dany.

 • MMAniak

  Racja 🙂
  Szkoda, że nie doszło do walki Sonnen vs Munoz. Wydaje mi się, że w przypadku jeżeli Chael odebrałby pas Spiderowi(choć ja wierzę, że tak nie będzie) to Mark pewnie byłby pierwszy do walki o tytuł.

 • Blade

  Dla Belforta znajdą się przeciwnicy – Munoz, Lombard/Stann, czy Bisping. Nie mówiąc już o przegranym walki Anderson/Sonnen, a może i nawet wygranym 🙂

 • Blade

  MManiak: Myślę,że nie będzie niespodzianki i Sonnen obroni swój pas.

 • MMAniak

  Blade: Ach tak! No racja.. Dobrze, że mi przypomniałeś 🙂
  Nie wiem jak to będzie, Anderson to groźny challenger i Chael może mieć kłopoty w obronie tytułu..