Typowanie przed KSW 19

autor:
11 Maj 2012
3
Typowanie przed KSW 19

Już jutro wielka gala KSW 19, na której zobaczymy siedem pojedynków, które rozstrzygną dalsze losy wagi półśredniej i średniej w KSW, prawdopodobnie umocnią pozycję i Pudziana w oczach polskich fanów, a także dostarczą show na najwyższym poziomie oprawy zarówno na żywo, jak i w telewizji.

Mamed Khalidov vs. Rodney Wallace

Łukasz: Wielu na starcie skreśla Wallace’a, wielu mówi, że taki rywal dla Mameda to krok wstecz etc. Moim zdaniem będzie to przeciwnik trudniejszy od dotychczasowych. Wallace to lepszy zapaśnik, aniżeli Taylor, to także dużo silniejszy fizycznie zawodnik. Z materiałów widać, że nie będzie miał problemów ze zrobieniem wagi i ścinka nie odbije dramatycznie na jego kondycji. Jeśli Amerykanin zawalczy dostatecznie rozsądnie to możemy być świadkami dość wyrównanej walki. Nie będę się tu rozpisywał nad atutami Mameda, bo każdy je doskonale zna. Polak powienien być lepszy w stójce i aktywnie walczyć z pleców. Postawię na Khalidov przez poddanie w 3 rundzie.

Franek: Rodney Wallace wydaje się być solidnym rywalem, który jest w stanie stawić opór Mamedowi Chalidowowi. Pomimo tego, że „wyleżał” wiele walk, zapowiada, że rozegra walkę w stójce. Myślę, że faktycznie możemy zobaczyć ciężką stójkową wymianę i wówczas Mamed będzie musiał uważać, by podczas próby narzucenia swojego walki nie popełnił jakiegoś błędu, np. wpakował się w gilotynę lub zebrał knockdownujący cios. Równie dobrze Wallace może dążyć do sprowadzania walki, ale nie sądzę żeby był w stanie utrzymać dominację nad sprowadzonym Mamedem na tyle długo, by wygrać decyzją. Szansa na ubicie Wallace’a jest, ale myślę, że Khalidov przez decyzję.

Mariusz Pudzianowski vs. Bob Sapp

Łukasz: Kilka lat i porażek wstecz ta walka miałaby jakiś sens. Teraz sympatyczny Sapp potrafi jedynie ponapinać się przed walką, stroić głupie miny, zrobić małe show na ważeniu, odklepać po ciosach i zainkasować czek. Ale i to w końcu trzeba umieć. Mariusz robi wyraźne postępy w Stanach i powinien testować umiejętności z lepszymi zawodnikami. Jeśli wytrzyma ślepą szarżę Sappa w pierwszych sekundach, to zwycięstwo padnie jego łupem – koniec końców „Bestia” odklepie cokolwiek. Pudzianowski przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Boba Sappa nie tratkowałbym w ogóle poważnie i postawiłbym dużą kwotę na Mariusza Pudzianowskiego, ale czy nie mówiłem tak samo przy walce Najman vs. Burneika? Freak fighty rządzą się swoimi regułami, a Bob Sapp może równie dobrze szukać występu życia korzystając z występu na dużej gali i zechcieć dołączyć do swojej kolekcji głów najsilniejszego człowieka na świecie. Inna sprawa, czy byłby w stanie to zrobić. Szkoda tuszu na tę walkę, która została już omówiona w każdy możliwy sposób. Pudzian powinien dać sobie radę i wygrać przez TKO lub nawet sklinczować, obalić i poddać Sappa, ale w tego typu walkach może wydarzyć się wszystko, zwłaszcza z tak kapryśną gwiazdą jak Bob. Pudzian przez Pudzian przez poddanie (uderzenia) w 1 rundzie.

Michał Materla vs. Jay Silva

Łukasz: Tak mi się wydaje, że umiejętności Silvy są znacznie lepsze od jego rekordu. Amerykanin jest przekrojowym zawodnikiem, nie boi się parteru, choć zapowiada, że walkę będzie trzymał w stójce. Tam może mieć nieznaczną przewagę nad Michałem. Wierzę, że treningi w AKA wiele dały naszemu zawodnikowi. Materla powinien obalać Silvę i tam udowodnić swoją wyższość. Może nie uda mu się znaleźć poddania, ale pozwoli na kontrolę rywala i wygraną na punkty. Materla przez decyzję.

Franek: Jay Silva ma przeciętny rekord, ale trenuje w jednym z najmocniejszych teamów na świecie, dysponuje mocnym ciosem i przede wszystkim wchodzi tu na dużej świeżości. Tańczył na ważeniu, jest pełen energii, w jego narożniku jest „szczęśliwy” Krzysztof Soszyński, podróżując z którym nigdy nie przegrał walki, a mocny striker przepełniony energią i pewnością siebie jest skłonny wypłacać dłuższe kombinacje, mocniej i ryzykowniej atakować. Michał Materla z kolei wraca z dwóch dobrych wyjazdów – do AKA i do Wałcza, z dużą ilością czasu spędzoną na dopracowywaniu zapasów. Myślę, że Cipek będzie chciał pokazać swoje zapasy i nawet jeśli pierwsza runda nie pójdzie po jego myśli, w drugiej podkręci tempo i sprowadzi Jaya Silvę, poddając go w parterze kimurą lub gilotyną z bocznej lub dosiadu. Materla przez poddanie w 2 rundzie.

Antoni Chmielewski vs. Matt Horwich

Łukasz: Ciężkie zadanie przed Chmielewskim. Podejrzewam, że Horwich będzie silniejszym zawodnikiem, będzie miał również przewagę w parterze. Jego stójka jest chaotyczna i tam Polak musi upatrywać swojej szansy. Obawiam się jednak, że Antoni będzie miał problemy z obroną obaleń i jedna z wizyt w parterze zakończy walkę przed czasem. Horwich przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Matt Horwich zbił ogromną ilość wagi, co prawda kosztem wycieńczenia, ale nie było to nic, czego nie robiłby wcześniej. Antek Chmielewski dał bardzo emocjonującą i równą walkę na ostatnim KSW, pokazując duże zdeterminowanie. Horwich dokonał dokładnie tego samego, mierząc się z mocnymi Michałem Materlą i Thalesem Leitesem. Obydwaj mają mnóstwo do udowodnienia i zobaczymy walkę do ostatniego tchu, co będzie zdecydowanie na korzyść Amerykanina, który jest maszyną cardio. Antek Chmielewski będzie starał się trzymać walkę w stójce, unikać sprowadzenia walki do parteru i punktować Horwicha w stójce. Nie może jednak za bardzo podpalać pomimo zachęceń właścicieli federacji, ponieważ Matt wykorzysta wówczas swoją kondycję i rozmiar i zacznie dyktować warunki walki. Matt będzie w charakterystyczny dla siebie sposób rozpracowywał walkę prowokując sprowadzenia i pracując z półgardy. Jeśli Antek nie zostannie poddany, wygra na punkty, ale to pierwsze wydaje mi się bardziej prawdopodobne. Horwich przez poddanie, 2 runda.

Aslambek Saidov vs. Grigor Aschugbabjan

Łukasz: Nie rozumiem tego zestawienia. Moim zdaniem Saidov powinien bić się z lepszymi fajterami. Aschugbabjan zszedł od razu dwie kategorie niżej, a debiut w nowej wadze przegrał. W dywizji 93 kg był szybki, teraz powinien być szybszy i mieć przewagę w stójce. Niestety dla niego ta walka będzie szybko przenoszona na ziemię z uwagi na dużą przewagę zapaśniczą Aslambka. Zawodnik z Arrachionu spokojnie wypunktuje rywala. Saidov przez decyzję.

Franek: Grigor nie przyjechał tu żeby przegrać i może złapać na jakąś kombinację swojego rywala, ale Aslambek Saidov powinien być w stanie sprowadzić go do parteru i obijać skutecznie przez 2 rundy. Ciężko będzie znokautować Ormianina, ale gdy już raz znajdzie się na ziemi, ciężko będzie mu wstać. Saidov przez decyzję

Paulina Suska vs. Marta Chojnoska

Łukasz: Może jestem troglodytą, może nie dorosłem do walk kobiet – nie interesuję sie nimi w ogóle. Z uwagi na znikomą wiedzę na temat obu pań powstrzymam się od typowania.

Franek: Marta Chojnoska jest zawodniczką większą, z backgroundem stójkowym, ale też doświadczeniem parterowym. Jej trener prawdopodobnie był w stanie przekazać jej część swojego bojowego nastawienia, które pomoże jej przejść psychicznie przez tak duży występ. Paulina Suska walczyła z kolei kilka razy w MMA, do tego na obcym terytorium. Jednak to, co widziałem na ich walce z Kings of Sanda każe mi obstawiać zwycięstwo „Myszy”. Chojnoska przez decyzję.

Marcin Naruszczka vs. Borys Mańkowski

Łukasz: Walka dwóch utalentowanych zawodników. Mańkowski będzie miał przewagę zapaśniczą, w stójce lepszy powinien być Naruszczka. Naprawdę ciężko wyrokować jak ten pojedynek się potoczy. Rozum podpowiada scenariusz, w którym Borys będzie skutecznie obalał rywala i kontrolował walkę w parterze, dzięki czemu popsuje czysty rekord Naruszczki. Mańkowski przez decyzję.

Franek: Bardzo ciężka walka do wytypowania. Z jednej strony mamy wciąż nieco chaotycznego, ale zawsze skutecznego Naruszczkę, który ostatnio wygrał wszystko, co było do wygrania. Z drugiej strony Borys Mańkowski, z nieco mniejszym zasięgiem, ale poukładany grapplingowo, który mierzył się już z naprawdę mocnymi rywalami, nie przynosząc sobie nigdy wstydu. To może być bardzo równa wymiana ciosów i zaciekła walka o obalenie – wówczas Mańkowski może skraść decyzję, albo Naruszczka uzyskać przewagę w wymianach bokserskich. To może być równie dobrze grapplingowa wymiana, w której jeden z zawodników zajdzie drugiemu w końcu za plecy i go zadusi. Jest mnóstwo scenariuszy, a ja muszę bawić się w zębową wróżkę. 51 do 49 stawiam, że Mańkowski przez decyzję

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
F. Georgiewlenrok1991Renato Babalu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lenrok1991
Gość
lenrok1991
Offline

Witam. Oprocz wygranej borysa wszystkie typy takie same mam.
Planujecie moze niedlugo znow luge typera?

Renato Babalu
Gość
Renato Babalu
Offline

Walka dwóch utalentowanych zawodników. Mańkowski będzie miał przewagę zapaśniczą, w stójce lepszy powinien być Naruszczka. —

człowieku ogarnij się i nie wprowadzaj ludzi w błąd , widziałeś jego stójkę ?