Zbliża się koniec kariery Fedora? Emelianenko prezydentem Związku MMA w Rosji

autor:
17 Maj 2012
Zbliża się koniec kariery Fedora? Emelianenko prezydentem Związku MMA w Rosji

Kiedy Fedor zapowiedział, że walka z Pedro Rizzo może być jego ostatnią, nikt specjalnie się tym nie przejął. Ludzie domyślają sie, że kariera Rosjanina nie może potrwać jeszcze zbyt długo, ale niemal każdy widziałby go jeszcze w kilku dużych walkach. W chwili obecnej coraz więcej rzeczy wskazuje, że Emelianenko faktycznie zamierza definitywnie zakończyć swoją przygodę z walkami w MMA, na co wskazywałaby zwycięska kandydatura w wyborach na prezydenta rosyjskiego związku MMA.

Nie będę udawał, że wiem, w jaki sposób działają związki sportowe w Rosji. Domyślam się jednak, że idą za tym pewne obowiązki, nawet jeśli jest to tylko podpisywanie tego, co pod nos podtykają ci inni (np. uśmiechnięty na ceremonii od ucha do ucha Vadim Finkelstein). Sceptycy już wskazują, że między związkiem MMA, rosyjskim MMA, a M-1 Global nie ma w zasadzie żadnej różnicy, a Fedor powoli zmierza ku karierze polityka. Może lepsze to niż igranie z fanami, których w chwili obecnej interesuje już chyba tylko walka w UFC, do której nie dojdzie.

Na tymże spotkaniu, zgodnie z informacjami podanymi przez niezawodny mixfight.ru, ustalono także datę Pucharu Świata MMA na 1 października tego roku. Docelowo mają w nim wziąć udział reprezentacji 50 krajów.

Komentarze

 • halls

  Fedor- jedyny ciężki, który nie przegrał przez 10 kolejnych lat, walcząc w tym czasie w 29 pojedynkach z najlepszymi na świecie.

 • F. Georgiew

  No, mniej więcej tak było 😉

 • halls

  A Timem Sylvią, który jeszcze nieco ponad rok wcześniej był mistrzem UFC pozamiatał w 36 sekund

  https://www.youtube.com/watch?v=0e0KYOAxuMc

 • DX

  Jedyna MMA Legenda którego mam wszystkie walki, na walki które zawsze czekałem z niecierpliwością i zawsze byłem za nim jak i miliony jego fanów. Na emeryturę to już chyba każdy wie że przejdzie po tej ostatniej walce. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Jak najbardziej na prezydenta MMA ROSJI się nadaje! Niesamowity człowiek.

 • WesolyGolasek

  Legenda i co tu więcej pisać czy mówić. Dla mnie to zawsze będzie najwybitniejszy wojownik pewnej epoki MMA. PRIDE = FEDOR. A najlepsza walka to Fedor vs Noguera i zdobycie pasa. MMA Panowie MMA : )

 • Pawel

  Dobra decyzja.Wielki szacun dla Fedora.

 • F. Georgiew

  Ej, to ja płakałem po porażce z Werdumem, a nie Wy…

 • zxc

  A ja płakałem po porażce z Hendersonem.

 • DX

  „Fedor mówi że nie chicał mieć nic wspólnego z Dana White”

  ————————————————————-
  „Russian mma fighter Fedor Emelianenko said he doesn’t want to have anything to do with the well-known promotion UFC, in particular, with their president Dana White.
  White often gave unflattering comments about the „last emperor” in the media, stressing that the UFC has lost interest in the Russian fighter.
  „I would not want to work with people who behave outrageously. In public he makes some statements, out – others.UFC people often tried to reach me past Vadim,i refused,because i didn’t want to work without Vadim.I think White should change his attitude towards people, maybe then people will reach out to him, „- said Emelianenko.”

  link:
  https://sport.mail.ru/news/martial-arts/8958433/

 • Wonsz

  Ja nie płakałem po porażce z Werdumem czy Hendersonem…
  Ja kląłem tak ze złości/rozczarowania/zaskoczenia/smutku, że było mnie słychać na całym piętrze. :S

 • DX

  ale tu płaczących lalusiów 🙂

 • zxc

  @DX
  Ten lalus pewnie znokautowałby cię w 15 sekund 🙂
  Fedor był moim idolem i jedynym bohaterem, jakiego nie miałem nawet za czasów dzieciństwa. Wiele osób odebrało jego porażki bardzo emocjonalnie, nie ma się czego wstydzić 😛

 • DX

  @zxc
  Nie bije sie za darmo, za 20.000($) pozwolil bym sie znokautowac nawet w 12 sekund.

>><<
ZamknijX