Kłopoty CSAC zatrzymają MMA i boks w Kalifornii?

autor:
30 Czerwiec 2012
1

Od paru tygodni po internecie krążą raporty finansowe z California State Athletic Commission, które mówią jednoznacznie o złym stanie finansowym tej organizacji. Wśród konsekwencji wymieniano wzrost kosztów obsługi gal przez pracowników komisji, jednak dziś po raz pierwszy mówi się wprost o zawieszeniu jej pracy i odwołaniu lub przełożeniu wszystkich zaplanowanych w Kalifornii wydarzeń bokserskich i MMA. A już w lato mają się odbyć UFC on Fuel TV 4 i UFC on FOX 4.

CSAC funkcjonując w obecny sposób pod koniec roku fiskalnego (a ten kończy się już jutro!), będzie zadłużone na 700.000 dolarów i już teraz powoli przestaje być w stanie opłacić nawet podstawowych koszty swojego funkcjonowania. W związku z tym istnieje realne ryzyko zawieszenia sankcjonowania wydarzeń związanych ze sportami walki.

Póki co trwa poszukiwanie winnych, a obecny szef komisji, George Dodd, mierzy się z ogromną falą krytyki. Tłumaczy on finansowe kłopoty mniejszą ilością dużych wydarzeń niż w poprzednich latach, a także osłabnięciem pozycji Strikeforce. Jego krytycy wskazują na to, że tak, jak całe Stany Zjednoczone, wydawał więcej niż był w stanie zarobić, a żeby załatać dziurę w budżecie, wystarczyłoby sprzedać skórzane kanapy z głównej siedziby komisji.

Warto dodać, że o ile duże gale mogą się odbywać z powodzeniem niemal wszędzie, to bez lokalnych eventów, na których mogą występować zawodnicy z bardzo licznych kalifornijskich gymów, rozwój MMA i prestiż tamtejszych akademii może osłabnąć. Setki zawodników mają przed sobą perspektywę przebywania dodatkowych setek kilometrów, by wystąpić w klatce, co może zatrzymać napływ talentów z całego świata i przenieść ciężar amerykańskiego MMA do innych stanów.

Tymczasem rodzinne miasto braci Diaz, Stockton, stało się największym w historii USA miastem, które ogłosiło bankructwo. Źle się dzieje w kalifornijskim raju…

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
El Hombre
El Hombre
8 lat temu

Filmik powyżej wywala z butów ! 🙂