Mike Russow przed pojedynkiem z Fabricio Werdumem – wywiad

22 Czerwiec 2012
0
Mike Russow przed pojedynkiem z Fabricio Werdumem – wywiad

Mike Russow (15-1-1NC) ma za sobą niejeden występ na terytorium wroga, choć karta UFC 147 wyjątkowo przeładowana jest Brazylijczykami i to na nich skupia się cała uwaga fanów z Belo Horizonte. Jutro wieczorem zmierzy się z Fabricio Werdumem, który miał udany powrót do UFC.

Choć wczoraj po raz pierwszy uczestniczył w wydarzeniu z tak wielką pompą (druga walka wieczoru), jak na policjanta przystało, Russow ze stoickim spokojem odpowiada, że parterowy wirtuoz nie wzbudza w nim niepokoju.

Amerykanin zdaje się czerpać pewność siebie z niemal nienagannego rekordu 15-1-1NC zdobytego na międzynarodowym rynku, mając nawet krótki epizod w legendarnym Pride FC.

Czy to twój pierwszy, otwarty trening przed fanami? Jakie są twoje wrażenia?
To był pierwszy raz i było to bardzo fajne doświadczenie. Nie wiedziałem jak odbiorą mnie brazylijscy fani.

Trenowałeś z Rodrigo Comprido i innymi. Czy uważasz, że możesz walczyć z Fabricio w parterze?
Oczywiście on ma znacznie więcej doświadczenia w jiu-jitsu, ale pracuję nad tym z Comprido, który ma ogromną wiedzę. Myślę, że to była dobra pomoc, ponieważ dobrze się dopasowaliśmy. Ze swoimi zapasami podchwyciłem jiu-jitsu całkiem łatwo. Jiu-jitsu to w tej chwili moja najmocniejsza strona. Nie to żebym tam wszedł i pokonał go w jego własnej grze, ale jestem bardzo pewny siebie w parterze i w kwestii poddań.

Czy twoją strategią jest, aby używać zapasów celem uniknięcia parteru?
Moją strategią jest utrzymać walkę w stójce, nie obawiać się tego co może się wydarzyć.

Kiedy miałeś swoją pierwszą walkę?
Po raz pierwszy startowałem w szkole średniej, miałem wtedy 18 lat, ale nigdy tak naprawdę nie trenowałem. Poszedłem na studia i tam uprawiałem zapasy. Później rozpocząłem pracę w departamencie policji w Chicago i zacząłem trenować.

Czy wciąż jesteś oficerem policji?
Tak, wciąż jestem policjantem. To był mój cel od koledżu i odkąd moim trenerem był Matt Hughes. Obserwowałem go pnącego się w rankingach i to było coś co również chciałem robić. Jestem osobą, która lubi współzawodnictwo.

Jak w takim razie przyjęli cię brazylijscy fani. Byli wrogo nastawieni czy przyjaźni?
Myślę, że było lepiej niż myślałem, że będzie. Było całkiem dobrze.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o