Minotauro nie czuje presji szybkiego powrotu do UFC

29 Czerwiec 2012
0
Minotauro nie czuje presji szybkiego powrotu do UFC

Po wycofaniu się z pojedynku z Cheickiem Kongo, który miał planowo odbyć się na UFC 149, były mistrz Pride/UFC – Antonio Rodrigo Nogueira – wydaje się nie ulegać presji czasu i zamierza najpierw zadbać o swoje zdrowie, by dopiero później móc je tracić w oktagonie.

Nie mam ustalonej daty powrotu. Przestałem trenować i pracuję teraz jedynie nad moim cardio, jeżdżę na rowerze i przechodzę fizjoterapię. Na chwilę obecną muszę zaleczyć ramie i wówczas będę mógł występować. Najpierw zróbmy co trzeba.

Minotauro wytłumaczył powody dla których musiał wycofać się ze swojego powrotu do oktagonu po kontuzji odniesionej w starciu z Frankiem Mirem.

Odczuwałem ogromny ból kiedy zacząłem moje sparringi i wykonywałem techniki zapaśnicze, uderzenia mocno bolały. Było naprawdę kiepsko a to jest przecież sport kontaktowy. Było mi ciężko dać dobry występ.
Byłem w 100% gotowy ale kiedy zacząłem określone treningi, zacząłem odczuwać ból. Nie spodziewałem się tego.
Byłem sfrustrowany faktem, iż zrezygnowałem z mojego planu, ale wolałem być w 100% i chronić ramie niż złapać kontuzję. Jeżeli walczę, muszę być całkowicie gotowy. Jeżeli w trakcie treningów jest dobrze, wówczas jest to dla mnie znak, że mogę walczyć.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o