Penn i MacDonald chcą „czystego” pojedynku

autor:
27 Czerwiec 2012
3
Penn i MacDonald chcą „czystego” pojedynku

Wszystko zaczęło się nietypowo, bo od niespodziewanej oferty sponsoringu, którą otrzymał BJ Penn ze strony VADA (Voluntary Anti-Doping Association). Niedługo później Penn poruszył kwestię kontroli antydopingowej w twitterowej konwersacji z Rorym MacDonaldem, by okazało się, że obydwaj zawodnicy zgodzą się na dodatkowy test przed swoją walką, który sprawi, że będziemy względnie pewni, że widzimy pojedynek samych zawodników, a nie stojącego za nimi medycznego zaplecza.

Oto wiadomość, którą otrzymał BJ Penn ze strony VADA:

Szanowny Panie Penn,

Voluntary Anti-Doping Association (VADA) oferuje sponsoring wybranym zawodnikom sportów walki, którzy, jak wierzymy, będą wyróżniającymi się reprezentantami sprawy czystej rywalizacji sportowej. Zazwyczaj nasze programy sponsorskie oferowane są obydwu rywalizującym zawodnikom i zawierają kilka niespodziewanych testów krwi i moczu w przeciągu od 8 do 10 tygodni od zaplanowanej walki aż do samego wydarzenia.

Twoja długa i pełna sukcesów droga w MMA sprawiła, że jesteś doskonałym adwokatem sprawy sportu wolnego od dopingu i będzie dla nas zaszczytem sponsorować ciebie i twojego rywala, Rory’ego MacDonalda na UFC 152.

Penn od razu zwrócił się do rywala następującymi słowami:

VADA zwróciła się do mnie z ofertą sponsoringu naszej nadchodzącej walki. Zaakceptowałem ją i zapraszam cię do tego, byś pomógł mi oczyścić sport.

Chwilę później dodał także, że pozytywny test nie sprawi, że walka zostanie odwołana.

Testy VADA zostaną opublikowane po walce, tak, by na pewno się ona odbyła. Zacznijmy najszybciej jak się tylko da!

Odpowiedź Rory’ego zaczęła się od drobnej uszczypliwości, jednak była pozytywna.

Już jesteś zaniepokojony BJ? Też szczerze myślę, że to świetny pomysł. Jestem gotów, by przejść testy.

BJ zamknął konwersację obiecując szybki kontakt ze strony VADA.

Zaniepokojony? To VADA zgłosiła się do mnie, nie ja do nich. Świetnie. Powiem, żeby skontaktowali się z tobą jak najszybciej.

Wszystko byłoby piękne i szlachetne, gdyby nie fakt, że BJ Penn wyraźnie sugerował, że inny zawodnik teamu Tristar stosował doping dość podejrzanymi „witaminami”, za które to słowa zresztą później przeprosił. Propozycja tego testu wyraźnie niesie za sobą przekaz podejrzenia zawodników z kanadyjskiego gymu o stosowanie nielegalnych substancji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jandhallspietrrokov Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jand
Gość
jand
Offline

Haha wzieli Penna bo maja pewnosc ze taki tluscioch nie koksuje 😀

halls
Gość
halls
Offline

Ciekawe czy Rory coś wcina. Moim zdaniem jest duża szansa, że GSP koksuje (zaraz się posypie cała batalia komentów), więc Rory będąc pod jego opieką może też podbiera.

pietrrokov
Gość
pietrrokov
Offline

Fajnie nie wiedziałem, ze Prodigy sam do siebie gada, ale wszystko na to wskazuje -> „Penn od razu zwrócił się do Penna następującymi słowami” .
Krótko pisząc: szanowna redakcjo w tekście jest błąd logiczny.