Tito Ortiz dołączy do Hali Sław UFC

13 Czerwiec 2012
1
Tito Ortiz dołączy do Hali Sław UFC

Kiedy stał wygwizdywany przez fanów po kolejnej, imponującej wygranej, powiedział:

„Jestem Tito Ortiz i zostaję tu na bardzo, bardzo długo.”

Najwyraźniej Bad Boy z Huntington Beach wiedział co mówił, bo ten jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników UFC (16-10-1), zostanie wpisany w historię największej organizacji MMA do końca świata a przynajmniej, do końca istnienia tejże organizacji.

Ortiz karierę sportową rozpoczął w szkole średniej, gdzie czynnie uprawiał zapasy. Później kontynuował swoją pasję na studiach, zdobywając mniej lub bardziej znaczące wygrane. W 2000 roku walczył nawet w najbardziej prestiżowych zawodach grapplingowych ADCC, gdzie zajął 3-cie miejsce w kat. -99 kg.

Przygodę z MMA zaczął od razu od UFC 13 i w tejże organizacji jest po dziś dzień, po drodze przechodząc jedyny i zaledwie 16 sekundowy epizod w konkurencyjnym evencie. Jego kariera nabrała tempa głównie za sprawą Basa Ruttena – jego ówczesnego idola – który był jego idolem i natchnieniem do dalszej pracy nad sobą.

Tito przyczynił się do rekordów sprzedaży PPV przez UFC. Jego pojedynki z Randym Couturem, Chuckiem Liddellem, Forrestem Griffinem czy Kenem Shamrockiem, należą do najbardziej kasowych.

Jego charyzma przyciągnęła organizacji wielu fanów a w życiu prywatnym/sportowym zapewniła mu wielu wrogów, jak pamiętny konflikt z ekipą Lion’s Den. Jeszcze bardziej głośne od reszty, był jego związek z byłą gwiazdą porno – Jenną Jameson. Co więcej, jego charakter nie był czymś dyktowanym pod publikę, bo Amerykanin wszedł nawet w ostry konflikt z Daną White, z którym miał nawet stoczyć pojedynek bokserski. Był to dobry powód dla Dany do podkręcenia sytuacji i wylansowania swojej osoby, co zaowocowało nawet 2 godzinnym dokumentem z przygotowań do pojedynku obu Panów, odwołanym rzekomo przez samego Ortiza.

7-go lipca Tito zakończy karierę długo oczekiwanym rewanżem z Forrestem Griffinem. Pierwszą walkę wygrał, drugą przegrał. Zanim jednak to nastąpi, odbędzie się krótka ceremonia w wyniku której Tio Ortiz dołączy do Hali Sław UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
El Hombre Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Bez dwóch zdań zasłużył na to.