Ankieta na temat „Czy MMA potrzebuje takich zawodników jak Chael Sonnen?”

02 Lipiec 2012
12
Ankieta na temat „Czy MMA potrzebuje takich zawodników jak Chael Sonnen?”

Nie wdając się zbyt głęboko w ideologiczne rozmowy, odpowiedzcie na pytanie.

[poll id=”67″]

Jeżeli ktoś wciąż nie ma zdania, oto mała pomoc.

Urijah Faber powiedział o nim:

Myślę, że ten sport potrzebuje ludzi takich jak Chael Sonnen. Chael przyszedł z WEC jako mistrz a umieszczono go na undercardzie UFC. Myślę, że dokonał decyzji aby przełączyć się z bycia sobą, mówiąc „Pokazując się jako miły, inteligentny facet – jakim jestem – nie wystarczy” dlatego zadecydował, że „pokaże się jako ktoś kto sam tworzy sobie okazje”. I robi to w interesujący sposób, który ludzie albo kochają albo nienawidzą.

Renzo Gracie ma jednak odmienne zdanie w tej kwestii.

„Nie lubię tego typu prowokacji, ponieważ kończysz w nich bez jakiegokolwiek szacunku od innych. Tam skąd pochodzę, to oznacza krew.
Sonnen był sprytny. Przegrał walkę, złapano go na używaniu dopingu. Ale wciąż, ludzie zdają się zapominać o tym fakcie. Każdy mówi tylko o prowokacjach z jego strony. On obrócił je w coś tak dużego, że każdy przełknął jego problemy.
Humor jest wyższą formą inteligencji i niestety nie każdy tak potrafi. Możesz chcieć być Muhamadem Alim ale Ali był tylko jeden. Chael stracił klasę kiedy powiedział, że da klapsa żonie Andersona.”

Zdania są oczywiście mocno podzielone. Część zawodników nie komentuje wydarzeń, jakby w obawie przed czymś. Inni uważają, że to nie ich sprawa, ktoś może nie mieć zdania a kogoś może to w ogóle nie obchodzić, dopóty nie dotyczy to jego osoby. A wy jak sądzicie?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BladeMMAniakEl HombreF. Georgiew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Blade
Gość
Blade
Offline

https://www.youtube.com/watch?v=JoJyvMic8uY – jeden z moich ulubionych cytatów Sonnena 🙂

Blade
Gość
Blade
Offline

Sonnen napisał tylko jedną książkę 🙂 całkiem niedawno była premiera – THE VOICE OF REASON. „Fakt, że nie lubię Sonnena, może powodować pospolite zjawisko – „Słyszymy, to co chcemy usłyszeć” – ja w większości przypadków słyszałem jedynie te negatywne słowa wypływające z ust Amerykanina.” Nasze mózgi działają jak google – wpisujesz hasło chujowy Sonnen i masz same wpisy o tym, że jest chujowy 🙂 Jak ktoś zrobił złe pierwsze wrażenie, to czasami później trudniej to odkręcić. „Dla mnie jakikolwiek słowny atak przed walką, jest niepotrzebny. Ktoś, kto choć raz wypowiedział się niestosownie o drugiej osobie, w przypadku Sonnena o znakomitych… Czytaj więcej »

MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Vitor* oczywiście – literówka 🙂

MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Jeżeli chodzi o szacunek Chaela do BJJ, celowo użyłem słów „w pewnym sensie”. Przyznam, że bardzo przybliżyłeś mi osobę Chaela swoim komentarzem. Fakt, że nie lubię Sonnena, może powodować pospolite zjawisko – „Słyszymy, to co chcemy usłyszeć” – ja w większości przypadków słyszałem jedynie te negatywne słowa wypływające z ust Amerykanina. „Chael na dobrą sprawę atakuje tylko i wyłącznie zawodników, z którymi w potencjalnej walce zawsze byłby przegrany u bukmacherów” Dla mnie jakikolwiek słowny atak przed walką, jest niepotrzebny. Ktoś, kto choć raz wypowiedział się niestosownie o drugiej osobie, w przypadku Sonnena o znakomitych fighterach – wiele traci w moich… Czytaj więcej »

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Gdyby Chael nie szanował BJJ nie przygotowywałby się z Vinny Magalhaes’em a większość jego trash talku ma za zadanie przyciągnąć jak najwięcej ludzi którzy kupią ppv.

Blade
Gość
Blade
Offline

„On swojej inteligencji tylko po to, żeby komuś ubliżyć(tak jest w większości przypadków) lub ukazać swoją wyższość, używając do tego celu często poniżających sformułowań.” Nie uogólniałbym tego. Wyrażał się z szacunkiem o Brianie Stannie, Damianie Mai, Paolo Filho, Marquadtowi i wielu wielu innym. Warto zwrócić uwagę na jego walkę z Bispingie. Michael również zrozumiał tą konwencję i widać było, że nawet polubił Chaela. Chael na dobrą sprawę atakuje tylko i wyłącznie zawodników, z którymi w potencjalnej walce zawsze byłby przegrany u bukmacherów. To nie jest typ bully, który znęca się nad słabszymi. To świr i ryzykant, który celuje w najgrubszą… Czytaj więcej »

Blade
Gość
Blade
Offline

Gdy Fedor po walce z Werdumem wyraził się lekceważąco o bjj mówiąc, że to nic takiego, szczególnie w porównaniu do rosyjskiego Sambo, które jest jego zdaniem straszne. Nogueira po poddaniu przez Mira mówi, że bjj Mira to nic specjalnego. To są wypowiedzi poważne i dziwne. Sonnen mówiąc o bjj nie jest poważny w odróżneniu do 2 wyżej wymienionych panów. To żarty.

Mastafu
Admin
Mastafu
Offline

Ja też wolę ankiety, które wyłaniają prawdziwe opinie i rozkład sympatii, ale taka też zmusza do ciężkich wyborów i wychodzi po czyjej stronie naprawdę jesteśmy.

Choć uważam, że Silva wygra, osobiście trzymam Sonnena za wyrazistość, brak kompleksów i zdecydowanie. Większość zawodników wysypałaby się psychicznie już trzy razy, choć mają sobie o wiele mniej do zarzucenia niż ten – co by nie było – stosujący doping były kryminalista. Ale zawsze będę stawał po stronie błyskotliwości 😉

MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Tak, Sonnen jest inteligentnym facetem, jednakże używa On swojej inteligencji tylko po to, żeby komuś ubliżyć(tak jest w większości przypadków) lub ukazać swoją wyższość, używając do tego celu często poniżających sformułowań. Nie widzę potrzeby wszczynania kłótni, ale nie wiem co chcesz powiedzieć, mówiąc: „prezentuje poprawne wartości”. Sonnen wg. mnie jest wręcz niepoprawny, niepoprawny jako człowiek. Mówiąc popieram Sonnena w 100%, popierasz też antyspołeczne zachowania, które Chael prezentuje. Anderson nie jest krystaliczny, zgadza się. Jego niektóre zachowania, a w szczególności te, o których kilkakrotnie pisałeś, czyli twierdzenie Spidera, że nikt nie jest godzien z nim walczyć, są na prawdę deprymujące. Ale… Czytaj więcej »

Blade
Gość
Blade
Offline

W 100% popieram Chaela Sonnena. Gość jest inteligentny, prezentuje poprawne wartości. Anderson jest gwiazdorem któremu się wydaje, że nikt nie jest godzien z nim walczyć. Polecam jego książkę oraz podcast z Roganem.

Renzo Gracie niech lepiej spojrzy na historię swojej rodziny i przestanie pieprzyć o szacunku, bo to jego klan nie miał żadnego szacunku do przedstawicieli innych styli.

MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Ja osobiście zgadzam się z Renzo Gracie 🙂

MMAniak
Gość
MMAniak
Offline

Dobry pomysł na ankietę, jednak według mnie złe odpowiedzi.
Odpowiedź „Tak, popieram go w 100%” – jest mało realna, nikt chyba Sonnena w 100% nie popiera, bo facet często przekracza granicę dobrego smaku.
Natomiast odpowiedź, „Nie, niech Anderson skopie mu zadek” – bardziej odnosi się do samej walki Silva vs Sonnen II, niż do zadanego pytania, które jest bardzo uogólnione – Czy MMA potrzebuje? 🙂