Arrachion Olsztyn u Roberta Burneiki w Las Vegas

autor:
02 lipiec 2012
2

Jeśli chodzi o wyjazdy, ten rok jest dla polskiego MMA naprawdę aktywny. Jednak zawodnicy wybierali się nie tylko do Holandii, Anglii czy Francji, jak to miało miejsce dotychczas, ale też coraz odważniej wybierają się za Ocean. Michał Materla w AKA, niedługo być może zobaczymy tam także Borysa Mańkowskiego i ekipę z Ankosu, Janek Błachowicz w Reign MMA, a teraz Arrachion Olsztyn na treningu m.in. u Roberta Drysdale’a w Las Vegas. W środku posta dwa dotychczasowe odcinki tekstowego bloga autorstwa Szymona Bońkowskiego.

Odcinek pierwszy:

Pierwszy dzień treningów w Las Vegas za nami. Po długim locie z dwoma przesiadkami dotarliśmy do miejsca swojego noclegu ok 3 nad ranem w piątek. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Michałowi Konowalskiemu, który pomógł nam bardzo w sprawach organizacyjnych na miejscu w Vegas.
Na piątkowe treningi wybraliśmy akademię Roberta Drysdale’a , gdzie o 10.30 zaczeliśmy nasz obóz od treningu parteru z udziałem zawodników MMA. U Roberta zostaliśmy bardzo miło przyjęci, co jest na pewno zasługą rekomendacji Przemo Gnata, za co bardzo dziękujemy.
Ogólnie w klubie panuje bardzo przyjazna atmosfera i nikt nikomu nie chce udowadniać czegoś za wszelką cenę.
Trening trwał ponad dwie godziny z czego większość stanowiły sparingi grapplerskie pod MMA. Na rannych zajęciach sparowaliśmy z kilkoma zawodnikami walczącymi w UFC, z których najbardziej znany był Forest Griffin.
Drugi trening odbył się o godzinie 18.00 i był to typowy trening jiu- jitsu no gi, na którym Robert Drysdale pokazał kilka cenny szczegółów związanych z dźwigniami na nogi.
Zajęcia zakończyły 8 minutowe walki w parterze, w których wział udział równiez trener, z którym udało mi się zawalczyć. Sparing z Robertem, był dla mnie jak zwykle bardzo cenną lekcją (no i oczywiście bolesną 😉 )
Dzień zakończyliśmy zmęczeni brakiem snu i zmianą czasu, ale bardzo szczęśliwi 🙂
Cieszymy się bardzo, że udało nam się zorganizować obóz w Las Vegas. Na pewno nie udały by się to nam, żeby nie pomoc licznych sponsorów, z których najważniejsi to:
-Bautech, Transbud, Black Shadows, Bmb Strategie i Finanse, Krysgum, Urząd Miasta Morąg, Marzena i Robert Jarosz- Zalewo, Restauracja Yoko, Jaro- Materiały Budowlane, DocieplDom- Grabowski, Usługi Budowlane Linkiewicz, Magdex, Dziurzyński wulkanizacja, Dyskoteka Tango, Pan Niewiadomski, GS „SCH” i inni
Dziękujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odcinek drugi:

Za nami weekend oraz poniedziałkowe treningi. W sobotę rano w Akademii Roberta Drysdale’a zrobiliśmy bardzo fajny trening zapasów pod MMA. Jesteśmy mocno zadowoleni z tego treningu tym bardziej, że miał on charakter praktycznie indywidualny. Oprócz naszej trójki w zajęciach uczestniczył tylko Robert Drysdale, który cały trening robił z Karolem w parze, a zajęcia prowadził trener zapasów z którym współpracuje Robert.
Wieczorem w sobotę niestety nie było zajęć w żadnej Akademii więc wykorzystaliśmy ten czas na trening biegowy. Niedziela również była wolna od treningu więc wykorzystaliśmy ją na wycieczkę do Tamy Hoovera oraz zwiedzanie Las Vegas.
Poniedziałek zaczęliśmy od treningu w Drysdale Jiu-Jitsu, który składał się z technik parterowych oraz walk zadaniowych w trójkach.
Wieczór to pierwsze zajęcia w Extreme Couture. Na samym wstępie powala widok sali treningowej gdzie odbywają się zajęcia. Dwa octagony, dwa ringi bokserskie, duża mata ogrodzona również siatką, do tego sala do ćwiczeń siłowych, sala do rehabilitacji… po prostu szok. Takie miejsca to na pewno jeden z powodów dlaczego MMA w USA jest na takim poziomie. Sam trening składał się z kopnięć na tarczach oraz walk zadaniowych. W zajęciach uczestniczyło kilku zawodników UFC i Bellatora: Jay Hieron,
Evan Dunham, czy walczący 7 lipca z Demianem Maia Koreańczyk Dong Hyun Kim.
Wydaję mi się, że już przestawiliśmy się na amerykański czas i dużo łatwiej nam się ćwiczy niż pierwszego dnia.
O rozwoju sytuacji będziemy informować was na bieżąco.
Pozdrawiamy!!!!

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
El Hombre
El Hombre
9 lat temu

Śmiechowy materiał 🙂 Szkoda że nie ma z nimi Mameda ale dopiero co wrócił z Czeczenii więc nic dziwnego.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x