Barao zdaje się na UFC w kwestii obrony zastępczego pasa

autor:
22 Lipiec 2012
0
Barao zdaje się na UFC w kwestii obrony zastępczego pasa

Po dzisiejszym zwycięstwie nad Urijahem Faberem w walce o – utworzony naprędce – zastępczy pas wagi koguciej, ludzie zaczęli od razu zastanawiać się, czy Barao zdecyduje się czekać na powrót Cruza, by nie stracić swojej szansy na walkę o najwyższe trofeum. Nie byłoby to tak palące pytanie, gdyby nie fakt, że powrót mistrza nastąpi prawdopodobnie dopiero za około 10 miesięcy. Wyłączyłoby nie tylko Brazylijczyka z walk przez dłuższy okres czasu, ale też odjęło kogucim zawodnikom możliwość walki o bycie numerem 1 bądź 2, niejako upośledzając całą kategorię. Konferencja prasowa po UFC 149 rozjaśniła te pytania.

Jetem zawodnikiem UFC i zawalczę z każdym, za każdym razem kiedy zostanę o to poproszony.

Takimi słowami skwitował Barao kwestię bycia aktywnym zawodnikiem do maja bądź czerwca 2013.

Michael McDonald był brany pod uwagę do walki o zastępczy pas i to być może on będzie pierwszym rywalem Cruza. W ostatnich miesiącach wypadł on z walki o miejsce w czołówce przez kontuzję, której nabawił się w walce z Miguelem Torresem, którą wygrał przez efektowny nokaut.

Na takie zestawienie Barao odpowiada w podobny sposób.

To nie do mnie należy decyzja z kim będę walczył, to jest w rękach UFC. Zawalczę z każdym, jestem pracownikiem UFC i będę gotowy na każdego.

Wzięcie dodatkowej walki wydaje się być nie tylko naturalną, ale potrzebną koleją rzeczy. Dziennikarze, między innymi Josh Gross z ESPN, wskazują, że Barao pomimo bardzo podobnego dorobku do Jose Aldo – a nawet metody zwycięstw z tymi samymi przeciwnikami, biorąc pod uwagę walkę z Faberem – nie ma za sobą takiego hype’u, jak jego kolega z Nova Uniao. Brakuje mu tej eksplozywności i zaciętości, którą posiada Aldo i wypromowanie jego gwiazdy może wymagać nieco więcej wysiłku ze strony UFC niż ma to miejsce w przypadku „człowieka z blizną”.

Świadczyć o tym może zresztą porównanie low-kicków Barao i Aldo, o które poproszony został po walce Faber.

To nie było zupełnie to, co w przypadku Aldo. Aldo naprawdę odebrał mi sprawność w nodze. Czułem kopnięcia Barao, oczywiście, ale to zupełnie nie była ta sama rzecz.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o