Bisping vs. Stann, Benavidez vs. Johnson na UFC 152; Cerrone vs. Guillard na UFC 150

autor:
14 Lipiec 2012
Bisping vs. Stann, Benavidez vs. Johnson na UFC 152; Cerrone vs. Guillard na UFC 150

UFC ogłosiło trzy świetnie zapowiadające się starcia. Na gali UFC 152 w Toronto w walce wieczoru o pas wagi muszej zmierzą się Joseph Benavidez i Demetrious Johnson. Co-main eventem będzie konfrontacja Michaela Bispinga z Brianem Stannem w wadze średniej. Z kolei na UFC 150: Henderson vs. Edgar II dojdzie do elektryzującego starcia Donalda Cerrone z Melvinem Guillardem w wadze lekkiej (będzie to co-main event).

Benavidez i Johnson brali udział w mini turnieju wagi muszej. W fazie półfinałowej pierwszy z nich zastopował Yasuhiro Urushitani’ego, a drugi najpierw zremisował z Ianem McCallem, a w rewanżu wygrał przez jednogłośną decyzję.

Stann i Bisping prowadzili słowną kampanię zmierzającą do tego zestawienia. Stann w ostatnim pojedynku znokautował Alessio Sakarę, zaś Bisping przegrał na punkty z Chaelem Sonnenem.

Starcie Cerrone vs. Guillard gwarantuje spore emocje. Obaj zawodnicy wygrali swoje ostatnie walki na punkty: „Kowboj” zwyciężył Jeremy’ego Stephensa, a „Młody Zabójca” okazał się lepszy od Fabricio Camoesa.

Komentarze

  • F. Georgiew

    Cerrone zabije Guillarda, ale pozostałe walki BARDZO ciekawe. Zwłaszcza chciałbym zobaczyć jak Bisping poradzi sobie ze Stannem.

  • El Hombre

    Wg mnie jeżeli Bisping nie da się trafić jakimś mocnym strzałem to wygra przez decyzję.