Borys Mańkowski vs. Rafał Moks na KSW 20

16 Lipiec 2012
Borys Mańkowski vs. Rafał Moks na KSW 20

Rozpoczął się ulubiony okres dla fanów Konfrontacji Sztuk Walki – czas rozpisek głównej karty. Pierwszą, oficjalną parą przeciwników na KSW 20 będą dobrzy znajomi z maty: Borys Mańkowski (12-4) vs. Rafał Moks (6-5).

Obaj zawodnicy wzajemnie znają swoje możliwości za sprawą wspólnych treningów na obozach treningowych, ponadto Rafał stał w narożniku Borysa podczas ostatniego KSW. Jak na Berserkera przystało, Moks lubi poddawać swoich przeciwników, co pozwala sądzić, iż zawodnicy zostali świetnie dopasowani stylistycznie (2 KO, 4 poddania, 6 decyzji po stronie Mańkowskiego kontra 5 poddań i 1 decyzja Moksa).

Borys Mańkowski nie przegrał od września 2010-go roku roku. Od tego czasu odniósł 3 zwycięstwa i jedną walkę zremisował. Ostatni występ zanotował na KSW 19, pokonując Marcina Naruszczkę przez decyzję.

Kulturysta ostatni raz wygrał na gali M-1 Global dwa lata temu, gdzie zwyciężył w 18 sekund, poddając Magomeda Sultanakhmedova i tym samym zostając mistrzem wagi średniej tejże organizacji. Aktualnie ma za sobą nieudaną passę trzech porażek z rzędu, ostatnio na KSW 17, gdzie przegrał przez decyzję z Aslambkiem Saidovem.

Do spotkania obu panów dojdzie 15-go września na hali Ergo Arena (Gdańsk/Sopot).

Komentarze