Cesar Gracie więcej o powodach powrotu Nicka Diaza i chęci walki z Andersonem Silvą

31 Lipiec 2012
Cesar Gracie więcej o powodach powrotu Nicka Diaza i chęci walki z Andersonem Silvą

Na tą wiadomość czekała spora część społeczności MMA. Nick Diaz zapowiedział powrót i to w wielkim stylu, bo pragnie doprowadzić od razu do walki z Andersonem Silvą. W wywiadzie dla middleeasy.com, wieloletni przyjaciel i trener Nicka – Cesar Gracie, wyjaśnia prawdziwe powody, dla których Amerykanin nie chce kończyć kariery, przy okazji odpowiadając na kilka rodzących się pytań..

Dlaczego Anderson? Ponieważ Anderson to coś naprawdę dużego. On mówi o tym samym o czym my mówimy, mówi o „super fightach”. Mówi o walczeniu poza swoją wagą, mówi o rzeczach, które Nick robił już w Strikeforce. Właśnie dlatego i dlatego, że jest ekscytującym, świetnym zawodnikiem. Poza tym mówi o wadze „catchweight” i pojedynkach, które chcą oglądać ludzie, zamiast być ograniczonym wyłącznie przez swoją wagę, pretendentów, ten gość zrobił to czy tamto. Nie jesteśmy tym zainteresowani… fani myślą teraz „Dlaczego Nick chce z nim walczyć? Dlaczego Nick ma otrzymać szansę walki o tytuł?” Tu nie chodzi o tytuł. Jeżeli ważyłby normalnie 185 funtów, nie chcielibyśmy walki o tytuł. Nick nie próbuje okazać w ten sposób braku szacunku w stosunku do innych zawodników wagi średniej, którzy również pragną pasa. Jest wielu świetnych „średnich”, którzy są na początku kolejki po pas. Tu chodzi o samą walkę i zrobienie „super fightu”.

Od momentu zawieszenia Nicka, nastały ciężkie czasy dla całego teamu Cesar Gracie. Nikt jednak nie naciskał na niego za bardzo, bo każdy wiedział, iż kwestią czasu jest kiedy fighter stęskni się za sportową rywalizacją.

To Nick był tym, który pomyślał o tym zestawieniu.

Pomysł najwyraźniej przypadł do gustu przeciwnej stronie, że menedżer Spidera – Ed Soares, napisał na swoim twitterze:

Myślę, że pomysł zestawienia Andersona z Nickiem Diazem jest całkiem dobry. Zobaczymy co myśli o tym UFC.

Komentarze

  • dantev

    Szybko z tym „kutfa” :))))