Chael Sonnen twierdzi, że kolano Andersona trafiło go w twarz, ale nie wniesie apelacji.

16 Lipiec 2012
Chael Sonnen twierdzi, że kolano Andersona trafiło go w twarz, ale nie wniesie apelacji.

Cały świat MMA oszalał, kiedy mistrz Anderson Silva i pretendent Chael Sonnen wkroczyli do oktagonu przed największym rewanżem w historii UFC. Po dominującej, zapaśniczej pierwszej rundzie – zgodnie z oczekiwaniami – przyszedł czas na zapłatę. Spider wykonał kopnięcie, które na długi czas zapadnie w pamięć jego przeciwników. Kontrowersyjne kolano na leżącego Chaela, które przez wielu specjalistów, łącznie z ekipą filmową, uznane zostało ostatecznie jako technika dozwolona. Temat był poruszany na szerszym forum, mówił o tym również Dana White na konferencji prasowej po gali, mówili o tym zawodnicy z otoczenia UFC. Teraz przemówił sam zainteresowany i niekoniecznie spodoba wam się to co usłyszycie.

Po pierwsze, nigdy nie apelowałbym o zmianę wyniku. Decyzja sędziego jest niepodważalna. To są zasady na które się godzę. Zgodziłem się działać wg reguł i to jest jedna z nich.
Po drugie, kolano nie jest zabronione. Kolano uderzyło mnie w twarz. Nie wolno uderzać kolanem w twarz, ale proszę zrozumcie tą argumentację. To jest niepodważalna decyzja sędziego. Kiedy ją podejmuje, nie robimy replayu. Nie chcę powtórek w tym sporcie i nie chcę żeby ktoś robił to w moim wypadku. Zrobiłem mnóstwo rzeczy w ringu – pod wpływem emocji – i jeżeli jedna z takich rzeczy zagra przeciwko mnie, to będzie fair play. Anderson widział swoją szansę, skorzystał z niej i to wszystko.

Poproszony o wyjaśnienie sytuacji raz jeszcze, odpowiedział:

Kolano uderzyło mnie w twarz. Potwierdziło mi to mnóstwo ludzi, otrzymałem sporo nagrań tej sytuacji. Kiedy mnie nim uderzył, pamiętam jak przez chwilę myślałem: „Aha, sędzia zaraz wkroczy i być może odejmie mu jeden punkt lub coś w tym stylu.” Chcę jednak to podkreślić i będę tu ostrożnie dobierał słów. To nie była wiadomość, którą chciałem przekazać. Kolano weszło tam gdzie weszło, rezultat jednak pozostaje ten sam i go nie podważam.

Pełen wywiad poniżej.

Komentarze

 • El Hombre

  Zajebisty wywiad. Sonnen klasa 🙂

 • MMAniak

  Według mnie to było na pograniczu faulu i Spider zagrał czysto. Bardziej natomiast zdenerwowało mnie ciągnięcie za spodenki Chaela.

  Czy aby przypadkiem Sonnen nie stwierdził zaraz po walce, ze oglądał powtórki i było czysto?

 • Oskar

  Oj Chael znów ściemnia. Nie wie czemu chciał zrobić obrotówkę, ale wie, że dostał kolanem w twarz. Dostał w klate, co widać na powtórkach, może musnęło go udo. Moza tym zaraz potem dostał serię bomb w twarz i może to mu się myli….

 • Blade

  Oskar: Chael wyraźnie powiedział, że jest fanem oldschoolowych zasad oraz że widział jak kolano leci w niego i powinien się obronić, a ANDERSON WYGRAŁ ZASŁUŻENIE i nie ma nic do tego że ciągnął go za spodenki, czyli ZERO WYMÓWEK. Porównaj to do wypowiedzi o żebrach Andersona po ich 1 walce.