Daniel Cormier vs. Frank Mir na Strikeforce

autor:
26 Lipiec 2012
Daniel Cormier vs. Frank Mir na Strikeforce

Daniel Cormier (10-0) musi stoczyć jeszcze jedną walkę pod szyldem Strikeforce, zanim nastąpi oficjalne przeniesienie niepokonanego zwycięzcy grand prix wagi ciężkiej do UFC. Jak się dziś okazało, przeciwnikiem Cormiera nie będzie Tim Sylvia, który powoduje zawsze nerwową reakcję Dany White’a. Szef UFC zapowiedział, że nie zobaczymy więcej w octagonie zawodnika z Maine. Okazało się jednak, że dojdzie do przenosin między organizacjami, UFC zgodziło się bowiem, by rywalem zapaśnika z AKA był Frank Mir (16-6). Co na temat samego zestawienia ma do powiedzenia Daniel Cormier, przeczytacie w środku posta.

Oto wypowiedź amerykańskiego zapaśnika dla MMA Weekly:

Musisz uchylić kapelusza władzom Zuffa za zorganizowanie czegoś takiego i Frankowi Mirowi za zgodzenie się na to. Bardzo szanuję Franka za tę decyzję. Ta walka może podnieść mój status w sporcie o tonę. Rzeczywistość jest taka, że Frank Mir jest kolesiem, którego znają fani UFC, był mistrzem, zawsze był w okolicach ścisłej czołówki sportu. Frank Mir wprowadzi mnie w środowisko fanów UFC trochę bardziej niż walka z kimś innym. Nie ma lepszej motywacji niż walka z mistrzem. Szanuję Franka, ta walka jest bardzo podobna do walki z Barnettem. Myślę, że Josh jest nieco lepszy od niego i będę trenował dokładnie tak, jak do walki z Joshem, zobaczymy jak to się rozegra walka.

Komentarze

 • vonski

  ” Okazało się jednak, że dojdzie do przenosin między godziło się by był nim Frank Mir” Coś tu się chyba posypało….

 • halls

  „Myślę, że Josh jest nieco lepszy od niego” nie mogę się z tym zgodzić. Josh jest ZNACZNIE lepszy od Mira. Dobrze, że ktoś to zauważył.

 • DX

  Cormier po wygranej nad Mirem od razu będzie miał strzał o pas UFC.

 • DX

  W innych newsach, Roy Nelson oskarża Carwina o doping, sterydy itp.

  https://twitter.com/roynelsonmma/status/228585962865823744/photo/1

 • Tapoutdeal1989

  Shane Carwin jeszcze pokaże klasę zobaczycie a Mir pokona

  Cormiera NA punkty .

 • El Hombre

  Mir na punkty ? To ma być walka na 5 rund i prędzej Frank zawału dostanie niż dociągnie do decyzji…

 • ninja

  Mir wpier@#$, przez ciężkie KO, nic innego w tej walce nie widzę, sorry frankie 😉

 • El Hombre

  A może Mir przez submission ? 🙂