Dzisiaj po południu rozstrzygną się dalsze losy Nicka Diaza

27 Lipiec 2012
Dzisiaj po południu rozstrzygną się dalsze losy Nicka Diaza

Menedżer i trener Nicka Diaza – Cesar Gracie, ogłosił na twitterze, że dzisiaj po południu, na stronie graciefighter.com, zostanie podane oficjalne oświadczenie dotyczące dalszej kariery w MMA „tymczasowo” emerytowanego zawodnika ze Stockton.

Przypominamy, za namową Dany White, Nick przeszedł do UFC i z miejsca miał walczyć o pas z GSP. Ponieważ nie pojawił się na konferencji prasowej, ukarano go, przesuwając go do pojedynku z Carlosem Conditem. Po tym jak w lutym przegrał z nim przez (kontrowersyjną) decyzję sędziów, ogłosił odejście ze sportu MMA. Co więcej, po wszystkim, w krwi Diaza wykryto śladowe ilości Marihuany, zabronionej przez Komisję Sportową Stanu Nevada i zawieszono jego licencję na 12 miesięcy.

Żeby tego było mało, w maju, niepokorny fighter miał wystąpić w extra fighcie na światowym Expo w jiu-jitsu, jednak gdy dowiedział się o problemach z wagą jego przeciwnika Braulio Estimy, postanowił w ogóle nie zjawić się umówionego dnia.

Były mistrz wagi półśredniej Strikeforce – w międzyczasie – pomagał swojemu bratu do przygotowań w walce i parał się kolejnymi maratonami, szlifując kondycję. Czekamy z niecierpliwością na tą „właściwą” decyzję i z pewnością poinformujemy was o decyzji starszego z braci Diaz.

Komentarze

 • El Hombre

  Mogłeś wspomnieć o zajebistej walce z BJ Penn’em bo wyszło tak jakby Nick po odejściu ze Strikeforce walczył tylko z Conditem.

 • Piter

  Ja z kolei się nie zgodzę że wynik z Conditem był kontrowersyjny bo Carlos wyraźnie wygrał no chyba że jego winą było że nie dostosował się do gameplanu Nicka pt”ustrzele go w stojce” 🙂

 • Wonsz

  Macie już jakieś info? 🙂

 • Wonsz

  Czy chodzi to o popołudnie w ich strefie czasowej, które powinno już się zbliżać ku końcowi?

 • dana

  powiedział ,że wraca i chciałby z Andersonem walczyć – czyli hajs mu sie kończy

 • Blade

  Walka jeśli będzie to będzie do jednej bramki,jednak i tak chętnei zobaczę.