Georges St. Pierre: „Anderson musi wrócić do powodów dla których został mistrzem.”

03 Lipiec 2012
Georges St. Pierre: „Anderson musi wrócić do powodów dla których został mistrzem.”

Na kilka dni przed jednym z największych i najbardziej oczekiwanych rewanżów w historii MMA, głos w sprawie zabrał mistrz innej kategorii wagowej – Georges St. Pierre (22-2), który po wielu miesiącach przerwy, wreszcie wrócił do pełnego reżimu treningowego.

Ostatnie dni to wyjątkowo wzmożony, medialny atak Chaela Sonnena na Andersona Silvę, który w kontr reakcji pokazał się światu z – nieznanej do tej pory – strony. Wielokrotnie stawiany w tej samej sytuacji GSP, postanowił skomentować całą sytuację, bazując na podstawie własnych doświadczeń jako mistrza.

Chael chce dostać się do umysłu Andersona i udało mu się to. Dokładnie tego pragnął, bo kiedy walczysz z emocjami, nie walczysz rozsądnie.
Publiczność to uwielbia. Silva może oszaleć ze wściekłości, ale jeżeli to zrobi, wówczas popełni błąd. To bardzo duży błąd.

Co więcej, St. Pierre przywołuje brazylijskiego mistrza do porządku:

On musi wrócić do powodów dla których jest mistrzem. Powodem, dla którego jest mistrzem, jest fakt, że walczył mądrze i ponieważ jest utalentowany. Bardziej utalentowany niż inni… sprowadza pojedynek tam gdzie radzi sobie najlepiej. Nie daje się ponieść. Tego właśnie oczekuje od niego Chael.

Kanadyjczyk ostatni raz wystąpił przed publicznością w kwietniu 2011-go roku, kiedy po raz szósty z rzędu bronił tytułu wagi półśredniej. Wielokrotnie próbowano spekulować na temat ewentualnego zestawienia go z cięższym Andersonem Silvą, jednak obaj mieli za dużo do stracenia i plany ucichły.

Komentarze

  • zxc

    „Nie daje się ponieść. Tego właśnie oczekuje od niego Chael.”

    powinno być

    „Nie daje się ponieść a(!) tego właśnie oczekuje od niego Chael.”

    bo zmienia to sens zdania.