Jan Błachowicz vs. Houston Alexander na KSW 20

20 Lipiec 2012
Jan Błachowicz vs. Houston Alexander na KSW 20

KSW postanowiło ogłosić dzisiaj dwa najważniejsze pojedynki dwudziestej karty walk. Przeciwnikiem broniącego tytułu wagi półciężkiej Jana Błachowicza (15-3), będzie były zawodnik UFC – Houston Alexander (13-8-2NC).

Amerykanin jest typowym power puncherem, który stawia na efektowne walki, nawet za cenę przegranej. Wystarczy wspomnieć, że 9 spośród jego 13 wygranych, odbyło się przez KO/TKO a tylko 2 przez poddania. W dodatku oba były poddaniami werbalnymi, wskutek uderzeń. Ostatnie dwa pojedynki – z Gilbertem Yvelem i Stevem Bossé – przegrał przez nokaut.

Jego forma zawodnicza była dosyć nierówna, bo przeplatana na przemian wygranymi i przegranymi, choć nie da się odmówić mu przygotowania fizycznego do każdej z walk. Jego wydolność organizmu robi wrażenie, zwłaszcza, że jako samotny ojciec szóstki dzieci, musiał oddać jedną nerkę, aby ratować życie jednej z córek.

W młodości był bardzo aktywny na scenie hip-hopowej a obecnie prowadzi muzyczne show w jednej z rozgłośni radiowych. Jest bardzo mocno powiązany ze społecznością miasta z którego pochodzi, czyli Omaha w stanie Nebraska, co zresztą podkreśla niemal w każdej walce.

Niewątpliwie, Houston jest barwną postacią i prawdopodobnie zapewni nie lada atrakcję przy naszych wywiadach, które przeprowadzimy również przy okazji KSW 20. Poniżej jedno z ciekawszych wystąpień z Keithem Jardinem w roli ofiary, które dużo powie o tym co możemy zobaczyć 15-go września w gdańskiej Ergo Arenie.

Już wkrótce będziemy mieli okazję porozmawiać z Janem Błachowiczem (15-3) i zadamy mu kilka pytań odnośnie nadchodzącego wyzwania. „John” jest bardzo aktywnym zawodnikiem, który na Konfrontacji stoczył już 16 pojedynków a ostatni na KSW 18, kiedy obronił pasa przed Mario Mirandą (decyzja). W rzeczywistości Polak miał spotkać się z zupełnie innym przeciwnikiem, którego imię wielokrotnie przewijało się w trakcie kolejnych spekulacji. Pewne niejasności przy podpisywaniu kontraktu zadecydowały ostatecznie, że wybór padł na Amerykanina z Omahy.

Komentarze

 • silva2201

  nie dali dla pudziana kogos mocniejszego,bo w wypadku przegranej ksw pożegnało by się z duża kasą w kontekście następnych gal.a błachowicz dostał podstarzałego weterana UFC który dobre lata ma już dawno za sobą.
  i niech dadzą jeszcze ppv,żenada.janek,mamed UFC czeka.

 • kuba

  zycze z calego serca jankowi ufc ale co ty gosciu pierd… janek niema szans w ufc

 • Massimo86

  Co to za zawodnik, który był blisko dogadania się z KSW?

 • El Hombre

  Dobry przeciwnik dla Janka 🙂

 • DX

  Dobrzy rywale, podoba mi się. Dla Janka solidny silny rywal i dla kelnera Pudziana kelner. Jest dobrze, powinno być zajebiście.

 • kuba

  dx…tępaku kelnerem to ty jestes:D

 • DX

  kuba, nikogo nie obrażaj i zachowuj się jak dżentelman, pedale.

 • El Hombre

  Na Polsacie potwierdzili jeszcze Różalski vs Le Banner 🙂

 • DX

  Wracając do newsa to nie ma na co narzekać, brawa dla KsW za solidną kartę, za solidnych przeciwników dla KsW wojowników. Zapowiada się naprawdę niezle.

 • silva2201

  kuba: ze nie ma szans,to nie znaczy ze nie moze spróbować

 • Massimo86

  Tak, podziękujcie KSW za plany puszczenia tej średniej – póki co, na papierze – gali w sytemie ppv

 • Tapoutdeal1989

  Houston Alexander koleś przegrał 2 ostatnie walki ma 40 lat i to ma być dobry przeciwniki ten koleś jest i zawsze był słaby hahahah ale dali gwiazdę a ten dla pudziana żenada .

 • DX

  @massimo86

  HaHa! Nie sądze że to będzie w PPV.

 • Tapoutdeal1989

  Jubileuszowy syf się szykuje walka moks vs mańkowski to powinna być jedna walka na ksw .

 • DX

  Jan Błachowicz(ranking #22) ostatnio pokonał Mirande który był ranking #43.

  Jan Błachowicz(ranking #22) będzie się bił z Houson Alexandrem ranking #64.

  A ile ma lat jego przeciwnik to nie ważne, jest solidnym przeciwnikiem nie ma co narzekać tak naprawdę.

  A kogo innego mieli dać dla Pudziana który przegrał 2 walki z ostatnich swoich 3, a 3 cia jego wygrana była nad aktorem Bob Sappem? Bardzo solidny przeciwnik jak na Pudziana.

 • Blade

  Houston Alexander to dobre nazwisko dla Janka. Oczywiscie Sobral czy Yvel byliby lepsi, ale to tez bardzo duze prawdopodobienstwo przegranej Janka, a jakby przegral do deal z UFC stalby sie niemozliwy, a wszyscy chcemy go zobaczyc w USA.

 • kerim85

  Blade mylisz ze wygrana Blachowicza przyblizy go do Ufc ? Uwiez ze nie