Kamil „Big Ben” Bazelak awansuje na wyższy corda w Capoeira

18 Lipiec 2012
22
Kamil „Big Ben” Bazelak awansuje na wyższy corda w Capoeira


foto: stsport.pl

Choć debiut Kamila Bazelaka w MMA (KSW 18) przebiegł wyjątkowo pechowo, zawodnik postanowił nie poddawać się zbyt łatwo. Opierając się na doświadczeniu topowych fighterów z Brazylii, Kamil postanowił dodać do arsenału umiejętności nabyte w Capoeira i tym samym zwiększyć swoją wszechstronność.
Co więcej, na początku lipca, w Opolu, były strongman wziął udział w Batizado – ceremonii w której początkujący uczniowie przechodzą chrzest bojowy, otrzymują pierwszy stopień a na koniec nadaje się charakterystyczną dla Capoeristas ksywkę (apelido), związaną z reguły z ich cechą charakteru.

Na dziesiątym Batizado grupy Companhia Pernas Pro Ar w Opolu – prowadzonym przez Mestre Porquinho – jak każdy początkujący adept, tak również Kamil musiał przejść wspomniany chrzest w roda (kole), gdzie testowano jego umiejętności w Capoeira. Bardzo często takie sytuacje kończą się bolesnym akcentem w postaci sprowadzenia lub podcięcia adepta przez bardziej doświadczonego i testującego go Capoeristę, jednak w tym wypadku siła, rozmiary i doświadczenie zawodnika MMA zapewniły mu skuteczną obronę przed sprowadzeniami. Po wszystkim Bazelak otrzymał biało-żółty sznur (corda) oraz ksywę „Big Ben” – chyba nie trudno domyślić się dlaczego. Pytanie, którą z ksywek będzie wolał posługiwać się w ringu, Vanderlei czy Big Ben?

Treningi Capoeira, choć przez wielu zawodników mogą być deprecjonowane, to jednak uczą wszechstronności, rozwijają umiejętności technik kopanych, poprawiają gibkość i zdecydowanie uczą wyobraźni, potrzebnej w sztukach/sportach walki. Wszystkich zainteresowanych treningami w Companhia Pernas Pro Ar, odsyłam na główną stronę grupy, która prowadzi sekcje w:

www.opole.cppa.pl – CPPA Opole
www.poznan.cppa.pl – CPPA Poznań
www.capoeira.lodz.pl – CPPA Łódź
www.cppa.szczecin.pl – CPPA Szczecin

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
22 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
spTDDXSF. Georgiew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sp
Gość
sp
Offline

Przepraszam bardzo droga redakcjo ale kogo to interesuje? Ponownie zaczyna się robienie z tego człowieka zawodnika MMA (jak to sam chyba o sobie napisał w tym newsie, bo domyślam się, że dostaliście gotowca). Dziwi mnie tylko, że nie zrobił sobie żadnej kontuzji podczas „obron przed sprowadzeniami” w „roda” ;). DX news to chyba o tobie (celowo z małej) jest bo słodzisz niemiłosiernie haha…

DX
Gość
DX
Offline

@S

„Vanderlei” to imię originalnie pochodzenia Holenderskiego. Kiedyś w 17-wieku żył taki Holenderski kapitan który przypłynął do Pernambuco, Brazili. Miał na imię „Caspar van der Ley”. To jest stare Fryzyjskie nazwisko ze starej Fryzyjskiej rodziny (czasami pisane: lei albo leij). Zanczenie po Holendersku słów Ley, Leye, leie nie jest dokładnie oczywiste.

Moim zdaniem dał sobie ksywę „Vanderlei” ponieważ ma korzenie Holenderskie albo Brazylyjskie i jest kolegą Holendera Overeema.

S
Gość
S
Offline

Jakim cudem on ma pseudo ‚Vanderlei’, na jakiej podstawie?! Co go z nim łączy? Jakie mają podobieństwa, że można ich skojarzyć?
Ja mam dużą bliznę po operacji i nie tytułuję się z tego powodu ‚Minotauro’. Franek już @DX nie zbanujesz bo to brachol @TD 🙂

DX
Gość
DX
Offline

@TD

Jesteś najlepszy nie wiem czemu te dupki się Ciebie czepiają, podobnie jak Georgiew czepia się mnie, bo Nam Bracie zazdroszczą, jesteśmy na innym etapie rozwoju naszych intelektów których oni nie potrafią przełknąć, nie mają tego oprogramowania. Piona bracie.

DX
Gość
DX
Offline

Zajebisty news, mój kolega Bazelak rozwali w rewanżu Waluśa słabuśa.

Mastafu
Admin
Mastafu
Offline

To samo co z DX, jeszcze jedna obelga i zapraszamy do komentowania na onecie.

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Bazelak na ryby.

Blade
Gość
Blade
Offline

„I pałuj się geju, seria zajebistych newsów z rana a ty płaczesz jak malutka pizda, której tata wchodził do wanny. Zrób to co wtedy robiłeś, zacisnij zęby i heja!” – Czy tylko ja widzę coś niewłaściwego w zezwoleniu na takie posty?

zxc
Gość
zxc
Offline

Zbanujcie tego pajaca i prostaka o nicku „cycu”.
Sypie tekstami, których nauczył się od kumpli z osiedla- równie mentalnie upośledzonych co on.

gtk
Gość
gtk
Offline

Pudelek 2

Blade
Gość
Blade
Offline

Nie róbmy z tego portalu drugiego onetu, czy wp. Argumenty – nawet agresywne i kontrowersyjne – okej, ale bezpośrednie inwektywy (w dodatku poza związkiem z tematem dyskusji) – nie i „bez takich” to trochę za mało by zachować poziom dyskusji.

brechtam
Gość
brechtam
Offline

ahahahahhaha

Cycu
Gość
Cycu
Offline

proponuję nadziac na ruszt równiez twoją starą

Blade
Gość
Blade
Offline

Proponuję bojkotować niusy o tym człowieku.

Cycu
Gość
Cycu
Offline

I pałuj się geju, seria zajebistych newsów z rana a ty płaczesz jak malutka pizda, której tata wchodził do wanny. Zrób to co wtedy robiłeś, zacisnij zęby i heja!

Cycu
Gość
Cycu
Offline

Twoją starą?

zxc
Gość
zxc
Offline

A kogo to obchodzi?