Karty historii wg Johna McCarthy’ego

05 Lipiec 2012
Karty historii wg Johna McCarthy’ego

Z legendarnym sędzią Johnem McCarthym – który jest współtwórcą obowiązujących dzisiaj zasad MMA – rozmawialiśmy w kwietniu, przed MMA Attack 2. Big John, który zadebiutował w swojej roli już na drugiej gali UFC, ma spory ‚back ground’ w sztukach walki. Właśnie dlatego był o krok od wykazania się w zupełnie innej roli z jakiej znamy go obecnie.

McCarthy początkowo miał udowodnić swojej wartości w oktagonie jako zawodnik UFC. W owym czasie, jego nauczyciel jiu-jitsu Rorion Gracie, zezwalał na start wyłącznie jednego reprezentanta stylu BJJ. W tym wypadku chodziło o jego młodszego brata – Royce’a Gracie. Nigdy już nie dowiemy się jaki byłby wynik takiej decyzji, jednak w wypadku Royce’a wybór okazał się jak najbardziej trafny.

Komentarze

 • kaczka41

  Nodobra, ale gdzie jest jakiś artykuł? Bo wygląda, jakby to był wstęp dopiero..

 • TD

  To jest bardziej ciekawostka niż news. Ot, po prostu…

 • HadHod

  Też po takim tytule myślałem, że będzie obszerny artykuł.

 • TD

  Ciężko zaznaczyć u nas ciekawostkę w odróżnieniu od zwykłego newsa a nie przypuszczałem, że komukolwiek może przeszkadzać coś takiego, zwłaszcza w zalewie posuchy newsów i zwłaszcza, gdy portal posiada największą ilość newsów w ciągu dnia, w porównaniu do innych tego typu. Done 🙂

 • Blade

  Niepotrzebna nuta tajemnicy w newsie, ale news sam w sobie bardzo ciekawy.