Polscy zapaśnicy olimpijscy w Spale

autor:
31 Lipiec 2012
Polscy zapaśnicy olimpijscy w Spale

Polskie media nie doceniają olimpijskich zawodników sportów walki. Nasi „murowani” faworyci odpadli, a o judo przeczytaliśmy dopiero wówczas, gdy okazało się, że tylko błędna decyzja sędziów stanęła na drodze do brązowego medalu Pawła Zagrodnika. Nie przejmują się tym polscy zapaśnicy, Damian Janikowski, Łukasz Banak i pozostali, którzy uczestniczą właśnie w ostatnim zgrupowaniu w Spale, po którym wylatują prosto do Londynu.

Nasi zapaśnicy obecnie trenują już tylko raz dziennie, z dala od rodziny i bliskich osób, by w żaden sposób nie dekoncentrować się przed wyjazdem do Londynu. Jak donoszą organizatorzy zgrupowania, zawodnicy skupiają się na utrzymaniu odpowiedniej wagi i „świeżości”, jedząc bogate w węglowodany śniadania, a następnie lekki obiad gotowany na parze i kolację.

Damian Janikowski, wicemistrz świata i Europy w stylu klasycznym, tak komentuje obecny etap przygotowań:

Chcemy złapać „głód maty”, dlatego w Spale nie mamy wielu zajęć technicznych. W Londynie musimy być maksymalnie wypoczęci, a nie znudzeni monotonią treningów. Nie przeraża mnie fakt, że jadę na Igrzyska Olimpijskie. Trenerzy, którzy startowali w tych zawodach, w poprzednich latach dają mi różne rady, opowiadają jak to wyglądało. Wiem co muszę zrobić aby wygrać

Wylot do Londynu zaplanowany został na 3 sierpnia, dzień po zaprzysiężeniu olimpijskim w siedzibie PKOL w Warszawie. Naszą reprezentację stanowią Damian Janikowski (84kg), Łukasz Banak (120kg) w stylu klasycznym oraz Iwona Matkowska (48kg) i Monika Michalik (63kg) w stylu wolnym. Pierwszy występ Janikowskiego, który wydaje się mieć największe szanse na medal już za sześć dni. Życzymy powodzenia!

Komentarze