Richard Schaefer o potencjalnej nauce dla UFC ze strony boksu

autor:
20 Lipiec 2012
7
Richard Schaefer o potencjalnej nauce dla UFC ze strony boksu

Ci z Was, którzy interesują się ekonomicznym aspektem sportów walki, powinni zapoznać się z ostatnią wypowiedzią Richarda Schaefera dla FightHubTV, w której mówi o najmocniejszych stronach promocji UFC, przyczynach niższej sprzedaży PPV i potencjalnych lekcjach, które można wynieść ze świata boksu. Są to słowa bardzo składne i przemyślane, bez żółci, tak często obecnej w dyskusji między przedstawicielami obu dyscyplin.

Patrząc na deal UFC z FOX, czy studiujesz ich metody i włączasz je do swojego biznesu.
Myślę, że UFC było w stanie bardzo dobrze przedostać się do fanów, robiąc to w bardzo krótkim czasie i na pewien sposób przejmując młodszą widownię. Byli jednymi z pierwszych, którzy wykorzystali media społecznościowe i zrobili tam kawał dobrej roboty. Ale jeśli spojrzysz na liczby sprzedanych PPV, co uważam za bardzo interesujące, to te liczby są nadal dużo wyższe w przypadku boksu. I mówiąc dużo wyższe nie mam tu na myśli dwa czy trzy razy, ale wielokrotnie większe. Dlatego tak, uważam, że możemy się nauczyć pewnych rzeczy od UFC, ale UFC może się nauczyć też pewnych rzeczy od boksu. Myślę, że to, jak sprzedajemy nasze walki w boksie, zwłaszcza walki na skalę tych Mayweathera, jest o wiele lepsze niż to, w jaki sposób robi to UFC. My wykorzystujemy naszych sponsorów do tego, by naprawdę wykorzystali swoje platformy przekazu i możliwości, by promować zawodników i walki – i myślę, że rezultaty mówią same za siebie. Floyd Mayweather sprzedaje średnio 1,5mln PPV, a najwięcej sprzedanych PPV w przypadku UFC było zdaje się 1,5 mln. A to, czy to jest prawda, czy nie, to już zupełnie inna historia. Ale wszyscy możemy się od siebie uczyć i to jest piękne, szanuję i podziwiam UFC i Danę White’a i mam z nimi bardzo dobre relacje.

Czy przyczyną niższej sprzedaży PPV jest oddawanie dobrych walk za darmo na FOX?
Nie, nie sądzę żeby to miało cokolwiek wspólnego. PPV wyglądało tak samo przed dealem z FOX, więc to nie jest tak, że numery PPV nagle spadły. Wiecie, oni mają określoną bazę fanów, która jest chętna wydawać pieniądze i może to jest po prostu za dużo. Osobiście uważam, że jedno PPV w miesiącu to jest za dużo. To może być ok, kiedy mamy ekonomiczny boom i wszyscy są zalani pieniędzmi, ale kiedy mamy recesję i ludzie szukają pracy, masz rekordowe bezrobocie i ludzie tracą domy, to niezależnie czy to jest UFC czy ktokolwiek inny z jednym PPV na miesiąc, myślę, że to jest trochę za dużo. Ale uważam, że to, że UFC jest na FOX jest niesamowite, jest świetne dla ich sportu, świetne dla fanów UFC i pracuję każdego dnia nad tym, by boks wrócił do otwartej telewizji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
naiverF. GeorgiewDanaDX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
naiver
Gość
naiver
Offline

F. Georgiew, mimo wszystko przyczyn spowolnienia doszukiwałbym się jednak także w mocno, zdaje się, nasyconym rynku amerykańskim. Na pewno ma na to także wpływ spowolnienie gospodarcze, ale według mnie to nie jest główna przyczyna spadku PPV.

Brazylia jest zagadką – może się okazać czarnym koniem albo kompletną klapą – lub też czymś pośrednim.

Wiele powie gala w Chinach za kilka miesięcy, ale raczej nie budowałbym przyszłości organizacji w oparciu o rynek azjatycki.

naiver
Gość
naiver
Offline

Cały model biznesowy Zuffy musi zostać nieco zmieniony – znaczenie umowy z Foxem w tym kontekście jest ogromne, bo gale tam pokazywane mają doprowadzić do zmiany przypadkowego widza w regularnego widza, a następnie subskrybenta PPV.

Jeśli mogą wrzucić link do artykułu analizującego przyszłość UFC, to –> https://www.lowking.pl/przyszlosc-ufc-zuffy-fertitta-fox/

A jeśli nie mogę, to prośba o usunięcie linka.

Dana
Gość
Dana
Offline

no w Niemczech to Kliczko sprzedaje ponad 10 mln PPV na otwartym kanale RTL

jakoś w żadnej oficjalnej rozpisce bokserskiej nie ma 1,1 mln PPV Kliczki, więc przestan siac ferment jak to masz w zwyczaju.

DX
Gość
DX
Offline

590.900 + 480.000 = 940.020

czyli JDS sprzedal mniej nizz Kliczko z Adamkiem ktorzy sprzedali
40.0000 + 490.000 + 120.000 + 492.010 = 1100,000.000

Musisz policzyc ze K v A kupywali ludzie z Calej Europy a takze Azji zachodniej. Nie tylko w Niemcach i Polski. Ale setki krajow ktorych nie policzyles.

Zacznij sprawdzac swoje zrodla lepiej.

Dana
Gość
Dana
Offline

Dodam jeszcze z 2012 gale :
UFC 146: JDS – Mir -560,000-580,000 PPV buys
UFC 147: Silva -Franklin 2 – 250,000 PPV buys ( bardzo słaby fight card i przeciętna promocja )
UFC 144: Edgar – Henderson – 375,000 PPV buys
UFC 143: Diaz – Condit 400,000 PPV buys
UFC 142: Aldo – Mendes 225,000 PPV buys ( kolejny przeciętny fight card)

nie licząc main-eventów z wagami poniżej lekkiej i występów w Brazylii to UFC mimo ,że jest raz w miesiącu ma niezłą sprzedaż pakietów

JDS sprzedał wiecej PPV niż Kliczko z Adamkiem

Dana
Gość
Dana
Offline

” Ale jeśli spojrzysz na liczby sprzedanych PPV, co uważam za bardzo interesujące, to te liczby są nadal dużo wyższe w przypadku boksu. I mówiąc dużo wyższe nie mam tu na myśli dwa czy trzy razy, ale wielokrotnie większe.” – farmazon różnica między 500K a 1,5mln nie jest wielokrotnie większa zakładając nawet błędy ok. 100k w poniższych zestawieniach to nadal różnice nie są takie rażące, a wyrzucając Floyda i Pacmana to boks wypada blado (któraś z gal HBO w zeszłym roku zaliczyła wtope -50K albo 150K PPV ) 2012: UFC 148: Silva vs. Sonnen II -1,000,000 UFC 145: Jones vs.… Czytaj więcej »