Teologia Różala – wywiad video

autor:
16 Lipiec 2012
170
Teologia Różala – wywiad video

Jeśli jesteście zainteresowani trzynastominutową rozmową z Marcinem Różalskim, w której ani razu nie padają słowa „trening”, „MMA” czy „K-1”, to śledźcie nasz portal przez następne dni. Różal opowie o tym, jak stał się satanistą, co to w ogóle znaczy, dlaczego nie znalazł odpowiedzi na swoje pytania wśród katolików i świadków Jehowy, czy wierzy w życie pozagrobowe, a także czego najbardziej nie lubi we współczesnych ludziach. A dodatkowo niewymuszone pozdrowienia dla hejterów, opowieść o przymusowej kąpieli dla niegrzecznych wędkarzy i ryk Lamborghini Pudziana w tle. Dlaczego o tym piszę? Bo zaczyna się wakacyjny letarg jeśli chodzi o statystyki i chcemy Was zmotywować do częstszego odwiedzania naszej strony. Dla walki o statystyki możemy nawet na jeden dzień stać się religia.tv!

UPDATE: Obiecany wywiad już dostępny! (w środku posta) Osoby o słabych nerwach proszone o niewchodzenie do środka.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DX
Gość
DX

Post 170.

HA HA

griv
Gość
griv

To pańska opinia.

Zenobi
Gość
Zenobi

Od człowieka zależy czy postawisz wyżej Biblię czy „Tradycję”. Czy to drugie ma jakikolwiek sens – to już inna sprawa. Moim zdaniem nie ma i jest to tak oczywiste, że nawet nie wiem jak można to tłumaczyć.

griv
Gość
griv

Powtarzasz się, ja się też powtórzę.

„Jak dobitnie udowadnia w swojej książce o Hitlerze Ian Kershaw listy pochwalne biskupów do Hitlera były nic nie znaczącymi pragmatycznymi pochwałami (nic nie znaczącymi gdyż nie zgadzały się ze zdaniem zwierzchnika Kościoła – Papieża), dzięki którym trzymano Hitlera zdala od opozycyjnej działalności Kościoła.”

„Opowiedzenie się Kościoła katolickiego za Wielkimi Niemcami. Episkopat popiera narodowy socjalizm”

Zdanie Kościoła to zdanie Papieża. Nie ma poparcia Papieża, nie ma poparcia Kościoła. Proste.

Blade
Gość
Blade
// Dnia 12 marca 1938 roku Hitler, nie napotykając oporu, wkroczył do Austrii i wkrótce przyłączył ją do Niemiec. W niespełna tydzień później wszystkich sześciu biskupów austriackich, wśród nich kardynał Theodor Innitzer, podpisało płomienną ‘uroczystą deklarację’, w której w związku z nadchodzącymi wyborami, oświadczyli: „jako biskupi uważamy za swą oczywistą powinność obywatelską, by jako Niemcy opowiedzieć się za Rzeszą Niemiecką”. W trakcie wielkiego przyjęcia w Wiedniu, kardynał Innitzer należał do pierwszych, którzy przywitali Hitlera pozdrowieniem nazistowskim. Nakazał także zawiesić we wszystkich kościołach austriackich flagi ze swastyką, bić w dzwony i modlić się za nazistowskiego dyktatora. Prasa austriacka opublikowała ową ‘uroczystą… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade
Griv: Nie będę się zniżał do Twojego poziomu w obrażaniu ludzi, kolejny raz nazywasz mnie idiotą i jest to Twój główny argument. To Tylko podsumowuje Ciebie, wojujący katoliku. Hitler nie został nigdy oficjalnie ekskomunikowany, a jego książka MeinKampf nie znajdowała się na liście ksiąg zakazanych. 20 lipca 1944 roku, monachijski kardynał, Faulhaber, potępił kolejny zamach na Hitlera, nazywając go „szaleństwem, które rzuciło nasz naród w najokropniejszy chaos i w najbardziej skuteczny sposób dopomogło bolszewizmowi do zwycięstwa”. Zaś po samobójczej śmierci Hitlera, przewodniczący konferencji biskupów w Fuldzie, kardynał Bertram, polecił odprawiać w dniu 1 maja uroczystego requiem, dla uczczenia pamięci führera.… Czytaj więcej »
griv
Gość
griv

” PS: Przypomnę tylko, że Kościół wspierał Hitlera”

To twój dokładny cytat. Jeżeli naprawdę chcesz opuścić zakładkę „idioci” to poprostu odszczekaj to, a nie wmawiaj mi że tego nie mówiłeś.

Blade
Gość
Blade

Griv: Nie udawadniałem żadnej kolaboracji między Kościołem, a III Rzeszą, tylko udawadniałem fakt powoływania się na wartości chrześcijańskie przez Hitlera, a nie powołwanie się na wartości nazistowskie przez Piusa XII. Rozumiesz różnicę? Stanowisko Piusa XII i całego Kościoła nie ma nic tutaj do rzeczy.

griv
Gość
griv
Masz rację ,mój błąd z tym celibatem. Nie czuję się mocny w teologii, dlatego odsyłam to dzieł ludzi kompetentnych w tej dziedzinie (w tym wypadku „Wstańcie, chodźmy” Jana Pawła II). Od siebie mogę jedynie powiedzieć, że lepsza wydaje mi się sytuacja, gdy ksiądz jest utrzymywany z datków wiernych samotnie, niż gdyby wierni mieli na łożyć jeszcze jego rodzinę. Dogmaty Maryjne nie biorą się z Biblii, tylko z Tradycji, którą Kościół uznaje na równi z Pismem. Nie ma tu miejsca na polemikę, możesz uznać Tradycję za nieprawdziwą, tak jak niektórzy za nieprawdziwą uznają Biblię. Ze swojej strony mogę, jeszcze raz, odesłać… Czytaj więcej »
griv
Gość
griv
Nie da się prowadzić dyskusji merytorycznej z kimś kto podaje nieprawdziwe fakty, bo wtedy popełniamy błąd dicto simpliciter, czy jak to nazywają informatycy GIGO (garbage in, garbage out). Poza tym dosyć wyraźnie napisałem, że nie uważam cię za idiotę, tylko twoje zachowanie za idiotyczne. Podajesz Konkordat z 1933 roku jako przykład kolaboracji Watykanu z Hitlerem ostentacyjnie ignorując słowa papieża odnośnie jego podpisania: „Gdy, Czcigodni Bracia, w lecie 1933 r., uwzględniając inicjatywę rządu Rzeszy, poleciliśmy wznowić pertraktacje konkordatowe (…) Pomimo wielu poważnych wątpliwości powzięliśmy jednak wtedy decyzję, by swej zgody nie odmówić”. Jak dobitnie udowadnia w swojej książce o Hitlerze Ian… Czytaj więcej »
F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
Griv: niestety nie trzymasz się faktów. Piotr był według Biblii żonaty (1 Kor 9,5; Mt 8,14). Nawet gdyby apostołowie żyli w celibacie (co jest darem dla wybranych osób, a nie przymusowym powołaniem, w NT jest o tym kilka razy), to masz takie oto dyspozycje dla duchownych: 1 Tm 3,1-5; 3,12 (wersja angielska poniżej dla leniwych, mam tu 12kb/s i polska mi się nie ładuje). Qualifications for Overseers and Deacons 3 Here is a trustworthy saying: Whoever aspires to be an overseer desires a noble task. 2 Now the overseer is to be above reproach, faithful to his wife, temperate, self-controlled,… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade
Griv: Nie dyskutujesz ze mną na argumenty, chyba że arumentem można nazwać argumentum ad personam. W dyskusji na temat historii wyzywałeś od idiotów zamiast podać jakiekolwiek argumenty, a teraz twierdzisz – „Blade, historia już dość nacierpiała się dzisiaj od twoich stwierdzeń, zostaw chociaż teologię w spokoju.”. To kontynuacja Twojej gry polegającej na używaniu dialektyki erystycznej i porzuceniu merytorycznej dyskusji, przynajmniej ze mną, także dziękuję Ci za wymianę myśli i więcej jej nie będę kontynuował. Kilka osób na tej stronie podjeło merytoryczną dyskusję bez ciosów poniżej pasa i za to im dziękuję. Tobie równiez dziękuję, za to że mogłem dzięki Tobie… Czytaj więcej »
griv
Gość
griv

Wynika z zasad ortograficznych, gdyż post to nie list, więc zaimek przymiotny mogę z powodzeniem napisać z małej litery. Mówiąc bez przerwy że w moich wypowiedziach nie ma argumentów ani niczego konstruktywnego nie zaklniesz rzeczywistośći i nie sprawisz że tak naprawdę będzie.

El Hombre
Gość
El Hombre

Rekord pobity 🙂

Blade
Gość
Blade

Pisownia – „twoich” z małej litery wynika z Twojego braku wiedzy, czy kultury?

Blade
Gość
Blade

Griv: Jeśli nie masz mi nic konstruktywnego do powiedzenia, to dlaczego wciąż się do mnie zwracasz? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, to super, jeśli nie to nie rób przynajmniej zamieszania i nie umniejszaj nikomu, bo chamstwo do niczego dobrego nas nie zaprowadzi.

griv
Gość
griv
Nie ma żadnych niespójności. Twierdzenie że kult Maryjny nie ma żadnego oparcia w Biblii („Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia” (Łk 1, 48)) ew. celibat (żaden z apostołow nie miał żony) jest delikatnie mówiąc naciągane. Wszystko w temacie zostało dokładnie wyjaśnione przez teologów katolickich setki lat temu, z okazji drugiej schizmy. Wystarczy udać się do biblioteki i poczytać. Jednakowóż możesz z powodzeniem zacząć od powyższego postu Artura. „Żaden nie-chrześcijanin nie nazwie kultu Molocha czy którejkolwiek pogańskiej religii kultem szatana.” Z tym kompletnie się nie zgadzam. Kartagińczycy doskonale wiedzieli że nie smażą swoich dzieci w ofierze „temu dobremu”. Polecam przeczytać „Człowieka Wiekuistego”… Czytaj więcej »
F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
DX: jeszcze jedna obelga względem kogokolwiek od chwili obecnej zakończy się dla Ciebie banem. Możesz krytykować cudze poglądy, portal, zawodników MMA, ale jeśli uciekasz się do zwykłego przerzucania się obelgami, to szkoda miejsca na tego typu komentarze. Artur: W telegraficznym skrócie kanon Biblii jest niemal identyczny dla wszystkich wyznań chrześcijańskich i nie zmienia się zasadniczo sens nauki w niej zawartej. Zatem można śmiało przyjąć – z punktu widzenia osoby wierzącej, bo niewierzący i tak odrzucają Biblię jako stek bzdur – że czuwała nad tym Opatrzność i Biblia JEST Słowem Bożym. A skoro jest i jest tam bezwzględne nawoływanie do jednobóstwa,… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Artur: Jeśli Biblia jest natchniona przez Boga i jest wtórna w stosunku do doktryny, która jest dziełem cżłowieka, to – wola Boska < wola człowieka ?

Artur
Gość
Artur
Dyskusja zboczyła mocno z torów, z których wyruszyła. Pozwolę sobie odnieść się do wypowiedzi Franka, gdyż powiela ona częsty błąd analizowania doktryny Kościoła katolickiego przez pryzmat tego co jest lub nie jest w Biblii. W Biblii próżno szukać informacji o czyśćcu, celibacie i wielu innych dogmatach. I co z tego? Przypominam, że cała Biblia została sformułowana wtedy gdy już Kościół istniał. To na soborze nicejskim w IV wieku doszło do ustalenia tego co Biblią jest a co nie jest. Na mocy tradycji wykrystalizowało się słowo Boże. Sam tekst w doktrynie katolickiej jest czymś wtórnym wobec tradycji. Reforma gregoriańska, o której… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Szczerość Hitlera można podsumować cytatem jego autorstwa – „Zwycięzcy nikt nie będzie pytał czy mówił prawdę.”. Religia stanowiła dla Hitlera jedno z narzędzi manipulacji. Nie uważam, że religia sama w sobie musi być zła, uważam że często jest bezczelnie wykorzystywana do złych celów i myślę, że tutaj się zgodzimy i zakończymym dyskusję tym konsensusem.

Daniel
Gość
Daniel
z Twoim postem z 17/07/2012 o 17:39 się zgadzam, więc chyba osiągnęliśmy konsensus. A co do konkordatu i Mein Kampf, to tu ważna jest cała geneza. W skrócie, zwróć uwagę na daty wystąpień, głoszonych tez i porozumień. Nikt na świcie wówczas nie mógł sobie wyobrazić i przewidzieć następstw rozkwitu nazizmu w Niemczech. Hitler był postrzegany jako oszołom, ale kto mógł przewidzieć, że jest hmmm bestią(?). Jego poglądy ewoluowały, dlatego nie traktuję jako miarodajnego argumentu tego co pisał ( a są teorie twierdzące, ze nawet nie on) w Mein Kampf. Zwróć raczej uwagę na to co mówił i robił od chwili… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Daniel: A jak wytłumaczysz zawarcie konkordatu III Rzeszy z Watykanem?

„Zawarcie przez Watykan traktatu z nowymi Niemcami oznacza uznanie przez Kościół katolicki państwa narodowosocjalistycznego. Traktat ten jasno i wyraźnie pokazuje całemu światu, że twierdzenie o wrogości narodowego socjalizmu do religii jest kłamstwem.(…) Konkordat dał Niemcom możliwość i stworzył sferę zaufania, która będzie miała szczególne znaczenie w pilnej walce z międzynarodowym żydostwem.” Adolf Hitler, w odezwie z 22 lipca 1933 r. do NSDAP.

DX
Gość
DX

Różal to zwykły, marny popierdolony prostak.

Daniel
Gość
Daniel
A i dodam wprost- według mnie naziści czy bolszewicy toczyli wojny w imię Szatana(hebr. przeciwnik człowieka), bo przecież nie chcieli li tylko ograbić- to nie wojny łupieżcze- chcieli mordować i robili to w przemysłowy sposób. Byli największymi przeciwnikami człowieka. Chcieli zając miejsce Boga (jakkolwiek go nie nazwiesz, z jakiejkolwiek religii), chcieli zrobić dokładnie to, o czym przeczytasz w Starym Testamencie i o czym mówił Różal- chcesz? Weź i bądź taki jak On, bądź bogiem, sam ustanawiaj prawa, God ist tot! Bóg umarł! Szatan to nazwa starohebrajska i nie jedyna stosowana nawet w Biblii (tak jak pisał o tym wyżej griv).… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Daniel: Nie uważam Hitlera za chrześcijanina, katolika etc itp. Nie wierzę w jego szczerość „dobre kłamstwo jest jak zaklęcie” Hitler. Hitler kłamał, manipulował wartościami by sterować ludźmi dla osiągnięcia swoich celów. Religia niestety jest bronią, którą można wykorzystać by czynić zło, ponieważ wiara nie podlega dyskusji. Jest niebezpieczna i można za jej pomocą sprawować kontrolę nad ludźmi. To, że hitler był hipokrytą, to jedno a to że bezczelnie manipulował innymi ludźmi za pomocą religii to inna kwestia i mam nadzieję że się ze mną tutaj zgodzisz.

Blade
Gość
Blade

DX: Dziękuję za potwierdzenie moich słów. Twoja agresja potwierdza słuszność moich argumentów. Posługuję się cytatami z przemów Hitlera oraz z jego książki która dała podstawy ideologiczne nazizmowi.

Blade
Gość
Blade
„Kościół katolicki przez piętnaście stuleci traktował Żydów jak szkodników, zamykał ich w gettach i tak dalej, ponieważ zorientowano się czym są Żydzi. Ja odwołuję się do tych piętnastu stuleci.” w 1933 r. na Konferencji Episkopatu Niemiec w Berlinie, Joachim Heldt, Gott in Deutschland. Eine Re-portage uber Glaube und Kirche, Hamburg 1963, str. 168. 1922 w Monachium Hitler powiedział – „__Jako chrześcijanin___ nie mam obowiązku by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość… I jeśli jest cokolwiek co potwierdzałoby by że działamy właściwie, jest to ucisk który codziennie wzrasta. __Jako chrześcijanin__ mam też obowiązek… Czytaj więcej »
DX
Gość
DX

@blade

Jesteś idiotą, skończonym idiotą tak jak twój kolega Różal.

Blade
Gość
Blade
2 cytaty Adolfa Hitlera: „Moje uczucie jako ___CHRZEŚCIJANINA___, wiedzie mnie do mojego Pana i Zbawiciela, jako wojownika, jako cżłowieka który otoczony grupką uczniów , poznał nature Żydów i nakazał z nimi walczyć i którego BOSKOŚĆ objawiła się bardziej w walce niż w cierpieniu. Z BEZGRANICZNĄ MIŁOŚCIĄ ____JAKO CHRZEŚCIJANIN____ przeczytałem fragment gdzie PAN POWSTAŁ W CHWALE i chwycil bicz, by wygnac ze Świątyni plemię żmijowe. Jakże piękna była ta walka z Żydowska trucizną. Dzis __po 2 tysiącach lat___ z wielkim uniesieniem dostrzegam, że właśnie ___po to oddał swoje życie na krzyżu___” Adolf Hitler „Jeżeli Żyd z pomocą swego marksistowskiego credo podbije… Czytaj więcej »
DX
Gość
DX

tylko totalny debil posługuje się filmami typu „zeitgeist”, ten kłamliwy film już dawno był obalony.

Daniel
Gość
Daniel
Nie, niestety nie mogę zgodzić się na uproszczenia czy niedomówienia, bo później w tych lukach myślowych powstają poglądy i tezy takie jak głosi Różal( i żeby było jasne- ma do tego prawo, ale jeżeli mamy dyskutować to o faktach i do końca) . Ani naziści o których mówił Różal, ani Bolszewicy NIGDY nie prowadzili wojny pod ideologią chrześcijańską w imię chrześcijańskiego Boga (czy Judaistycznego lub Islamu). Dla nich religią obowiązującą była „Religia Krwi” stworzona przez Alfreda Rosenberga, głównego ideologia III Rzeszy, członka okultystycznego towarzystwa Thule- a skąd on czerpał inspirację to pisałem wcześniej. Boskość była w krwi i to w… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

I jeszcze jedno – nie pozwalam się obrażać i nie obchodzi mnie czy obrażasz mnie w imię swojej wiary czy w imię czegokolwiek innego.

Blade
Gość
Blade
Griv: Zamiast podać argumenty nazywasz mnie idiotą. To podsumowuje Ciebie i Twoje ograniczenia. Odsyłam do przemówienia Hitlera w Reichstagu z 1938 roku gdzie otwarcie mówił, że działa z woli BOSKIEJ przeciwko Żydom. Mimo, iż Hitler był ochrzczony jako rzymski-katolik sympatyzował z kościołami protestanckimi. „Żydzi zasługują na śmierć przez powieszenie na szubienicy siedem razy wyżej, aniżeli pospolici złodzieje” Marcin Luter Episkopat niemiecki bardzo był przychylny dojściu hitlera do władzy, uważał że Hitler stanowi dobrą ALTERNATYWĘ DLA BEZBOŻNEGO KOMUNIZMU. Odsyłam do konferencji w Fuldzie. Rok 1933. Hierarchowie Kościoła wezwali niemieckich katolików do uznania nowej władzy. Nic dziwnego ze juz w lipcu 1933… Czytaj więcej »
F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
Griv: To nie jest takie proste. Niespójność jest cechą ludzką. Widzę niespójność w poglądach Różala i widzę niespójność w poglądach Kościoła Katolickiego. Poczynając od wprowadzanych po stuleciach kulcie i dogmatach maryjnych, które nie mają żadnego oparcia w Biblii czy nauczaniu apostołów, przez obowiązkowy celibat, wprowadzony w XI w. w czasie największej zaborczości papiestwa, by dobra kościelne pozostawały w rękach kościoła (a mówimy o wyrzeczeniu i cierpieniu setek tysięcy ludzi przez następnych 900 lat aż do dziś), aż po kult świętych, w który w świetle Biblii jest czysto bałwochwalczy i wprost sprzeczny ze słowami Chrystusa. Z drugiej strony zgadzam się, że… Czytaj więcej »
DX
Gość
DX

@griv

JESTEŚ W MOJEJ GRUPIE LUDZI MEGA ZAJEBIŚCIE FAJNYCH

@BLADE

HAHAHAHAHAH

griv
Gość
griv
Zatem bardzo mi przykro Blade, ale Biblia zawiera pewne księgi które kanon nie bez powodu nazywa HISTORYCZNE, i które są w pełni uznawane za źródła wiedzy HISTORYCZNEJ i nad HISTORYCZNOŚĆIĄ przedztawionych tam faktów z HISTORII starożytnego Izraela nikt nie składa żadnych zażaleń (prócz ciebie). Po drugie nie obrażam ciebie, tylko kwalifikuje do odpowiedniej grupy, która w tym wypadku nazywa się „kompletni idioci”. Jeżeli piszesz takie głupoty jak „Przypomnę tylko, że Kościół wspierał Hitlera” to znaczy że na historii znasz się wybitnie miernie, a mimo to zabierasz głos. Jeżeli człowiek czegoś nie wie to się nie odzywa, w przeciwnym wypadku ląduję… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Uważam, że religia/wiara to broń która może być wykorzystywana do czegoś dobrego jak i złego. Niestety w każdym przypadku służy manipulowaniu ludzmi, a to czy osoba/y manipulująca/e sama wierzy/ą w Boga to już jest dla mnie 3ciorzędna sprawa.

Blade
Gość
Blade

Paweł: Nie winię chrześcijan za Hitlera, tak samo nie winię Ateistów za Stalina. Skąd Ci taka sugestia przyszła do głowy?

Blade
Gość
Blade
Daniel: Źródło to MeinKampf, gdzie Hitler już w 1 rozdziale podkreślał swoje chrześcijaństwo, cytował Biblię itd itp. Usprawiedliwiał walkę z zarazą Żydowską względami religijnymi. W późniejszym życiu wielokrotnie sprzeciwiał się Kościołowi. Relacje Hitlera z Kościołem były dwuznaczne. Ogólnie gdy Hitlerowi było wygodnie wspierał, gdy nie – walczył z Kościołem. Sam nie wierzę w szczerość wiary Hitlera, na co wskazują jego przemówienia w których często nawet szydził z wiary, jednak w Mein Kampf jego ideologia była usprawiedliwiana wiarą w Boga i podkreślał iż działa JAKO CHRZEŚCIJANIN. Griv: Zgodzę się z tym, że Hitler nie patyczkował się z Kościołem, a Pius XII… Czytaj więcej »
DX
Gość
DX

@DANIEL

TAK SAMO PROPSY

Jakbym mógł to bym podbił^^^5/5

DX
Gość
DX

@GRIV

Jakbym mógł to bym podbił^^^5/5

Pawel
Gość
Pawel

BLADE: Jednak w dyskusji nie dążymy do stwierdzenia czy Hitler był katolikiem tylko w imię czego działał, a niestety działał w imię Boga, w którego możliwe że nawet nie wierzył.

Jezeli nie wierzyl = nie byl katolikiem tylko sie nim nazywal, nie mozna winic za to caly kosciol i wszystkich katolikow.

Dzialal w imie Boga bo jak sam napisales mogl sprawnie manipulowac tlumem = wykorzystal Jego wizerunek dla wlasnych interesow.
Czyja to wina ??

griv
Gość
griv
Papież Pius XII za swojego pontyfikatu WIELKROTNIE potępiał nazizm m. in. w encyklice „Mit brennender sorge”. Przytoczone cytaty z „Mein Kampf” pochodzą, jak cała ta książa, z początku lat dwudziestych XX wieku, czyli jeszcze przed ukształtowaniem ideologii ezoterycznej Hitlera zawierającej w sobie cechy spirytyzmu i neopogaństwa. Teraz garść cytatów: „Wszelkie wpływy przeszkadzające w prowadzeniu narodu przez fuhrera z pomocą NSDAP lub mające temu zaszkodzić, muszą być udaremnione. Coraz bardziej należy odwracać naród od Kościołów i ich organów, proboszczów. Nigdzie nie należy pozwalać Kościołom na zyskanie ponownego wpływu na kierowanie narodem. Musi on być bez reszty i ostatecznie złamany”. Martin Bormman… Czytaj więcej »
Pawel
Gość
Pawel

Blade: Jezeli Hitler prowadzil wojne w imie Boga to dlatego ze wiedzial ze pociagnie za soba tlumy jakze wygodnie jest poslugiwac sie swietym imieniem w imie wlasnej korzysci.
Gdyby wypowiedzial wojne w imie szatana nikt by za nim nie poszedl z prostego powodu wyznawcow bylo za malo pozatym natura ludzka z natury jest dobra to czlowiek ja potem znieksztalca.

Daniel
Gość
Daniel
Balde, jako mądre gościa proszę, nie zakłamuj faktów. Jesteś oczytany więc jak możesz pisać, że Hitler prowadził wojnę w imieniu Boga- Chrześcijańskiego( w sugestii). Jakie źródła na to wskazują? Ja pisałem o nazistach- nie tylko Hitlerze(o którym ja nie wspomniałem ani razu), który po prostu chciał zdobyć władzę w kraju zdecydowanie chrześcijańskim. Poczytaj najpierw o genezie”Main Kammpf”. „Chrześcijaństwo to wynalazek chorych umysłów. Wojna skończy się któregoś dnia. Wtedy będę uważał, że końcowym zagadnieniem mojego życia stanie się rozwiązanie problemu religii”. Tak pisał Hitelr w `40 roku jeżeli już o nim mowa. Poczytaj też o jego mentorze Karlu Willigutcie. Ale jeżeli… Czytaj więcej »
Blade
Gość
Blade

Paweł: Również nie jestem przekonany co do tego że Hitler był szczerym chrześcijaninem, bardziej bym się skłaniał ku temu że wykorzystywał wiarę by manipulować innymi ludźmi. Zresztą już od czasów Egiptu wiara była wykorzystywana do manipulowania ludźmi. Jednak w dyskusji nie dążymy do stwierdzenia czy Hitler był katolikiem tylko w imię czego działał, a niestety działał w imię Boga, w którego możliwe że nawet nie wierzył.

Blade
Gość
Blade

DX: Dlaczego Szatan miałby prowadzić wojnę we własnym imieniu jeśli lepiej jest prowadzić wojnę w imię dobra/Boga? Mądre stwierdzenie wyjaśniające dlaczego ogromna ilość wojen jest prowadzona w imię Boga, a żadna w imię Szatana. Biorąc pod uwagę powyższe można stwierdzić, że Szatan w którego istnienie wierzą chrześcijanie kieruje samym Kościołem i pod przykrywką dobra czyni zło.

Pawel
Gość
Pawel
Mialem tu na mysli konkretnie Hitlera, jego uczynki oraz tzw. wiare. bo to ze we wlasnej ksiazce nazywal sie chrzescijaninem nie oznacza ze nim byl.Masz racje, ateista moze byc dobrym czlowiekiem i nie czyni to z niego chrzescijanina moze on byc dobry lub zly i nadal bedzie ateista, natomiast nie mozna nazywac chrzescijaninem osoby postepujacej niezgodnie z fundamentalnymi przykazaniami religi wg zasad ktorej zobowiazal sie postepowac. „Po owocach ich poznacie, nie zbiera sie winogron z cierni albo ostu.Tak kazde dobre drzewo wydaje dobre owoce ale zle drzewo wydaje zle owoce”. „Nie moze dobre drzewo rodzic zlych owocow ani zle drzewo… Czytaj więcej »
DX
Gość
DX

Dlaczego Szatan, wielki oszust i manipulator, dlaczego miałby prowadzić wojnę w swoje imię? To nie miałoby żadnego sensu. Nie łatwiej prowadzić wojnę w imię Boga, w imię wszystkiego co dobre żeby to stało się złem, żeby ludzie go znienawidzili, z niego szydzili?