Tito Ortiz kontynuuje krucjatę przeciwko TRT

17 Lipiec 2012
6
Tito Ortiz kontynuuje krucjatę przeciwko TRT

Co prawda ledwo skończył karierę zawodową, ale nie oznacza to, że Tito Ortiz na zawsze oddali się od sportu, któremu zawdzięcza większą część życia. Kiedy po raz trzeci wychodził do pojedynku z Forrestem Griffinem, niewiele osób było świadomych – poza Tito – że jego przeciwnik jest po terapii Testosteronem i co więcej, dostał przyzwolenie na jej stosowanie od samej Komisji Sportowej. Wg Bad Bad Boya z Huntington, stawia to jego ukochany sport w złym świetle.

Ten sport tak bardzo rozwinął się w tak krótkim czasie. Mam nadzieję, że to nie jest początek epidemii. Jakiego rodzaju wiadomość wysyłamy w ten sposób do młodych osób, które nas oglądają? To jest jak zażywanie środków dopingujących i jest dokładnie tym co próbowałem powstrzymać. Nagle, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy można legalnie robić TRT?


Poziom Testosteronu u normalnego, zdrowego człowieka, rozpatruje się na poziomie 1, jednak Komisja dopuszcza sześciokrotny poziom w organizmie sportowca.

Możesz mieć sześć razy więcej ponad średnią? Będziesz miał go sześć razy więcej niż normalna osoba? Zagrajmy na tych samych zasadach. Kiedy ja zaczynałem, zawsze grałem na równych zasadach. Dlaczego nagle fighter może mieć sześciokrotny poziom testosteronu? Wydaje mi się, że wysyłamy niewłaściwą wiadomość do naszych fanów i dzieciaków, które chcą być zawodnikami UFC czy zawodnikami MMA. Jeżeli nie są w stanie walczyć na równych zasadach, to biorą suplementy wspomagające i w ten sposób wchodzą na wyższy poziom. Są w stanie pchnąć się dalej, szybciej się regenerują, potrafią więcej w walce. Teraz spójrzcie na to co się dzieje z ich umysłami. Co dzieje się z ich ciałami? Kiedy na to patrzę, widzę jak Forrest zareagował po walce, wiem dlaczego zareagował w sposób w jaki zareagował. Jest źle, że ta epidemia staje się faktem.

Terapia Testosteronem została zauważona na tyle, iż nawet Dana White powiedział, że „gdyby to od niego zależało, dawno by tego zabronił.” Należy sobie zadać również podstawowe pytanie, które padło niejednokrotnie, ale większość wciąż puszcza mimo uszu. Co jest powodem dla którego ktoś w ogóle musi uzupełniać poziom testosteronu?

Pełen wywiad z Tito dostępny poniżej.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TDjandkerim85El HombreBlade Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jand
Gość
jand
Offline

TD sorry ale widzę, że w szkole opuszczałeś nie tylko lekcje polskiego ale i angielskiego.

Mirek
Użytkownik
Mirek
Offline

jak sam nie jadl ma racje ze klapie a jak jadl to hipokryta zajbisty

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Popieram Tito. Zdecydowane NIE dla TRT !

Blade
Gość
Blade
Offline

Zbyt dosłowne tłumaczenie. Tito niewątpliwie ma rację.