Trener Sonnena twierdzi, że były pretendent może chcieć zakończyć karierę zawodniczą

10 Lipiec 2012
0
Trener Sonnena twierdzi, że były pretendent może chcieć zakończyć karierę zawodniczą

Kiedy główny trener Sonnena – Scott McQuarry, przeszedł atak serca na krótko przed jednym z najbardziej oczekiwanych rewanżów w historii UFC, na jego miejsce wskoczył Neil Melanson – jeden z trenerów grapplingu w Xtreme Couture.

Choć na konferencji prasowej po UFC 148 Chael stwierdził, że będzie kontynuował karierę fightera MMA, trener McQuary obawia się, że dla byłego pretendenta mógł to być łabędzi śpiew (ostatnia walka).

Za każdym razem, kiedy jesteś częścią jakiegoś obozu treningowego lub jesteś z kimś zaprzyjaźniony a ten ktoś przegrywa, martwisz się o niego i myślisz o tym, jak poradzi sobie z tym psychicznie. Czy wrócą po tym do gry? Nie wiem jakie plany ma Chael, ale mam to uczucie, że on ma już dość walczenia. Być może się mylę, ale mam wrażenie, że on był poważny rzucając Silvie „Jeżeli mnie pokonasz, odejdę na zawsze” i jest na to spora szansa.

Gangster z Oregonu wielokrotnie podkreślał, że życie bez możliwości bycia mistrzem go nie interesuje. Czy po dwóch porażkach o pas zdoła dostać trzecią szansę? W obecnych czasach to prawie graniczy z cudem. I tu trener McQuary kontynuuje:

Nigdy nie poznałem nikogo kto miał scenariusz „Jeżeli tego nie wygram to odchodzę” i żeby wyszło im to na dobre. Z mojego doświadczenia wynika, że musisz lubić jazdę po bandzie a jeżeli to lubisz, w końcu dostaniesz to czego chcesz, ponieważ poświęcasz to co miałeś poświęcić. Najwyraźniej Chael miał swój limit w rodzaju „To koniec, mam dość. Jeżeli tego nie wygram, to to wszystko było nic nie warte. Kiedy to przegrał, tak, jest spora szansa, że mógłby gonić za innymi rzeczami. On jest bardzo sprytnym gościem, niezwykle wygadanym. Wiem, że bez względu na to czy to przyzna czy też nie, Chael ma sporo pasji w sobie, aby zostać dziennikarzem telewizyjnym czy kimś w tym rodzaju. Wydaje się realizować w jakiegokolwiek rodzaju przemowach. Uwielbia robić wywiady. Uwielbia robić „hype” do walki i jestem pewny, że uwielbia trenować. Jest dobrym fighterem. Jest niesamowitym zawodnikiem i rewelacyjnym sportowcem, ale nie może walczyć wiecznie i być może jest w punkcie w którym chciałby robić coś innego. Mogę się mylić. Mam nadzieję, że się mylę.

Trzeba przyznać, że pojedynek z Silvą był tym co wyniosło Sonnena na piedestały popularności. Ciężko sobie wyobrazić co i w jaki sposób robiłby Chael, gdyby miał walczyć z kimś innym. Jedno jest pewne, co by to nie było, na pewno znajdzie sposób żeby zwrócić na siebie uwagę innych.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o