Typowanie Strikeforce: Rockhold vs. Kennedy

autor:
13 Lipiec 2012
2
Typowanie Strikeforce: Rockhold vs. Kennedy

W najbliższy weekend będzie miała miejsce czwarta gala organizacji Strikeforce. Atrakcją wieczoru będzie pierwsza obrona pas w wadze średniej Luke’a Rockholda. Pretendentem jest weteran tej organizacji Tim Kennedy. Tej nocy dojdzie również do starcia o pas w wadze półśredniej. Do walki o prymat w tej dywizji staną Tyron Woodley i Nate Marquardt. Nasze prognozy w środku posta.

Luke Rockhold vs. Tim Kennedy

Łukasz: Myślę, że tą dwójkę nie dzieli przepaść w umiejętnościach jak w przypadku ostatniego rywala Rockholda Keitha Jardine’a, ale aktualny mistrz słusznie uważany jest za faworyta. Największe wrażenie zrobiła na mnie stójka (zwłaszcza kombinacje) zawodnika AKA, którą doskonale zademonstrował w starciu z Ronaldo „Jacare” Souzą, aczkolwiek powienien on mieć również przewagę w zmaganiach grapplerskich. Kennedy to twardy zawodnik, którego nie był w stanie odprawić Robbie Lawler, ale dystans 25 minut może okazać się dla niego zbyt długi, zwłaszcza po zabierających tlen middlekickach Rockholda. Myślę, że w dwóch ostatnich rundach mistrz pokusi się o skończenie i podda rywala. Rockhold przez poddanie w 5 rundzie.

Franek: Myślę, że większa swoboda wybierania płaszczyzny walki, a takżę nieco lepszy boks i grappling Rockholda, pozwolą mu zmęczyć przeciwnika i odprawić go przed czasem z dominującej pozycji, idąc za jednym z trafionych uderzeń. Rockhold przez TKO, 3 runda.

Nate Marquardt vs. Tyron Woodley

Łukasz: Trudna walka do oceny. Marquardt nie wystąpił od 15 miesięcy, ponoć odstawił terapię TRT, nie wiadomo jak wypadnie jego debiut w nowej kategorii wagowej. Jak pamiętacie nawet w wadze średniej wydawał się dużym zawodnikiem i może mieć problem z kondycją. 25 minut rywalizacji o tytuł zdecydowanie nie działa na jego korzyść. Woodley ma pewne braki w swojej grze, głównie w stójce, ale to on jest moim faworytem. Dodatkowo cały czas mam w pamięci bezradność Marquardta w starciu z Chaelem Sonennem i choć Woodley jest gorszym zapaśnikiem niż „Gangster z West Linn”, to i tak będzie miał dużą przewagę nad rywalem w tym aspekcie. Wszystkie powyższe niewiadome każą mi postawić na Woodley przez decyzję.

Franek: Wierzę w powrót Nate’a Marquardta, który nieraz pokazywał niesamowitą dyspozycję, a wpadł na tym, z czego korzysta wiele innych osób, w tym może i jego przeciwnik. Po takim długim odpoczynku na pewno miał okazję potrenować dla przyjemności, rozwinąć się jako zawodnik, a jego doświadczenie sprawi, że odprawi Woodleya z kwitkiem. Jeśli Woodley ma wygrać, to przez decyzję, obalając i unieruchamiająć Nate’a pod siatką, ale myślę, że dzięki lepszej stójce wygra Marquardt przez decyzję.

Roger Gracie vs. Keith Jardine

Łukasz: Gracie z łatwością poddałby Jardine’a, gdyby nie jedno „ale”. Gracie ma spore problemy ze sprowadzaniem rywali do parteru. Jardine ma całkiem solidne defensywne zapasy, będzie miał dużą przewagę w stójce i nie będzie łatwym rywalem dla Brazylijczyka. Scenariusz z walki Gracie vs. King Mo może się powtórzyć, ale zaryzykuje, że pojedynek jednak trafi do parteru, a tam wygra członek rodziny Gracie. Gracie przez poddanie w 1 rundzie.

Franek: Keith Jardine czasy swojej świetności ma już za sobą. Liczę na to, że nieobecność Rogera w świecie BJJ przełożyła się na jego zapasy, bo stójkowiczem nigdy nie zostanie. Spodziewam się ciężkiej walki, w której jeden błąd – nieudana obrona przed obaleniem, lub mocniejszy, celny cios – może pozbawić zwycięstwa każdego z zawodników. Ostatecznie widzę Rogera klinczującego, zachodzącego za plecy rywalowi i duszącego go przez ciasne, spokojne mata leao. Gracie przez poddanie, 2 runda.

Lorenz Larkin vs. Robbie Lawler

Łukasz: Szykuje się sporo emocji. Larkin to uderzacz bardziej techniczny, Lawler dysponuje imponującą siłą. Prawdę mówiąc nie wiem jak ta walka się potoczy, ale postawię na Lawlera ze względu na jego doświadczenie. Lawler przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Lawler przez KO/TKO, 1 runda.

Pat Healy vs. Mizuto Hirota

Łukasz: Pewnie po raz kolejny będziemy mieli powtórkę ze słabych występów Japończyków na amerykańskiej ziemi. W mojej opinii Healy będzie zdecydowanie lepszy i podda rywala, dzięki czemu zapewni sobie titleshota. Healy przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Pat Healy przez poddanie, 2 runda.

Jason High vs. Nate Moore

Łukasz: High przez KO/TKO w 3 rundzie.

Franek: High przez KO/TKO w 2 rundzie.

Jordan Mein vs. Tyler Stinson

Łukasz: Mein przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Mein przez decyzję.

Jorge Masvidal vs. Justin Wilcox

Łukasz: Jorge Masvidal przez decyzję.

Franek: Masvidal przez KO/TKO w 1 rundzie.

Ryan Couture vs. Joe Duarte

Łukasz: Couture przez decyzję.

Franek: Duarte przez decyzję.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
El HombreWolf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Nie będzie transmitowana w polskiej tv.

Wolf
Gość
Wolf
Offline

Witam. Czy ktoś wie gdzie będzie transmisja TV