Typowanie UFC on Fuel TV 4: Munoz vs. Weidman

autor:
11 Lipiec 2012
Typowanie UFC on Fuel TV 4: Munoz vs. Weidman

UFC nie zwalnia tempa – emocje po weekendowej gali UFC 148: Silva vs. Sonnen II jeszcze nie opadły, a Zuffa serwuje nam czwartą galę w telewizji Fuel TV. W walce wieczoru zmierzą się Mark Munoz i Chris Weidman. Dla zwycięzcy titleshot będzie na wyciągnięcie ręki, tak więc stawka wydaje się być bardzo duża. Główna karta bez fajerwerków, ale niektórzy znajdą dla siebie coś interesującego. Typowanie redakcji w środku posta.

Mark Munoz vs. Chris Weidman

Łukasz: Najciekawsza walka na karcie, która może pójść w obie strony. Jak to często bywa w pojedynku dwóch zapaśników, zawodnicy będą próbowali walki w stójce. Tam widzę przewagę Munoza, który powolutku odchodzi od obszernych, chaotycznych cepów na rzecz bardziej technicznych uderzeń. Jeśli chodzi o bazę zapaśniczą, to również tu należy przyznać przewagę zawodnika Reign MMA. Weidman jest dużo lepszy od rywala w walce parterowej i jeśli tam trafi walka Munoz może być w wielkich opałach. Spodziewam się, że pojedynek będzie prowadzony w wolnym, ostrożnym tempie i zawodnicy przewalczą pełen dystans. Myślę, że Munoz wygra tą walkę w oczach sędziów. Munoz przez decyzję.

Franek: Bardzo ciekawa walka, przede wszystkim ze względu na bardzo równe umiejętności obydwu zawodników. Ciężko nawet wyobrazić sobie jej przebieg, nie zdziwię się, jeśli zostanie ona zamieniona w ostrożne wymiany w stójce przez większość czasu, przerywane próbami sprowadzeń i walką pod siatką. Na korzyść Munoza wydają się przemawiać nieco lepsze zapasy, z kolei Weidman zdecydowanie posiada większą wirtuozerię jeśli chodzi o parter. Nie jestem pewien na ile Munoz będzie chciał sprowadzać, tym bardziej, że poprawił się ostatnio boksersko, choć z drugiej strony jego submission także prezentuje coraz większą wartość – choć w Reign MMA nie trenuje się już raczej czystego grapplingu, wbrew temu, co mogłaby sugerować koszulka z Helio na ważeniu. Dla mnie ta walka to zagadka, ale myślę, że Mark Munoz prezentuje jeszcze póki co nieco wyższy poziom jeśli chodzi o całokształt. Delikatnie, być może niejednogłośnie, ale Munoz przez decyzję.

James Te Huna vs. Joey Beltran

Łukasz: Te Huna to utalentowany fighter, z bardzo mocnym uderzeniem i dużą dynamiką. Jedyne co może zaoferować Beltran to mocna szczęka i barowa bójka. Na Te Hunę to będzie stanowczo za mało. Te Huna przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: Nie wyobrażam sobie, by ta walka mogła nie być efektowna, dlatego nawet jeśli nie kojarzycie dobrze tych fighterów, oglądajcie. Niesamowicie ciężkie ręce Te Huny, w połączeniu z mocną szczęką Beltrana gwarantują ostre wymiany i być może walkę wieczoru. Obstawiam kickboxerską wymianę, którą wygra Te Huna przez KO/TKO, 1 runda.

Aaron Simpson vs. Kenny Robertson

Łukasz: To może być bardzo nudna walka. Simpson nie będzie chciał psuć sobie debiutu w nowej wadze, od razu sięgnie po swoje zapasy i pewnie wyleży decyzję. Simpson przez decyzję.

Franek: Aaron Simpson schodzący w dół z wagą nie brzmi dla mnie zbyt wiarygodnie. Jeśli nie przyciśnie walki na tyle, by wygrać w pierwszej lub drugiej rundzie, myślę, że zabraknie mu sił i przegra trzecią. Jeśli jednak nie popełni błędów przez pierwsze dwie, powinien skraść decyzję sędziów. Simpson przez decyzję.

Francis Carmont vs. Karlos Vemola

Łukasz: Vemola wyglądał dobrze w debiucie w wadze średniej – może to właśnie kategoria dla niego. Jest to niesamowicie silny fajter, z dobrymi zapasami. W tym aspekcie powinien dominować nad Carmontem i nie dać mu rozwinąć skrzydeł. Nieśmiało postawię na Czecha. Vemola przez decyzję.

Franek: Carmont, trenujący na co dzień w Tristar, wydaje się być zdecydowanym faworytem. Nie zdziwię się, jeśli faktycznie porozbija rywala i wygra przez TKO w przeciągu 10 minut. Jednak równie prawdopodobne jest, że Vemola wykorzysta swoją siłę, by wygrać tę walkę przez poddanie, tym bardziej, że Carmont nie wygląda zbyt przekonująco w parterze. Stawiam jednak bez przekonania i zainteresowania na Kanadyjczyka, Carmont przez KO/TKO w 2 rundzie.

T.J. Dillashaw vs. Vaughan Lee

Łukasz: Jestem ciekaw kolejnego występu Dillashawa, gdyż widzę w tym zawodniku spory potencjał. Lee ma niezły parter, wszyscy zachwycają się jego efektowną wygraną nad Kidem Yamamoto, ale nie należy jej przeceniać, bo Japończyk to cień samego siebie sprzed kilku lat. Niemniej jednak Lee jest groźny z pleców, a pewnie często będzie na nich lądował w tej walce. T.J. nie ma zbyt dobrej obrony przed poddaniami i będzie musiał się bardzo pilnować w tej walce. Myślę, że po którymś z kolei g’n’p w wykonaniu członka Teamu Alpha Male sędzie przerwie ten pojedynek. Dillashaw przez KO/TKO w 3 rundzie.

Franek: T.J. wydaje się być zdecydowanym faworytem, jedynie jego obrona przed poddaniami wydaje się być wciąż niedopracowana. Nawet jeśli pracował nad tym aspektem, tego rodzaju rzeczy nie można się nauczyć przez kilka tygodni obozu przygotowawczego. Vaughan Lee prezentuje dość dziwny, ale skuteczny parter i nie boi się na niego stawiać, jednak wydaje mi się, że nie jest na tyle kreatywny z pleców (a większość walki spędzi pewnie w tej pozycji), by poddać Dillashawa. Mam tylko nadzieję, że Amerykanin poprawił ground and pound i da nam trochę emocji w tej walce. T.J. Dillashaw przez decyzję.

Anthony Njokuani vs. Rafael dos Anjos

Łukasz: Dos Anjos to doświadczony zawodnik, który powinien poradzić sobie z Njokuanim. Dopóki walka będzie prowadzona w stójce przewagę będzie miał Nigeryjczyk, jednak w chwili przeniesienia walki do parteru dos Anjos całkowicie przejmie inicjatywę i znajdzie drogę, aby poddać rywala. Dos Anjos przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Njoukani poprawił obronę przed sprowadzeniami i jest dobrym strikerem, ale obawiam się, że to za mało na Rafaela dos Anjosa. Przewiduję, że walka skończy się w drugiej lub trzeciej rundzie w parterze, a tam dos Anjos znajdzie sposób by zmęczyć i poddać lub wypunktować solidnie rywala. Dos Anjos przez poddanie, 2 runda.

Damacio Page vs. Alex Caceres

Łukasz: Caceres powoli rozwija się jako zawodnik MMA i może będą z niego ludzie. Niestety Page to zbyt solidna firma dla „Bruce’a Leroy’a”. Może nie będzie tu skończenia przed czasem, ale Page wyraźnie zaznaczy swoją przewagę na przestrzeni trzech rund. Page przez decyzję.

Franek: Ciężko oceniać mi tę walkę, biorąc pod uwagę jak drastycznie zmienia się „Bruce Leroy” z walki na walkę. Jego stójka robi się niebezpieczna, zrobił też postęp zapaśniczy i parterowy. Z pozoru weteran pokroju Damacio Page’a powinien go zjeść, jednak myślę, że zwycięży świeżość i ostrość i zupełnie nie sugerując się rekordem, a raczej postępami gwiazdy TUFa, stawiam na Caceres przez poddanie, 1 runda.

Chris Cariaso vs. Josh Ferguson

Łukasz: Cariaso przez decyzję.

Franek: Cariaso przez decyzję.

Rafael Natal vs. Andrew Craig

Łukasz: Natal przez Ko/TKO w 1 rundzie.

Franek: Natal przez poddanie, 2 runda.

Dan Stittgen vs. Marcelo Zilio Guimaraes

Łukasz: Stittgen przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Stittgen przez decyzję.

Raphael Assuncao vs. Issei Tamura

Łukasz: Assuncao przez poddanie w 2 rundzie.

Franek: Assuncao przez poddanie, 3 runda.

Komentarze

  • bartek

    wiecie gdzie mozna bedzie obejrzec?