WWE wyciąga ręce po Sonnena

autor:
10 Lipiec 2012
WWE wyciąga ręce po Sonnena

Chael Sonnen nigdy nie krył tego, że wie czym jest i jak działa WWE. Zdarzyło mu się nieraz nawiązać swoim zachowaniem do największych gwiazd pro-wrestlingu, a jego styl promocji walki często wywoływał w związku z tym falę krytyki. Większość fanów MMA chce bowiem nakreślić bardzo grubą linię, która oddzielałaby prawdziwą rywalizację sportową od reżyserowanych walk. Jak się okazuje, po walce z Silvą, Amerykanin dostał telefon z WWE z propozycją przeniesienia się do tej organizacji.

F4WOnline.com podało jako pierwsze tę wiadomość, jednak nie ma póki co potwierdzenia, że Sonnen jest w jakikolwiek sposób zainteresowany. Amerykanin nie tylko promował jednak walki jak pro-wrestler, ale trenował też do tej walki na ranczo „Stone Cold” Steve’a Austina, a także miał być odprowadzany do walki z Michaelem Bispingiem przez CM Punka, innego mistrza WWE. Odwiedził także wydarzenie tej marki, gdy byli obecni w Oregonie.

Istnieją dwie możliwości – plotki o odejściu Sonnena są prawdziwe, ponieważ nie chce on zmieniać kategorii wagowej, a perspektywa walki o tytuł wydaje się być odleglejsza niż kiedykolwiek. Gdy w okolicy walki o tytuł znajdują się Hector Lombard, Chris Weidman, Mark Munoz czy Michael Bisping, a mistrzem niezmiennie pozostaje Anderson Silva, musiałoby minąć wiele czasu, by Chael zawalczył znów o najwyższą stawkę. Z drugiej strony, może być to tylko chęć skradnięcia nieco uwagi przez władze WWE po rekordowym UFC 148.

I mały update: CM Punk i Daniel Bryan odegrali kawałek walki Sonnen vs. Silva na WWE RAW w poniedziałek. Scena zawierała nietrafionego backfista, a następnie kolano na opierającego się o liny, siedzącego przeciwnika.

Komentarze

 • KoRnCHILD

  Przetłumaczyliście jakieś nieaktualne news bo Punk nigdy nie eskortował Sonnena: wwe go zablokowało.

 • F. Georgiew

  Jak najbardziej aktualne, faktycznie do tej eksorty nie doszło, zapomniałem o tym. Dzięki!

 • S

  Sonnen posiada świetne umiejętności aktorskie, jest dobrym zapaśnikiem oraz umie markować ciosy:). Jak najbardziej by tam pasował.

 • GruenbergFilip

  Jeśli się zdecyduje na WWE to kompletnie stracę dla niego jakikolwiek szacunek.

 • F. Georgiew

  Ja też nie chciałbym go tam widzeć. Liczę na to, że zmieni kategorię wagową i jeszcze powalczy z najlepszymi, bez blokowania pretendentów do tytułu wagi średniej.

 • Paweł

  Tylko pytanie w którą stronę, o ile w ogóle pójdzie Sonnen? W górę, do półciężkiej, czy półśredniej?