Anzor Azhiev bez rywala, Amasinger kontuzjowany

autor:
03 Sierpień 2012
6
Anzor Azhiev bez rywala, Amasinger kontuzjowany


to ostatni raz, kiedy patrzymy na to zestawienie i wiele osób na pewno się z tego ucieszy

Po ciężkich doświadczeniach Irokeza z Deanem Amasingerem, istniało duże ryzyko, że różnica wagowa w pojedynku Anzora Azhieva z Deanem Amasingerem będzie sprzeczna z tym, o co chodzi tak naprawdę w tym sporcie. Nie zmienia to faktu, że Czeczen nie wybrzydzał na to zestawienie i podjął rękawicę. Dziś okazało się jednak, że „The Renegade” doznał kontuzji uda, która wykluczy go z walki na KSW 20. Szansa na wielki krok dla Anzora póki co uchodzi, ale kwestia doboru przeciwnika jest wciąż otwarta, a na pewno nikt nie wzgardzi Waszymi propozycjami.

Oświadczenie od fizjoterapeutki Amasingera, Sonii Henry:

„Dean pojawił się u lekarza z bólem mięśnia udowego po wypadku na treningu. Podczas badania boczne ścięgno mięśnia udowego (biceps femoris) wykazywało tkliwość na ucisk oraz ból przy przysiadach. Natomiast sam mięsień doznał wtedy skurczu. Zlokalizowano też obrzęk ścięgna oraz dało się słyszeć trzeszczenie. Mięsień nie stracił swojej siły, ale badanie wskazało lekkie naderwanie, a sam pacjent poinformował o charakterystycznym trzasku w momencie odniesienia kontuzji, co sugeruje wystąpienie urazu. Podejrzewa się nadwerężenie ścięgna w punkcie przyczepu, co jest problematyczne, gdyż ponowny uraz w tym samym miejscu może spowodować bardziej poważne szkody.
Zaleca się unikanie poważniejszych obciążania mięśnia do czasu zaleczenia urazu, jednocześnie zaleca się też rehabilitację oraz fizjoterapię (szczególnie skoncentrowaną na mięśniu udowym i wzmocnieniu mięśnia pośladkowego).

Komentarz Piotra Jeleniewskiego, który organizuje i uczestniczy w przygotowaniach Azhieva:

Zmiana przeciwnika to część tego sportu. Szczególnie, że MMA to sport, gdzie kontuzje zdarzają się dość często na różnych etapach przygotowań. Dowiedzieliśmy się, że nie będzie walki z Amasingerem, pracujemy dalej i czekamy na informację od włodarzy KSW, kto będzie nowym rywalem Anzora.

Twitter zawodnika póki co milczy o kontuzji, jest za to wiele entuzjastycznych komentarzy co do wyników Brytyjczyków na igrzyskach olimpijskich. Zobaczymy, czy KSW będzie sięgać daleko, czy sięgnie może po kogoś z bezpośredniego otoczenia Amasingera, np. Erina Beacha (3-1), który swoim doświadczeniem i wagą o wiele bardziej pasuje do Anzora, a już kiedyś był przymierzany do walki w Polsce i jak najbardziej jest także wartościowym zawodnikiem. Ale to tylko taka cicha propozycja przeciwnika z MMAnews.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
DXEl HombreKSWmuchaTapoutdeal1989 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DX
Gość
DX
Offline

Chyba było się tego spodziewać. Wolałbym go zobaczyć w walce ze Kornikiem albo Johnem Cullen.

El Hombre
Gość
El Hombre
Offline

Paul Reed byłby dobrym przeciwnikiem 🙂

KSW
Gość
KSW
Offline

może Kułak zbije dla Anzora albo Antek

mucha
Gość
mucha
Offline

Tajest! albo niech obciąga staszkowi spod lublina.
pozdrawiam staszka!

Tapoutdeal1989
Gość
Tapoutdeal1989
Offline

Ten Amasinger to frajer i wagi nie robi niech walczy na weselach .

zen
Gość
zen
Offline

jak miałby się rzucać na kogoś kto walczył w bfc to jak już Ashkan Morvari, mógłby się dzięki temu trochę wybić (a nie stanąć w miejscu, lub nieznacznie się poprawić)