Buntownik „Che” Chael Sonnen oraz jego kolejne wojny i wojenki

16 Sierpień 2012
Buntownik „Che” Chael Sonnen oraz jego kolejne wojny i wojenki

Nie czekając specjalnie na rozwój wydarzeń pomiędzy nim a Forrestem Griffinem, Chael Sonnen – niczym argentyński buntownik – rozpoczął kolejne rewolucje. Ciężko zarzucić mu, żeby na celownik obierał sobie słabszych przeciwników, ale w tym właśnie tkwi klucz do jego sukcesu. Tym razem Chael na serio rozpoczął krucjatę z Jonem Jonesem, wiedząc, że młody mistrz da się sprowokować, choć zajęło mu przynajmniej pięć wiadomości na twitterze, żeby potwierdzić, że przewidział jego zachowanie i nie dał się wdać w grę Chaela.

W wywiadzie dla UFC Tonight na kanale Fuel TV, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi średniej wyznał:

Oczywiście, mógłbym pójść do kategorii 205 funtów i zdjąć pas Jona Jonesa tak samo, jak mogłem odebrać mu cukierka w Halloween. Jak mały zbir, mógłbym mu wydrzeć mu go z ręki w sposób w jaki tylko bym tego chciał.

Młody Jones szybko chwycił przynętę i przygotował kontrę:

Rzeczy, które o mnie mówisz nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Okazałeś brak szacunku Andersonowi Silvie oraz jego ojczyźnie, ale walczyłeś jak dziecko.

Jeżeli zamierzasz dalej okazywać mi brak szacunku, przynajmniej okaż mi jego brak prosto w twarz jak prawdziwy mężczyzna.

Nazywasz mnie małym gnojkiem a jestem mężczyzną bardziej niż ty kiedykolwiek będziesz. Tchórzu, oszuście.

To wystarczyło, żeby „wujek cięta riposta” przeszedł do dalszej fazy ataku.

Jonny Bones, ależ planuję. Przy okazji, ile zajęło twoim rodzicom wymyślić dla ciebie imię, JON JONES.

Nie wiemy dokładnie dokąd doprowadzi nas ta historia, ale najwyraźniej jesteśmy daleko od jej zakończenia a wręcz sytuacja dopiero przybiera na sile, bo Jones odpowiedział:

LoL człowieku, nie jesteś warty mojego czasu… Zasłuż najpierw na walkę o tytuł, zamiast spróbować wywalczyć go sobie gadaniem a z przyjemnością cię skrzywdzę.

Chael odbił piłeczkę natychmiast:

Porada dla Jonny’ego Bonesa. Weź trochę tych pieniędzy NIKE’a i zatrudnij nowych redaktorów (wiadomości na twitterze)

i podbił stawkę chwilę później, nawiązując do niedawnego wyroku Jona, za prowadzenie w stanie nietrzeźwym.

Wchodzę na pokład samolotu do Oregonu, domu twojego mistrza gaży. Następnym razem jak będziesz w mieście, zapukaj do moich drzwi. Nie prowadź.

na co Bones odpisał:

Lol, jesteś idiotą myśląc, że nie słyszałem każdego możliwego żartu na ten temat. Przyklaskuję naprawdę oryginalnego dowcipu, jestem bezsilny.

i podkreślił, że mimo wszystko, nie dał się wciągnąć w to z czego znany jest Chael Sonnen (red. akurat!)

Dla wszystkich, którzy myślą, że wpadłem w grę Chaela. Wiem dokładnie co robię…

Komentarze

 • Hellraiser

  i za to go lubię 😀 będzie ciekawie

 • vonski

  Sonnenowi tab blisko do walki z Jonesem jak polskim piłkarzom do mistrzostwa europy 😛

 • a.

  Pierwsza riposta była dostatecznie mocna, mógł jeszcze dołożyć fuck you i byłoby w sam raz.

 • El Hombre

  hehe uwielbiam Sonnena 🙂

 • M1global

  Jest psycholem, wyzywa bez zdania racji najlepszych zawodników MMA, szkoda komentować. Do walki o pas potrafi dojsc jedynie swoim jezykiem, jak można szanowac takiego gnoja. WAR SILVA ! WAR JONES ! War Griffin!, mam nadzieje że skonczy jego kariere, oby brutalnie.

 • El Hombre

  Do walki o pas potrafi dojść jedynie swoim językiem ? Co za brednie. Wygrane nad czołowymi zawodnikami wagi średniej przed walką z Andersonem to faktycznie marny wyczyn, do tego jeszcze w pierwszej walce z Silvą dominacja przez 4 i pół rundy a w drugiej urwanie mistrzowi pierwszej rundy w sposób taki a nie inny, gdzie chyba nikt w UFC nie wygrał z Pająkiem wcześniej pojedynczej pięciominutówki…

 • jand

  Dan henderson wygrał pierwszą rundę z Silvą

 • El Hombre

  No faktycznie zapomniałem się ale to tylko świadczy o tym że Gangster z Oregonu to światowa czołówka. Swoją drogą Chael bardziej zdominował Andersona ostatnio w pierwszej rundzie niż Hendo kilka lat temu 🙂

 • jand

  El Hombre nie widziałeś wywiadu z Seagalem?? Ta pierwsza runda była zamierzona przez Andersona, żeby zaskoczyć Chaela w drugiej 🙂

 • Wonsz

  Jak dla mnie to w tej teorii Seagala było tyle prawdy ile w nauczeniu Silvy tego „śmiercionośnego frontalnego kopnięcia”, którym znokautował Belforta… 😛

 • Shogun

  Jak dla mnie nie ściemnial. W 2 Sonnen nie obalil Andersona.

 • El Hombre

  Na Seagala ma ostatnio chęć sam Randy Couture. Dużo bym dał żeby zobaczyć jak legendarny sensei dostaje wpierdol 🙂

 • powiem szczerze że chciał bym zobaczyć walkę Sonnena Z Jonesem było by ciekawe