Chael Sonnen przemawia głosem ludu w sprawie Jona Jonesa

25 Sierpień 2012
Chael Sonnen przemawia głosem ludu w sprawie Jona Jonesa

Jedna z najbardziej zaskakujących decyzji w karierze Jona Jonesa, wstrząsnęła światem MMA i podzieliła go nie na pół, ale zdecydowanie na proporcje nie sprzyjające młodemu mistrzowi UFC. Chael Sonnen zdaje się wyczuć moment i kontynuuje krucjatę przeciwko numerowi 1 wagi półciężkiej, nabijając sobie punkty względem ZUFFY, fanów i części fighterów, którzy do tej pory odmawiali mu umiejętności czy ducha walki. Sonnen postanowił przemówić głosem tych właśnie wszystkich ludzi, publikując na swoim Facebooku oświadczenie.

Nie wolno mi więcej mówić źle o byłym mistrzu Jonie Jonesie, ponieważ doszliśmy do wspólnego porozumienia. Przestanę niszczyć go słownie a on w zamian oddał mi swój pas. Chciałbym odczytać oświadczenie przygotowane przez byłego mistrza.

Do Pana Sonnena,

W życiu każdego mężczyzny w końcu trzeba podjąć decyzję. Uciekać lub walczyć. Powiedziałem, że jako mistrz nie będę unikał nikogo. Ale ty nie jesteś zwykłym człowiekiem. Wszystko co powiedziałeś było prawdą, podejmując próbę sięgnięcia po walkę o tytuł ze mną. Moim ostatnim aktem tchórzostwa jest oddanie ci tego co i tak odebrałbyś mi po ośmiu dniach, licząc od dzisiaj. Tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC. Teraz muszę spróbować skupić się ponownie w swoim życiu. Powodzenia mistrzu.

Podpisano,

Jon Bones Jones

P.S. Właśnie zamówiłem twój bestseller: „Głos rozsądku” (A voice of Reason) na Amazonie. Greg Jackson powiedział mi, że pomoże mi przejść przez ten trudny czas. Dziękuję.

Jeżeli podzielacie humor Chaela, możecie zostać jego facebookowymi kumplami TUTAJ.

UPDATE: Jon Jones najwyraźniej wziął sobie do serca krytykę, jaka zwaliła się na niego po – niewystarczającym zdaniem wielu – oświadczeniu w sprawie odrzucenia walki. Najwyraźniej… bo chyba nie miał wyjścia.

Bones jest akurat na wyjątkowo niekorzystnej fali złych zdarzeń w jego karierze. Najpierw spowodował wypadek za jazdę pod wpływem alkoholu i to akurat w momencie, kiedy NIKE podpisywał z nim umowę o sponsoring. Teraz, po aferze z UFC 151, oberwało się nie tylko samemu zawodnikowi ale również wspomnianemu sponsorowi, którego karykatury z użyciem logo firmy, zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Fighter napisał właśnie na swoim twitterze:

Niosę krzyż za decyzję mojej firmy. Jeżeli kogoś powinno się obwiniać, to wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za sposób w jaki UFC 151 zostało odwołane. Chcę szczerze przeprosić wszystkich pozostałych zawodników (z karty UFC 151) oraz fanów, których czas oraz pieniądze zostały zmarnowane. Czuję się fatalnie tym jak zostało to wszystko zostało rozwiązane.

Komentarze

 • synBULASA

  Moja mama też chciała uratować UFC 151

 • Sasquacz

  alez on niszczy slownie to wrecz nieprawdopodobne,moze raperem niech zostanie lepiej:)

 • Ten człowiek żyje w swoim świecie, jest najlepszy, jedynie w swojej głowie 🙂

 • El Hombre

  Musiał się poradzić Grega Jacksona jak to spisać…

 • Sawyer

  To nie jest oficjalny profil Chaela na facebooku chyba. Przynajmniej na stronie UFC nic takiego nie dali. Jest tylko link do Twittera.

 • chu

  Moim zdaniem Sonnen to zwykły kretyn i ma cos nie tak z głową! Nie miał by szans z Jonesem i bardzo sie dziwie że Bones nie zgodził sie na ta walkę!Sonnen dostał by szybkie lanie i może w końcu skończył by pier… te swoje farmazony!!

 • Sasquacz

  alez on niszczy slownie!to wrecz nieprawdopodobne,najpierw AS zniszczyl chlop sie nigdy nie pozbiera chyba,teraz JJ bedzie niszczyl